Квалификации за СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2022

Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Се распукаа репрезентацииве. Франција 8 му даде на Казахстан, Турција 6 на Гибралтар, а еве и Велс 5 дури на Белорусија. :icon_lol: Очекував Белгија да даде 5-6, ама без Лукаку толку изгледа.

Црна Гора и Летонија направија хаос во групата Г, па сега може да се случи и Холандија да отпадне дури (иако не би требало). Велс е во пол-позиција за второ место во групата Е (па дури и да се привилегирани во бараж ждребот). Швајцарија ќе ја наполни Бугарија и ќе биде интересно тука. Ако победат 5-0 најверојатно ќе завршат пред Италија со подобра гол-разлика. Шпанија - Шведска, Португалија - Србија и Хрватска - Русија ќе бидат доста интересни. :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Се распукаа репрезентацииве. Франција 8 му даде на Казахстан, Турција 6 на Гибралтар, а еве и Велс 5 дури на Белорусија. :icon_lol: Очекував Белгија да даде 5-6, ама без Лукаку толку изгледа.

Црна Гора и Летонија направија хаос во групата Г, па сега може да се случи и Холандија да отпадне дури (иако не би требало). Велс е во пол-позиција за второ место во групата Е (па дури и да се привилегирани во бараж ждребот). Швајцарија ќе ја наполни Бугарија и ќе биде интересно тука. Ако победат 5-0 најверојатно ќе завршат пред Италија со подобра гол-разлика. Шпанија - Шведска, Португалија - Србија и Хрватска - Русија ќе бидат доста интересни. :D
Wales im e dovolrn bod so belgija ama ke vidime belgijancite kolku ke se raspolozeni za da ostanat neporazeni.. a ceska ke ima lesna zadaca doma so estonija..
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Утре првин Хрватска - Русија па идеме на Македонија и за крај Шпанија - Шведска и Португалија - Србија.

Се осеќам како на европско.
Прв пат има вакви изедначени квалификации, освен групата на Англија и Данска другото ништо не се знае.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Wales im e dovolrn bod so belgija ama ke vidime belgijancite kolku ke se raspolozeni za da ostanat neporazeni.. a ceska ke ima lesna zadaca doma so estonija..
И Велс и Чешка сигурно се во бараж, зашто кој и да е трет влегува преку Лига на нации. Единствено вториот во групата ќе има привилегирана улога на ждрепката.
 
Член од
14 јули 2010
Мислења
39
Поени од реакции
14
Утре првин Хрватска - Русија па идеме на Македонија и за крај Шпанија - Шведска и Португалија - Србија.

Се осеќам како на европско.
Прв пат има вакви изедначени квалификации, освен групата на Англија и Данска другото ништо не се знае.
Кај ќе ја даваат Хрватска?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
СК1 српската ќе ја пренесува, таа не ја гледаме. Има ли некој добар стрим?
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Бреј Русинот ќе треба да се обеси сега за автоголон. Ќе го сонува цел живот ова.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Португалија - Србија каква динамична утакмица од прва минута.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.430
Можат Србите до гол, само да не ги докрајчат од контра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom