Кајгана миленичиња

Член од
17 март 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
imam kuce i se vika Aba, a imam i macka sto se vika Blacky
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.263
Сеа моментално немам, ама порано имав кучиња и се викаа така:
Рита (женско), Пикса (женско), Бени (машко)...
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.165
Поени од реакции
891
Имам имано многу миленичиња, и кога живеев во Дебар а и тука во Скопје и некои од нив ги чував и дома а некои надвор.

Првото милениче ми беше папагал кој се викаше мислам дека Рики, кој што одлета :) Второто беше исто папагал, се викаше Мики, со него не знам што се случи точно, и третото беше повторно папагал кој се викаше Рики, и и тој одлета еднаш штом го отворивме кафезот.

Имам имано неколку мачки, се викаа: Клаудија (по лик од една серија), Мара (мајка ми ја крсти од безвеза), Беки (доаѓа од Блеки-демек црна), Вики (тоа ми е последното прибрано маче и го доби така од никаде името, тоа ми текна во моментот).

Инаку имам чувано и куче Барон (татко ми како мал имал такво куче и многу го сакале цела фамилија :)) и 3 риби (Мони, Милагрос и Роки - Мони сестра ми ја крсти така, Милагрос и Роки се ликови од серија).

Друго... нема друго, тие се :)
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
jas imam eden mnogu glup macor se vika GIZMO, i macka so se vika ZANE(taa e mnogu popametna od macorot)
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
Pindzur:pos2:

p.c drugi go krstia...
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Порано имав 2 кучиња и се викаа Шуки и Рекс и едно желче и се викаше Боки :).
 
Член од
31 март 2008
Мислења
10
Поени од реакции
1
Имам еден мачор које мн глуп и само јаде се вика Том.Имам и папагали Мики и Нина,хрчакот ми се вика Грицко а имам и 2 рипки Дони и Рекси.
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
imav 3 zelki, sega za zal imam 2 ednoto mi umre i toa se vikase kufte mnogu mi e zal za nego go cuvav 1 god i 5 meseci znam deka mnogu malku go cuvav no najveke go sakav zatoa sto nego go spasiv od kaj edno dete koe go cuvase vo mnogu mal akvarium i ne mu ja menuvase vodata so meseci, ne go hranese i vodata mu bese mraz ladna pa ete jas go spasiv no toa bese bolno i jas mu stavav kalcium vo vodata itd..aj da ne ve zamaram
drugite zelki (seuste gi cuvam) mi se vikaat Mad Max (koga go kupiv bese kako ludo) i Snoopy(go krstiv taka bidejki na drugar mi mnogu mu se dopagase imeto i celo vreme me terase da go krstam taka)

isto taka cuvam i persiska macka koja mi se vika Lea
ja krstiv taka pidejki lavica na latinski se vika Lea
lav-leo
lavica-lea

i imam kuce koe se vika JUNIOR
zatoa sto e mnogu malo a veke e staro 4 godini
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Моето куче се вика Алекс, мајка ми му го даде името по тогашниот мој симпатија :pos::pos::pos:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
мачорка Кара:)
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
па имам персиска бела мачка и мислам дека нејзиното име го смислував 2 недели..што се` не сменив:pos:на крај кога отидов на ветеринар тој некако ми помогна да решам да ја крстам Бела-бидејќи е бела и убава:pipi: така и е :lollipop:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom