Кајгана миленичиња

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
moeto mace definitivno go ima najotkacenoto ime se vika kuskule:pos2: sestra mi go krsti zosto bese mnogu slabo i glupavo kako malo a drugite macinja mi se vikale andrej, mino, lea, bruno , alek ........
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Моето маче се вика Рики по таткото на женсками и од неа ми е поклон :pos2:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Знает за Боно или случајно незнаете?

:vozbud::vozbud: Боно мај доги ај лов хим вери вери:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Кучето ми умреpace:се викаше Мики,иако беше една обична џукела знаеше да направи здраво!Многу го сакав и долго ќе се сеќавам на него!pace:

Сега имам мачка,многу ми е мила и убава и се вика Зарче,брат ми полуделfiksna:

п.с И мачката ми е џукела ама пак животиче си е животинче и го сакам најмногу!!!ofofof:
 

WindChill

3NitY
Член од
13 февруари 2008
Мислења
138
Поени од реакции
2
Јас имам такво домашно маченце, многу е досадна и напорна и само бара да јаде :nerv: иначе се вика Greeny. Едно време имав и куче, сега сите ми викаат дека е чудовиште :toe: се вика Bella, шарпланинец е и јаде ко стока али најмногу си ја сакам, срцка е :icon_bigg
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
куче-рекс
маче-(мразам мачки)
хрчак-пипо
папагал-фифи
игуана-акаша
змија-крисссссс
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Имав шарпланинец и се викаше Рекс,ама ми умре летото..сега имам друго кученце и се вика Леа:)Едноставно не можам без животинче:)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
93
Поени од реакции
0
Prvoto kuce mi se vikase Lesi.Toa kucence mi umre od kako go zgazi Avtomobil.Vtoroto kuce mi se vika Bruno i seuste si go cuvam.Imav i mace koe sto se vika Alemande.

_______________________
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
мачкаа Милка... хаха, кога ја купиле сијамската мачка , јас бев во Хрватска, и сум и фалела на мајка ми и ради тоа мачката ја крстила Милка (мене така нагалено ме вика..хах), и од тогаш сите мачки ни се викаат Милка:))
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Moeto kuce se vika Tose.Krsten e po nasiot pokoen Tose Proeski.Koga go kupivme uste ne mu imavme dadeno ime i ne znaevme kako da go krstime.Imase nekoj festival pred 8 god. i koga pocna da pee Tose P. moevo kucence ja krena glavata i pogledna nakaj TV.Togas pocnavme da se smeeme doma i zaklucokot bese ke se vika Tose.



R.I.P. Tose Proeski
 

Britney'85

I'm sad...love me!!!
Член од
19 декември 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Во 8'мо имав еден папагал се викаше Цици ама избега низ балкон.После него не сум имала милениче.
 
Член од
1 февруари 2008
Мислења
260
Поени од реакции
2
Mojata macka se vika Prco ... sumjam deka e peder :toe::nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom