Кајл Ритенхаус

Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.210
Поени од реакции
7.099
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
1. Ја сум вакциниран и препорачувам вакцина. Не сум за форсирање .
2. Сите левичарски медиуми во сад се најоглем фејк нујз-приквање на fuck jo biden со lets go brandon
3. Псеудо религијата што ја тропаат woke people за транџите не е наука . Gender theory не Gender fact.
4. Да е расата во прашање...ама е културален проблем. Гето култура да бидеме специфични.
1. Само ригорозен форс за ставање крај на кризата.
2. Има фејк њуз и во левицата ама десницата е x100
3. LGBTQ заедницата бара респект и да не бидат дискриминирани.
4. Гето? Па не го формирале сами, проблемот изгледа површен ама не е. Угнетуван народ со генерации и да му всадуваш во менталитет дека е под тебе и забрана за движење на одредени места си го прави своето.

Исто е кај Ромите, демек мрзлив народ ваков таков... Уствари со векови угнетувани, избегнувани, тепани, потценувани и изолирани и демек сеа ти ќе отидеш и ќе го смениш системот и менталитот што им е наметнат преку ноќ?
Автоматски споено мислење:

Поротата одлучи. :)

Врховниот суд единствено имаше врска при толкувањето на правото, кое се користеше во случајов. А за останатото, зошто Обама остави простор Трамп да именува 100тина судии, останува само мистерија!

Тројцата судии во Врховниот беа најлегитимно избрани.
Па реков во претходен пост дека поротата беше Мага, знаеш дека се бира порота од други места? Ги нацртаа Мага ликови и тоа е тоа.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.223
Поени од реакции
4.050
1. Само ригорозен форс за ставање крај на кризата.
2. Има фејк њуз и во левицата ама десницата е x100
3. LGBTQ заедницата бара респект и да не бидат дискриминирани.
4. Гето? Па не го формирале сами, проблемот изгледа површен ама не е. Угнетуван народ со генерации и да му всадуваш во менталитет дека е под тебе и забрана за движење на одредени места си го прави своето.
Очигледно нема да отидеш во шутка..
1. Предоцна за тоа.
2. Напрвија маченик од психо
3. Не-валидизирањето на нивните фантазии не е дискриминација. Не давањето специјален третман не е дискриминација. Игнорирањето не е дискриминација. Проблемот е што они сакаат да бидат стандардизирани, иако се контра биологија и контра нормални. Буквално имаат измислено дерогативни термини како CIS и бинарни за сите стреј-биолошки-нормални-стандарни луѓе. Едно е да си еднаков, друго е да бараш другите да играат по твој стандард.
4. Ќе се вратам на шутка- сите проблеми што моментално ги имаат се резултат на меѓусебни спорови, криминал, меѓусебна омраза и запоставување. Буквално имаше инстанца да биде among us за кој крадел и сите да обвинуваат друг.
Проблемот не белиот човек или што и дае надворешно влијание. Проблемот е што сега робовите се under new management со дрога, бело робје и насилство. Црн камшикува црн...и уште полошо од тоа подобар е во тоа од белиот тип..
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.980
Па реков во претходен пост дека поротата беше Мага, знаеш дека се бира порота од други места? Ги нацртаа Мага ликови и тоа е тоа.
Сите докази одеа кон тоа дека станува збор за самоодбрана. Разбирам дека ако си сведок на убиство, имаш право да го лишиш од слобода убиецот. Но ако тој има пушка и ти имаш повеќе од 2 семки во главата, нема да трчаш по него. Ќе дадеш исказ и ќе оставиш полицијата да си ја брка работата.

Интересен е и профилот на жртвите, со криминално досие, едниот и затвореник (педофил). Можеби инстинктот го натерал да трча по детето, не знаме.

Него, како се бира поротата и кој ја бира поротата? :)
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.210
Поени од реакции
7.099
Очигледно нема да отидеш во шутка..
1. Предоцна за тоа.
2. Напрвија маченик од психо
3. Не-валидизирањето на нивните фантазии не е дискриминација. Не давањето специјален третман не е дискриминација. Игнорирањето не е дискриминација. Проблемот е што они сакаат да бидат стандардизирани, иако се контра биологија и контра нормални. Буквално имаат измислено дерогативни термини како CIS и бинарни за сите стреј-биолошки-нормални-стандарни луѓе. Едно е да си еднаков, друго е да бараш другите да играат по твој стандард.
4. Ќе се вратам на шутка- сите проблеми што моментално ги имаат се резултат на меѓусебни спорови, криминал, меѓусебна омраза и запоставување. Буквално имаше инстанца да биде among us за кој крадел и сите да обвинуваат друг.
Проблемот не белиот човек или што и дае надворешно влијание. Проблемот е што сега робовите се under new management со дрога, бело робје и насилство. Црн камшикува црн...и уште полошо од тоа подобар е во тоа од белиот тип..
Не ни очекував дека ќе ја разбереш поентата...
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.210
Поени од реакции
7.099
Сите докази одеа кон тоа дека станува збор за самоодбрана. Разбирам дека ако си сведок на убиство, имаш право да го лишиш од слобода убиецот. Но ако тој има пушка и ти имаш повеќе од 2 семки во главата, нема да трчаш по него. Ќе дадеш исказ и ќе оставиш полицијата да си ја брка работата.

Интересен е и профилот на жртвите, со криминално досие, едниот и затвореник (педофил). Можеби инстинктот го натерал да трча по детето, не знаме.

Него, како се бира поротата и кој ја бира поротата? :)
Абе глејте малку Хасан Пајкер и намалете со Алекс Џоунс, или барем балансирајте па ќе ви бидат некои работи појасни, до тогаш џабе ќе ви се збори.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.223
Поени од реакции
4.050
Абе глејте малку Хасан Пајкер и намалете со Алекс Џоунс, или барем балансирајте па ќе ви бидат некои работи појасни, до тогаш џабе ќе ви се збори.
Последниот пат кога сретнав човек што се викаше хасан го обвинуваше соседот дека крадел струја...
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.980
Абе глејте малку Хасан Пајкер и намалете со Алекс Џоунс, или барем балансирајте па ќе ви бидат некои работи појасни, до тогаш џабе ќе ви се збори.
Алекс Џоунс единствено го гледав кога одеа да ги тролаат терористите Антифа (кои протестираа) за време на претседателската кампања во 2016. Толку. Што гледам и што ќе гледам, не е твоја работа.

Значи нема една тема на која имаш издржано мислење. Нема тема каде може да ми парираш. Се мислам да дојдам во ФК Интер, може и таму ќе те победам, кој знае. :)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.861
Последниот пат кога сретнав човек што се викаше хасан го обвинуваше соседот дека крадел струја...
Ех гејмер како тебе да не го знае Хасан, тешко малце.
Автоматски споено мислење:

Што гледам и ќе гледам, не е твоја работа.
Такер, Шапиро, Роган, тие ќе да се.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Второ ја не мора да знам ништо за никого.
Case closed, ти си брат невиден идиот. Од 2009та сум на форумов, имам видено тешка категорија контендери за таа титула, ама ти си S-tier шампион.

Постапките се доволни за расуда...а да твита за комунистчка револуција е прилучно ецниклопедиска дефиниција за virtue signaling.
Од каде тоа дека он го тврди тоа или констатира некаков став? Тоа наводниците очи ќе ископаат некому, или ти слеп си?

Дури било каков еднорсмент од некој како него со тоа знаме е автоматски се квалификува.
И јас сум дел од таа rainbow коалиција па нити комунизам залагам, нити сум wokie нео-либерал по идеолошко убедување. Ако еден од овие денови не научиш дека не можеш на површински начин да заклучуваш се и сешто за некого, тебе брат единствено нешто "автоматски" што ти преостанува е да земеш со автоматска директ у врат да се упукаш.

У кратки црти ако не се филмува себеси како разбива черепи на антифа со цигла, тој јава тоа педерското знаме за сигнализирање.
Антифа го ловеа до пред некое време као да беше муслиманска фатва изречена за негова глава, ама ај, терај ти со твојата боранија ...

Пошто ако сварно му беше гајле немаше да се афилира со тоа знаме и во конекција со левичарско ориентираните соросоидни здружениа кое го користат истото знаме како симбол за дрн дрн дрн а исто се блиско или лабаво афилирани со антифа.
Уште пократки црти, ми изгледа како ефтин провокатор.
А кој тебе те прашува со кое знаме треба некој да се "афилира"? Пошо некој соросоид го има исто опнато тоа знаме, сега сите треба да се гадиме од него? Наши соросоиди коа ќе опнат македонско знаменце тебе ти се згадува македонското знаме да го користиш? Или ги игнорираш и си тераш твој филм?

Лесно е да јадеш гомна на овој начин затоа што тоа знаме не ти значи ама баш ништо на тебе лично. Не и за нас. Тоа во најдобар случај, а во најлош - како што сам си се истакна, гледаш непријатели (кој и да е што го користи), наместо да судиш на индивидуална база со некој поголем влог во истражување од твит кој идиот ко тебе го зема надвор од контекст.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.210
Поени од реакции
7.099
Ех гејмер како тебе да не го знае Хасан, тешко малце.
Автоматски споено мислење:Такер, Шапиро, Роган, тие ќе да се.
Јас ги гледам Роган, Шапиро, Краудер и Хасан и имам здраво мислење за разлика од Магава тука хахаха
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.223
Поени од реакции
4.050
Ех гејмер како тебе да не го знае Хасан, тешко малце.
Автоматски споено мислење:Такер, Шапиро, Роган, тие ќе да се.
Знам тројца хасани. 1 од шутка, 1 од сарај. 3тиот од студенчани.
Арап-муслиман во западно општество.... мислам попаметно е да слушам како брмчи циркулар за плочки и да добијам тинитус него да слушам жива контрадикција.
Сите знаеме дека азното е настаното од не-религија .
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.861
Како иде сега редот со Кајл, гостување кај Такер (веќе потврдено) Роган и останатите, појавување на 315 CPAC и NRA конвенции, волонтирање кај Гејц педофилот (понудата ја доби веќе), за 10 години во конгрес таман да ја замени лудачата Марџори која ќе биде дел од некоја републиканска администрација, после сенатор и на крај зошто да не и POTUS, само ќе биде тоа тешка битка во републиканските внатрепартиски против Барон Трамп.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.223
Поени од реакции
4.050
Case closed, ти си брат невиден идиот. Од 2009та сум на форумов, имам видено тешка категорија контендери за таа титула, ама ти си S-tier шампион.Од каде тоа дека он го тврди тоа или констатира некаков став? Тоа наводниците очи ќе ископаат некому, или ти слеп си?И јас сум дел од таа rainbow коалиција па нити комунизам залагам, нити сум wokie нео-либерал по идеолошко убедување. Ако еден од овие денови не научиш дека не можеш на површински начин да заклучуваш се и сешто за некого, тебе брат единствено нешто "автоматски" што ти преостанува е да земеш со автоматска директ у врат да се упукаш.Антифа го ловеа до пред некое време као да беше муслиманска фатва изречена за негова глава, ама ај, терај ти со твојата боранија ...А кој тебе те прашува со кое знаме треба некој да се "афилира"? Пошо некој соросоид го има исто опнато тоа знаме, сега сите треба да се гадиме од него? Наши соросоиди коа ќе опнат македонско знаменце тебе ти се згадува македонското знаме да го користиш? Или ги игнорираш и си тераш твој филм?

Лесно е да јадеш гомна на овој начин затоа што тоа знаме не ти значи ама баш ништо на тебе лично. Не и за нас. Тоа во најдобар случај, а во најлош - како што сам си се истакна, гледаш непријатели (кој и да е што го користи), наместо да судиш на индивидуална база со некој поголем влог во истражување од твит кој идиот ко тебе го зема надвор од контекст.
Од 2009 досега очигледно се немаш видено во огледало за да најдеш 100 пати поголем идиот.

Ставот е констатиран од знамето, од тематиката на известувањето и платформата која ја користи.

И хитлер не бил нацист. Голем кур у такви рабори. Себе си може да се лажеш до 100 и една и назад. Штом учествуаш во здружение директно или индректо ги помагаш таквите.

И да? Има да си направам мое знаме за инает на соросидите.

И кажав повторно: тројански коњ. Не сум наивен да верувам на вакви фејкерски работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom