Кивање, Ждригање, Прдење...

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
За кивање не кивам многу, прдење не сум никогаш прднал на јавни места а ниту па во друштво а пак за ждригање талент сум како некое животно ждригам и тоа во секој момент!
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Кивање, нормално нели, коа сум настината или коа нешто ќе ме изиритира... Икање можам да сопрам ако се сконцентрирам. Прдење... не би да дискутирам :D Е за ждригање едино не знам да го правам намерно, ми се дешава некад ептееееен ретко да ждригнам после јадење, али ненамерно. А многу ме интересира како се прави, мајке ми :D Али ако научам, се плашам дека ќе го злоупотребам :sneaky:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Ги владеам сите ждригачки дисциплини :icon_lol:
Долго ждрогање, пократко ждригање, зборење и ждригање во едно, ждригање со затворена уста (без да отвориш уста, предизвикуваш ждриг кој можеш да го испуштиш погласно со отварање на пештерата, или потивко со затворена :D). Знам да се иждригам било каде...
Бар кога ми е тешко немам проблеми како некои кои незнаат да ждригнат :icon_mrgr:


Прдење, си прдам нормално. Гледам да не се слушне, али секако има и инциденти ситуации. На предавање или па на часови во средно и основно, ќе се стискаш цел ден, ама некогаш мора да го испуштиш. Ако се слушне јако, ќе се правиш наудрен...

Икање... Икам само ако ме збори некој :P
Една од ретките работи за кои немам лек... Ништо не ми помага. Колку пати ќе ја натерам мајка ми да се скрие некаде и после да ме исплаши ама џабе :pos:
И викам ајде мамо исплаши ме, она седи седи и ќе ми викне БУ :pos:

Ептен ми е срам кога кивам :tapp: Многу јако се слуша и увек го затнувам носот за да го избегнам кивањето. Женска ми цело време ми приговара дека намерно сум кивал јако, неможе да свати дека тоа ми е наследно :icon_lol: Татко ми кога кива увек ме вади од памет, такво нешто немам слушнато до сега од друг човек :icon_mrgr:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
како изгледате во очите на другите кога кивате :P

 
O

onlya

Гостин
Прдам само мајка ми кога ќе направи грав и тоа гледам да биде само кога сум дома или во краен случај ако не можам да издржам на улица за да не смрди. :D Кивам мистериозно, само главата се приметува како ја мрдам. :) Не знам и не можам да ждригам, :S а баш би сакала така силно да ждригнам пред лицето на брат ми :S :) и за икање икам само кога ме зборат, а за да престанам си набројувам личности што ги знам и кај кој ќе престанам тој наводно ме збори. :)
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
110
Поени од реакции
92
За ждригање многу слабо дури накај ич, кивање претерано , посебно во пролет ( алергична сум на поленов прав ) и кога ке почнам едно 20 пати неможам да престанам и на сите околу мене им ги кинам живците, а за прдење никогаш во јавност, дури и кога ми дојде некогаш така се стискам ама но вај :)
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
кивам многу често (заради алергииве), прдам чат-пат, ждригам кога ќе се најадам добро или кога пијам газирани сокови, знам да ждригам со сила, со затворена или отворена уста, а за икање икам кога ми студи најчесто......и мајка ми одма ми вика: аааа бебе да не ти се цица??? ( да не го сфати ова некој вулгарно, бебињата икале кога им се јадело или барем ја сум икал и веројатно тоа и останало во навика :D ) никако женава да сфати дека не сум бебе повеќе..............
 

Kajgana Shop

На врв Bottom