(Кајгана избира) Најдобри серии на сите времиња

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јуни 2016
Мислења
443
Поени од реакции
367
Со тешко срце гласам последниве неколку дуели. Ќе победи BB, но според мене Mr. Robot е подобра серија и гласам за неа. Ме интересира само колку од тие што гласаат за ББ ја имаат гледано и Робот.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Mr. bombastiiic

BREAKING BAD
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.701
Поени од реакции
27.639
This whole time, I thought changing the world was something you did, an act you performed, something you fought for. I don't know if that's true anymore. What if changing the world was just about being here, by showing up no matter how many times we get told we don't belong, by staying true even when we're shamed into being false, by believing in ourselves even when we're told we're too different? And if we all held on to that, if we refuse to budge and fall in line, if we stood our ground for long enough, just maybe... The world can't help but change around us. Even though we'll be gone, it's like Mr. Robot said. We'll always be a part of Elliot Alderson. And we'll be the best part, because we're the part that always showed up. We're the part that stayed. We're the part that changed him. And who wouldn't be proud of that?
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
BREAKING BAD

Господинот Робот ја немам гледано.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.961
Од респект кон Сем Исмаил, мажот на Фиона, го имам слушано за процесот на пишување и склопување на серија, а и онака ја немам гледано Роботот, нема да гласам за ББ, зашто и онака не и фалат гласови.
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.478
Поени од реакции
7.290
Брејкинг Бед
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.119
Поени од реакции
5.822
Од респект кон Сем Исмаил, мажот на Фиона, го имам слушано за процесот на пишување и склопување на серија, а и онака ја немам гледано Роботот, нема да гласам за ББ, зашто и онака не и фалат гласови.
Обавезно да ја гледаш. Веќе пишав за серијава дека е една од ретките каде што крајот е напишан пред почетокот. На второ гледање уште повеќе ја засакуваш затоа што знаеш дека сè што гледаш има смисла во однос на крајот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom