Кинеските моторчиња

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Garfield напиша:
Glup muabet. Vo sekoj slucaj, za tie pari, ne znam, jas ne bi zemal nikogas, ama vkus e vkus.
А што би земал за тие пари?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
За 1400 јевара зедов, на старо додуше, ама јамаха ФЏ 1200 абс, со 135 коњА.
Скутер ми е мал и нестабилен и некако неубав. Фкус де.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
За 1500 евра ќе купиш Yamaha Virago 535 возена и во одлична состојба.-Јас за толку ја продадов мојата пред некој месец:)
 
Член од
10 април 2006
Мислења
20
Поени од реакции
0
А бе алооо луѓе, збориме за морорчиња од 650-700 евра, вие сеа праите муабет за некои 1300-1500 евра. Да не го утнавте муабетот малце?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
brachko напиша:
А бе алооо луѓе, збориме за морорчиња од 650-700 евра, вие сеа праите муабет за некои 1300-1500 евра. Да не го утнавте муабетот малце?
Така де.. Почнаа да забегуваат ептен од темата.
Темата беше кинески моторчиња, а не costum чопери...

Некое друго искуство од овие моторчиња?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Не се пофалив:

Денес по втор пат извозив мотор (скутер) у животот. Од Хелена купен, малечко, ретро дизајн, 50 кубика, Хонда лиценца(како и сите кои ги продаваат таму. Ми се допадна дизајнот, а за цената не прашав колку е.
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Od tie kineskite moja preporaka ne kupuvaj!Ja treba da kupuvam motor isto.Se rasprasuvav za sekakvi,barav i po netov.Prasav za tie kineskite,nikoj do sea ne mi dal niedna pozitivna kritika osven za toa deka se evtini.Od koa ke im pomine garancijata,ako ti se rasipe nekoj od delovite(a delovite ne se nekoj kvalitet)nema kaj da si najdes rezerven del.Vcera odam po pat i pred meen ete eden od kineskite,vozi,vozi i gleam posle 5 metra nadvoresnata plastika mu ispadna:pos:Poso so coekot se znaev i mu vikam demek od koa ti e motoro?Mi kaza deka go ima samo 2 meseca:pos:Ponekogas e podobro da si kupis eden motor i da go vozis 3 godini,i da si na raat otkolku da kupis 3 evtini skuteri,i da se vlecis celo vreme po avtomehanicari.Barem spored mene!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
IV43 напиша:
Od koa ke im pomine garancijata,ako ti se rasipe nekoj od delovite(a delovite ne se nekoj kvalitet)nema kaj da si najdes rezerven del.
Ова е па најголемата невистина :)

Секој увозник мора да обезбеди сервис и резервни делови. И Хелена моторс и тие на плоштад имаат овластени сервиси, како и сите други.
Него да не знае некој кај ги продаваат KYMCO, оние поголемките ко од НИКОБ што ги возат, чув дека биле околу 1100 еур.
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Мистичен напиша:
Ова е па најголемата невистина :)

Секој увозник мора да обезбеди сервис и резервни делови. И Хелена моторс и тие на плоштад имаат овластени сервиси, како и сите други.

Abe gi ima,ama tesko e da se najdat,te vlecat po 2 meseci za 1 glup del.
Istiot del za kineskiot motor,e isto tolku pari kolku za edna aprilia.Pa skapo e da go eam:icon_lol:
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Абе па вие луѓе само критикувате, што ви е?
За 600 евра што сакаш Априлиа да возиш?
Епа нема!
Ако сакаш мотор добар кошта 2.000 евра и тоа веспа али марка си е марка.
За малку пари сакате многу.
Епа нема!
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Мистичен напиша:
Ова е па најголемата невистина :)

Секој увозник мора да обезбеди сервис и резервни делови. И Хелена моторс и тие на плоштад имаат овластени сервиси, како и сите други.
Него да не знае некој кај ги продаваат KYMCO, оние поголемките ко од НИКОБ што ги возат, чув дека биле околу 1100 еур.
Porano imase a moze ima i uste dole u toa trgovskiot u aerodrom(ne mi teknuva kako se vikase) u toj red so cosmofon zgradata sto e.
 
Член од
21 мај 2006
Мислења
51
Поени од реакции
1
brachko напиша:
А бе алооо луѓе, збориме за морорчиња од 650-700 евра, вие сеа праите муабет за некои 1300-1500 евра. Да не го утнавте муабетот малце?
Да, да закон се!!! Јас си купив едно и мислам дека екстра ако продолжат вака ке станат најбољи и свет!
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Не ве разбирам, како ви се вози скутер? Тоа рамот како на „Пони“ точак му е, како тротинетче на со мотор му е конструкцијата!:icon_lol:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Mandrak напиша:
Не ве разбирам, како ви се вози скутер? Тоа рамот како на „Пони“ точак му е, како тротинетче на со мотор му е конструкцијата!:icon_lol:
E како да не бил ко на Пони точак, и на мојава Априлиа е ист ко на Пони, види! ;)))
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Mandrak напиша:
За 1500 евра ќе купиш Yamaha Virago 535 возена и во одлична состојба.-Јас за толку ја продадов мојата пред некој месец:)
Tokmu taka, golem, saglam, merak, a ne skuterce.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom