Кајганџии, кој каков бизнис работи? Ајде да соработуваме!

Член од
22 мај 2012
Мислења
109
Поени од реакции
34
Pa da tokmu toa baram.(y)
Jas ako imav nemashe voopshto da mi treba sorabotnik.Sam ke si pochnev.Za da soberam ke mi treba mnogu vreme.I plus so makedonska prosechna plata teshko deka moze da se soberi za biznis.:notworthy:
I da se razbereme ne baram od obichen graganin ili od slab biznismen,a i ne ni sakam od takvi.:facepalm:
Tuku baram pomosh od moknite od onie koi i dosega davale golemi sumi za humanitarni celi i koi ne bi pretstavuvalo problem ako dadat nekolku iljadi evra na chovek koj ima silna zelba i mnogu jaki idei za biznis(n),,,,,,,Da ne zaboravam ne sum od tie shto brzo zaboravaat koj im pomognal,,,,,,,,.......;)
 
Член од
14 април 2013
Мислења
68
Поени од реакции
21
Пхахахах со среќа да најдеш некој таков што има пари за фрлање и да се нада дека ќе му вратиш со помош :D
Ако е он толку моќен што ќе му е твојата помош отткако ќе направиш некое евро + :D
 
Член од
22 мај 2012
Мислења
109
Поени од реакции
34
Пхахахах со среќа да најдеш некој таков што има пари за фрлање и да се нада дека ќе му вратиш со помош :D
Ako ima takov shto ochekuva da mu vratam voopshto neka ne ni razmisluva za davanje.Investicijata koga se investira se investira so znaenje deka moze i da ne se povrati.A plus toa ne se raboti za investicija tuku donacija;)
Ако е он толку моќен што ќе му е твојата помош отткако ќе направиш некое евро + :D
A koj pak kaza deka ke davam pomosh.:facepalm:
Jas ne rekov za pomosh tuku za blagodarnost i zaemna sorabotka ako bi imalo sudir na interesi so biznisite.
Taka da ajde da sorabotuvame.
Da pochneme jas so mojot kapital,voljata za mok' i vie so vashiot.:icon_mrgr:
 
Член од
14 април 2013
Мислења
68
Поени од реакции
21
Пријателе бараш некој туку така да ти даде илјадници евра за да си отвориш бизнис и да нема ништо за возврат, па ако е за така и јас барма донации некој пари да ми дава и да си ја осигурувам полека егзистенцијата... кој нејќе пари да ми дадат!?... Епа што не ставиш оглас примам пари за да си отворам бизнис и сите одма ќе земат да ти се јавуват да ти дават пари... дај запрачи ракавите и почни да работеш а не да чекаш на донации... ајде еве од тебе идеата од мене парите и ќе праеме бизнис и ќе делеме 60 % за мене 40 % за тебе :P :D
Аууу па да заборавив... се плашеш да не е мн ризично оти можеби ќе ти ја украдам идеата? Ако немаш мадиња и ако нема ризик, ништо не правиме :)
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Што и да треба од резервни автоделови тука сум ;)
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Што и да треба од резервни автоделови тука сум ;)
800px-Renault_Scenic_front_20080102.jpg
ми треба оваа решетка за scenic како овај на сликата. Дали имаш ваква работа и шо пари е?
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Немам привилегии да ти пишам ПП, па мора тука, за Опељ Астра Г да не имаш задни светла?
Тоа веќе спаѓа во автокозметика друже. Со тоа не се занимавам.
--- надополнето: 3 мај 2013 во 22:05 ---
Прегледај го приврзокот 63280
ми треба оваа решетка за scenic како овај на сликата. Дали имаш ваква работа и шо пари е?
Како што му кажав и на Branchez тоа е веќе авто козметика. Да се потрудам да најдам но ништо не гарантирам.
 
Член од
22 мај 2012
Мислења
109
Поени од реакции
34
Пријателе бараш некој туку така да ти даде илјадници евра за да си отвориш бизнис и да нема ништо за возврат, па ако е за така и јас барма донации некој пари да ми дава и да си ја осигурувам полека егзистенцијата... кој нејќе пари да ми дадат!?... Епа што не ставиш оглас примам пари за да си отворам бизнис и сите одма ќе земат да ти се јавуват да ти дават пари... дај запрачи ракавите и почни да работеш а не да чекаш на донации... ајде еве од тебе идеата од мене парите и ќе праеме бизнис и ќе делеме 60 % за мене 40 % за тебе :P :D
Аууу па да заборавив... се плашеш да не е мн ризично оти можеби ќе ти ја украдам идеата? Ако немаш мадиња и ако нема ризик, ништо не правиме :)
Sega ne me svakaj pogreshno.Mene ne mi treba postojano nekoj da mi davam.Tuku samo za start....
Ne be zoshto da se plasham da mi ja ukradesh idejata.Ima mnogu idei.Eve ushte sega moze da ti kazam edna ideja.Distributerska firma za po dukani.Chista trgovija.Kupuvash roba od fabrika i prodavash po dukani.Toj biznis se pochnuva i so mala investicija.Za pochetok e dovolno samo magacin za skladiranje na robata(koj moze da bide i doma) kamion,pari za roba i registracija na firma.I se pochnuva.
A da ,,,,,,sto se raboti za rakavite,,,,,,,,,ushte oddamna mi se zasukani i rakata silno krenata ,,,,,,,so zanes i,,,,,,,, silna volja...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.053
Поени од реакции
36.509
Сум се занимавал со многу ствари , млад сум уште и работам се што ми изгледа примамливо , од носење лед по кафиќи , продавање по тезги разни ствари , транспорт ( возев комбе ) низ Македонијава , моментално од април месец се занимавам со перење теписи за само 200 денари , имам добри услови , бесплатна вода , и искрено добро тргна , особено сеа за пред празниците. Јас сум расположен за се од што може да се профитира , исто како легендата на профилната слика. :pos:

Али едно ми е јасно , никогаш нема да бидам нечиј роб во Македонија за бедни 150-200 евра , кога и така вадам месечно и повеќе од тоа. Можеби не сум со сите бенефиции кои ги нудат работодавците како осигурување и стаж и сите вакви работи , но уште сум 21 година , а како второ и не планирам да скапувам во оваа држава.
 

JohnKav

Комедијант
Член од
18 јуни 2010
Мислења
57
Поени од реакции
8
здраво јас барам нешто скромно, да ме контактира некој што има камион/и низ европа на бугарски таблици :) или ако има некој да бидеме ортаци за камион нека пише слободно
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
призводство на органско ѓубриво....прелесна работа не треба мн инвестиција..:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom