Кајгана CodeOpen. Reopened!

Статус
Затворена за нови мислења.

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
РАЗБРОЈСЈА!!!!!

Ајде сега, бројам заинтересирани.
Започнуваме со нова сезона, со променети правила (се примаат амандмани) и поинтересен тек на настаните.
Еве и јас предлагам одвреме навреме да се даваат и некои предизвици во стилот на мали целосни апликации. Чисто да губиме време и да билдаме прсти на тастатура. Се во корист на знаењето! Знаењето е сила, знаењето е моќ :vozbud:.
Значи, заинтересирани? Предлози? Ајмо!
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Може да се направи нешто корисно како Календар интегриран со appointment system.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Јас сум само за тоа да има повеќе време откако ќе се даде некоја задача, друго што знам немам некоја посебна идеја.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
РАЗБРОЈСЈА!!!!!

Ајде сега, бројам заинтересирани.
Започнуваме со нова сезона, со променети правила (се примаат амандмани) и поинтересен тек на настаните.
Еве и јас предлагам одвреме навреме да се даваат и некои предизвици во стилот на мали целосни апликации. Чисто да губиме време и да билдаме прсти на тастатура. Се во корист на знаењето! Знаењето е сила, знаењето е моќ :vozbud:.
Значи, заинтересирани? Предлози? Ајмо!
Јас сум само за тоа со недела простор меѓу натпревари и да има малку потешки задачи од лани. Дефинитивно не сум за календари и слично. Не ми е дојдено до билдање на прсти и ако има интересни предизвикувачки кратки задачи ок. Во календар со апоинтмент систем нема ништо предизвикувачко само штракање по тастатура. Значи дефинитивно сум против изработка на апликации туку сум само за алгоритми. Предлагам да има нивоа и со тек на време да почнме со потешкизадачи. пример да има неколку кола и со тек на време да време да има се потешки и потешки задачи :) Ако треба помош за организација и наоѓање задачи Хсило кажи ќе се откажам од учество и ќе организираме заедно.
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
Може да се направи нешто корисно како Календар интегриран со appointment system.
Сакаш готово? Имам. ASP.NET.

Јас сум само за тоа да има повеќе време откако ќе се даде некоја задача, друго што знам немам некоја посебна идеја.
Да. Тоа е приоритет во новите правила.

Јас сум само за тоа со недела простор меѓу натпревари и да има малку потешки задачи од лани. Дефинитивно не сум за календари и слично. Не ми е дојдено до билдање на прсти и ако има интересни предизвикувачки кратки задачи ок. Во календар со апоинтмент систем нема ништо предизвикувачко само штракање по тастатура. Значи дефинитивно сум против изработка на апликации туку сум само за алгоритми. Предлагам да има нивоа и со тек на време да почнме со потешкизадачи. пример да има неколку кола и со тек на време да време да има се потешки и потешки задачи :) Ако треба помош за организација и наоѓање задачи Хсило кажи ќе се откажам од учество и ќе организираме заедно.
Види, она за кратките апликации го реков како во меѓувреме. Стандардните задачи односно алгоритмите ќе си идат по план, а овие може да дојдат како дополнително без да го променуваат тековсниот распоред. Ју гет ди ајдиа.
За задачи ... хммм... ај ќе размислам. Има бајаги голем сорс на задачи на топкодер и ем тоа сортирани по стил и тежина, така да не би било проблем.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Аман без апликации, прстиве воспаление на мускули ке ми фатат ако попишам уште малце код.
Ако може стартот да се одложи за едно 10-15-тина дена, зошто интензивно работам на дипломската.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Аман без апликации, прстиве воспаление на мускули ке ми фатат ако попишам уште малце код.
Ако може стартот да се одложи за едно 10-15-тина дена, зошто интензивно работам на дипломската.
Dexterce bese eden od podobrite i poredovnite minatiot ciklus pa mislam deka e fer da go pocekame.

Сакаш готово? Имам. ASP.NET.


Да. Тоа е приоритет во новите правила.


Види, она за кратките апликации го реков како во меѓувреме. Стандардните задачи односно алгоритмите ќе си идат по план, а овие може да дојдат како дополнително без да го променуваат тековсниот распоред. Ју гет ди ајдиа.
За задачи ... хммм... ај ќе размислам. Има бајаги голем сорс на задачи на топкодер и ем тоа сортирани по стил и тежина, така да не би било проблем.
Kul, imav navedeno nekako mnogu baranja pa redno bese da se ponudam, ako ne ti e problem naogjanjeto zataci togas uste poubo:wink:.
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
Океј, кој има намера да учествува?
Барам никови, имам една намера која не ја откривам.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Океј, кој има намера да учествува?
Барам никови, имам една намера која не ја откривам.
Јас имам намера ама не знам колку ќе имам време. До крајот на септември сигурно нема да имам време, а за од 1. октомври мислам ќе биди... :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Јас исто ќе учестував веќе кажав :) сакам малку да се загреам :)
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Ајде, сега сум спремен.. Завршив со испитите :zlo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom