Кајгана собиранка! [14.03 - сабота, 20:00 часот - БАР ОН]

Кајгана собиранка S10E02


  • Вкупно гласачи
    124
С

СаШеНкО

Гостин
Пишав на фејс пејџот изгледа никој не прати таму. Има заинтересирани бој бенд да направиме? :icon_mrgr:
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Ак се организирет Струшки вечери на поезијата јас се нафаќам да идам, зш вака за пеење не дек незна ама несеразбира.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Не сум сигурен дали тој викенд ќе идам Ск, или наредниот, ќе гледам да е тој, и ако сум таму, сакам официјално да го прашам @Peja989, дали се нафаќа во дует да ја пееме, Балада дисидента - Београдски Синдикат?
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Прво кликнав Џоин(т), ама после ми текна дека не сум тука тој период. Криво ми е, зашто ми се доаѓаше.

Нејсе, супер помин и аирлија за оние што ќе пеат, а со лесно за оние што ќе слушаат.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не сум сигурен дали тој викенд ќе идам Ск, или наредниот, ќе гледам да е тој, и ако сум таму, сакам официјално да го прашам @Peja989, дали се нафаќа во дует да ја пееме, Балада дисидента - Београдски Синдикат?
Ако си по српски рап, може и Пегла од Марчело да ја пржиме.
Не ги сакам нешто БС, многу ми се политички настроени и ќе се нафурам, поради ситуацијава во фирум. Ќе треба Jos ovu noc да ја „пееме“ :D
 
S

StormRage

Гостин
Ако си по српски рап, може и Пегла од Марчело да ја пржиме.
Не ги сакам нешто БС, многу ми се политички настроени и ќе се нафурам, поради ситуацијава во фирум. Ќе треба Jos ovu noc да ја „пееме“ :D
Ја сум за било што од Марчело :D Тешка Артилерија, if you can handle it :D
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Као ги читам песниве што ви се предлози на последниве страни ми иде и јас да се ангажирам. :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Као ги читам песниве што ви се предлози на последниве страни ми иде и јас да се ангажирам. :D
Може и посебна секција да направиме, дешавки од фудбал...
Ќе дое @Топче и ќе вика на микрофон „Шурииии ШУРИИИИИ нели бе и тебе те удри прееска“
:D
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Може и посебна секција да направиме, дешавки од фудбал...
Ќе дое @Топче и ќе вика на микрофон „Шурииии ШУРИИИИИ нели бе и тебе те удри прееска“
:D
Брат ја и микрофон не идеме заедно, може да дојдам да гледам само ама пеење никако, макар и било само викање по шури :D
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.724
Поени од реакции
19.881
Predlog od mene, zemete uvezbajte ja Skopskite devojki, so koreografija, mozham da zamislam koj sexapil ke iskoci koa ke zapeat kajgandziki od pozadina "Pametni sme ubavi slatki ko bomboni... " :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom