(Кајгана избира) Најдобри ситкоми на сите времиња

Статус
Затворена за нови мислења.

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
The Big Bang Theory
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.252
Поени од реакции
3.176
Сите ти се ставија зашто ти ги адресираше членовите и тие те адресираа тебе. За сани никој не рече „глеј ги овие само за тоа што гледаат на телевизија гласаат“ или „многу се стари членовиве само за стари серии гласаат“ и слично. Едно е да кажеш Сани е најбоља/најглупа серија на свет, а друго е да кажеш Овие што ја гласаат Сани се најбољи/најглупи на свет. Јас тогаш искоментирав баш од таа причина, што ти и уште еден член не ги коментиравте сериите, туку ги коментиравте гласачите на сериите, што не е океј за било кој избор. Секој има право да пише кој му е фаворит, без после тоа да биде нареккуван глуп, стар или не знам каков. Затоа и пропаѓаат избориве и никој веќе не учествува во ништо, зашто секој еден е таргетиран и харасед за тоа што го гласал.
Каде и кого сум адресирал јас? Каде тоа јас сум рекол некој дека е глуп, ваков или таков? За стари се шалев и мислам јасно беше, извини ако сум ти ги погодил комплексите, не ми било тоа намерата и јас сум ги гледал тие серии тогаш на ТВ (како инаку би знаел дека вртеле?). Мене демек многу ми е гајле за изборов, па ќе вреѓам луѓе. На темава сите сме од зафрканција, некој нешто ако сфаќа сериозно тоа е негов/нејзин проблем.

За тоа телевизија гледање е факт, јас никого не навредив, само реков сите гласаат за серии што ги вртеа по ТВ, без разлика колку се добри/лоши. Тогаш само поттикнував дискусија да не биде само гласање, да биде поинтересно. За ИСТОВО сега се бунеа, затоа и искоментирав.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Океј ватевер, не сум тука да исправам криви дрини со шродингер душ


The Big Bang Theory
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.395
Поени од реакции
21.947
Оти бе вака сега човек да незнае за што да се одлучи.Fuck

The Big Bang Theory
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom