Кајл Ритенхаус

Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Знам тројца хасани. 1 од шутка, 1 од сарај. 3тиот од студенчани.
Арап-муслиман во западно општество.... мислам попаметно е да слушам како брмчи циркулар за плочки и да добијам тинитус него да слушам жива контрадикција.
Сите знаеме дека азното е настаното од не-религија .
Како беше она на 35 годишната Тик-Ток фаца Дарлинг: кажи ми дека си исламофобичен расист без да ми кажуваш дека си исламофобичен срасист...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Како беше она на 35 годишната Тик-Ток фаца Дарлинг: кажи ми дека си исламофобичен расист без да ми кажуваш дека си исламофобичен исламист...
Ова има да го сочувам.
Исламофобичен исламист..... бомбаш самоубиец ваљда.
Кажи дека си фанатичен левичар без да кажеш дека си фанатичен левичар?
Користење на зборот рацист и додавката фоб прекуумерено...и лицемерлакот.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Ова има да го сочувам.
Исламофобичен исламист..... бомбаш самоубиец ваљда.
Кажи дека си фанатичен левичар без да кажеш дека си фанатичен левичар?
Користење на зборот рацист и додавката фоб прекуумерено...и лицемерлакот.
Аутокорект ми направи поентата беше да повторам исламофобичен расист
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Да го сметаш Andy Ngo за woke кричр треба да си паднат од Марс, ама ете и тоа го видов на форумов, со нула сарказам позади тврдењата. На вакви испрдоци ни на Gab немам наидено.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Да го сметаш Andy Ngo за woke кричр треба да си паднат од Марс, ама ете и тоа го видов на форумов, со нула сарказам позади тврдењата. На вакви испрдоци ни на Gab немам наидено.
Ако лупаш геј знаме си воке бај дефаулт. Не да си геј туку на твитер да лупаш геј знаме. Оти геј прајд нели. Чао пријатно. За тоа се работи. Тоа ти е наивното. Во најмала рака.
Не лупа американско или републиканско или стрејт.....
или без билокакво знаме можда? Оти постои нешто како приватна работа?
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.036
Поени од реакции
34.446
Најголемата иронија е што тие што се сметаат за woke уствари не гледаат подалеку од носот, слушаат што ќе им кажат медиумите и све друго што ќе го слушнат е фејк и не точно, секој што има различно мислење од нив е расист и некаков ФОБ. Најбутнатите глави во песок се уствари тие разбудени со "широки" гледишта.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.741
Поени од реакции
8.241
1637677604684.png

Ме интерестира колку одштета ќе им земе на медиумите?

Но искрено сум пријатно изненаден што го ослободиа, мислев дека барем нешто мора да му залепат но вистината беше на негова страна.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ако лупаш геј знаме си воке бај дефаулт.
Ти навистина си отиден.

Оти постои нешто како приватна работа?
Cool thing about privacy is we can choose what to share with the world. Твојот идиотизам е на фул дисплеј овде на форумов иако јас лично сметам дека треба да е приватна работа. Али си одлучил да го споделиш у цела сјајна слава. Така и со рејнбоу знакче до никнејм.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Ти навистина си отиден.



Cool thing about privacy is we can choose what to share with the world. Твојот идиотизам е на фул дисплеј овде на форумов иако јас лично сметам дека треба да е приватна работа. Али си одлучил да го споделиш у цела сјајна слава. Така и со рејнбоу знакче до никнејм.
Можеш и религиозните убедувања да ги држиш за себе ама ни тоа не го правиш.
На крајот на краишта се обидуваш да ме убедиш дека тревата била лиљакова.
Специјален свет мора да е кроз очите за тие што работат за невладини организации...а ти очигледно си ТЕЖОК пациент. Не си паметен, само луд.
За твојот суфлер да не зборувам.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Можеш и религиозните убедувања да ги држиш за себе ама ни тоа не го правиш.
На крајот на краишта се обидуваш да ме убедиш дека тревата била лиљакова.
Специјален свет мора да е кроз очите за тие што работат за невладини организации...а ти очигледно си ТЕЖОК пациент. Не си паметен, само луд.
За твојот суфлер да не зборувам.
Не, ти посочувам едноставна логика. Дека тоа што ти сметаш дека треба да е приватна работа не ја делат и 7 ипол милијарди други луѓе на планетава, вклучувајќи го и твојот коментар околу религиозното убедување, кое исто така е нечиј избор дали ќе биде приватна ствар или на фул дисплеј (носење на крст, или икона Богородица у џеб и сл., на интернет многумина ставаат крст емоџи до својот никнејм).

Инаку никад не сум работел за NGOќс нема да почнам од утре. Тоа што ти си правиш колективни заклучоци за одредени групи луѓе место да ги просудуваш на индивидуална основа со повеќе од мрзливо површно познавање на одредена тема/личност, е textbook дефиниција за идиот, затоа и си наречен идиот. Не пошо преставуеш некоја група. Има луѓе на форумов со кои имаме диаметрално различни ставови и по прашање политичка/идеолошка матрица, и по однос на LGBT ствари, ама никогаш нема да речам дека се идиоти, затоа што вложуваат некој напор во аргументирање, во најмала рака по некој google search плус за да не звучи како ајван кога дискутира на некоја тема. Ти брат, си како паднат од Марс. И баш те брига. But that's the funny part.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom