JohnKav
Поени од реакции
8

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Отвори тема за БМВ-то, ќе ти го префрлам мислењето од темата за Мерцедесот. И честита Бенџото оти вакви ретко има зачувани :)
  И? Како оди работата со Каприто? Има некој напредок?
  Е друже стакло е мечката - ако разбериш нешто вакво кога и да е одма кажувај - изгорен сум за чамец што плови на автопат. Инаку да ти кажам право не планирам да го правам каприто олдтајмер - ќе го правам за своја душа за да го возам по 1 саат дневно и за тоа не ми треба оригинал мотор или тркачки диференцијал хаха не знам дали ме сфаќаш али тоа ми е зацртано и така ке биде, а у кавадарци има уште едно капри ги скапав од молење не го продават и не го продават - човекот е авто лимар, а колата така скапува у една нива за жал
  сеа ке го видам -инаку усте не сум заврсен почнав на работа и сеа од септември ке полагам по некој колоквиум
  Го виде Мерџото шо го зедов? Ако не, има слики во темата за реставрација на автомобили...

  И да знаеш, секогаш кај било кое возило најмногу се цени оригиналноста. Ако имаш намера да правиш олдтајмер, прави го со сите оригинални делови, како што е редот. Па како што врви времето, на старите возила им се крева цената.
  Абе ти колега ми си... и јас имам информатика завршено во Битола.
  Ајде друже сега ќе те најдам на FB... патем, ми купија Мерцедес 123 од 78-ма така да.... :)
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom