Кајгана миленичиња

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
ThA-BiTcH напиша:
Вака...
од како го купив хрчакот почнаа да ми искачаат едни по рацете како касната од комарец, а мн логично дека сеа нема комарци.
Денес прашав и ми рекоа дека тоа е од пилевината, дека во неа има некои термити кои навечер искачаат и се бутаат во мебелот и касаат, пуни биле со крв. Ми рекоа навечер пред да легнам, да угасам светло и по пола саат да упалам и дека по зидот ќе забележам мали животники во вид на триаголничиња биле.
Вие што сте чувале хрчаци, ви се има десено нешто вакво ?
И што друго освен пилевина можам да користам ?
абе.. шознам, мене не. Јас преку ден ги чувам во детска, ама навечер ко ќе спијам ми сметет зш шушкет па ги премествам во дневна. таму светло е цело време скоро, не е скроз темница па излеа тие термитите испоумреле од светло :) јеа! само строго..
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Домашни миленичиња

Дали чувате некое животно или доколку доколку би имале услови што би чувале.
Јас лично имав куче, а би сакал да чувам игуана.
Бујрум.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Дали имате домашно милениче?

Дали имате домашно милениче и ако имате што е тоа?
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
imam 3 kucina od koi dve se argentinski dogi(BANDI,LUKS) a enoto e dalmatinec(BARBA DUE)i trite se so pedigre
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
мајка ми едино
 

BraT

Весели Ѓевреци
Член од
5 февруари 2006
Мислења
457
Поени од реакции
11
Неам ништо ама сакам да иам нешто.

АА да бе, риби чувам у аквариум ама сакам куче маче
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Imav dva papagali:rasa ili vid Amazone ocrocephala(inaku Koki se vikase) i Eclectus.r.vosmaeri(Ime:Ace) i vcera doznav deka crveniot, debel Koki umrel i sum uste tazna:( a inaku imam i persiska macka, sharena i e najinertnoto i najmrzlivoto stvorenje ever.
 
Член од
17 март 2006
Мислења
4
Поени од реакции
0
amori kurvo umri i ti i tvojo xrcak napiki si go u gazo
 
N

NeMiRnA

Гостин
Imam macka skorz bela neznam so bi trebalo da bide angorka verojatno so edno sino i edno zeleno oko,so dolgo vlaknoooooo i toj sto mrazi vlakna neka ne mi doaga na gosti :)
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
macka polusijamka samo sto e crna so belo se vika Milka, ina4e imav sijamka ali mi ja ukradoa:(
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
176
Поени од реакции
0
Da imam Bullmastiff ,zakon kuce so prekrasen karakter .
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Сакааам! :(
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
imavme rottweiler vekem go nemame fala bogu :se_ molam, sega zivee kaj brat mu od maz mi,ne e takvo kuce za u stan,se spasivme od maki i steti, site vrati gi izgreba,sekoj den po 3 pati smukanje i ipak vlakna nasekade,budenje sekoe sabajle u 5 da go vodime da mocka nadvor pa odma pocinjaa karanicite so maz mi : idi ti ! ne , idi ti! idi ti , mene mi se spie!pa i mene mi se spie! ... taka sekoe utro...( i toa ne budese so zalet od dnevna pa pravo skok kaj nas u spalna a ima 54 kg ) banjanje , ceslanje,setanje,u skolo vodenje , isto ko dete da cuvavme... ednas goltna igla otidoa 500 evra za operacija... ne smeevme da se mazime so maz mi pred nego ,zatoa sto e mnogu ljubomoren odma ripa u sredina da ne razdeli i rґze...koga sedev pred PC ke dojdese sakajki da go mazam i ako ne mu obrnuvav vnimanie so zabite nezno mi ja fakase rakate i vlecese nakaj nego , taka da okes nekes moras ... ali ipak ima momenti koga mi nedostasuva ali toa se mnoooogu retki momenti :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom