Кастинг Талент Шоу ,,Тајно моја"

Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Патем финалињата беа во Сабота и веќе се знаат и победници а нас после два дена ќе ни ги сервират на лажица снимките. Тоа е како фуdбал да гледаш реприза после два дена.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.980
Поени од реакции
7.619
Патем финалињата беа во Сабота и веќе се знаат и победници а нас после два дена ќе ни ги сервират на лажица снимките. Тоа е како фуdбал да гледаш реприза после два дена.
Полуфинлињата биле во сабота - 16 часот момци, 20 часот девојки.

Суперфинале е на 25 -ти овој месец и тогаш ќе се знае кој се победниците што ќе учествуваат во мјузиклот
https://www.facebook.com/events/350631775322850/?acontext={"ref":"3","ref_newsfeed_story_type":"regular","feed_story_type":"117","action_history":"null"}

Понеделник сигурно момците а вторник ќе се девојките на Канал 5 снимка, додека пак суперфиналето би требало да е пренос во живо.
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Полуфинлињата биле во сабота - 16 часот момци, 20 часот девојки.

Суперфинале е на 25 -ти овој месец и тогаш ќе се знае кој се победниците што ќе учествуваат во мјузиклот
https://www.facebook.com/events/350631775322850/?acontext={"ref":"3","ref_newsfeed_story_type":"regular","feed_story_type":"117","action_history":"null"}

Понеделник сигурно момците а вторник ќе се девојките на Канал 5 снимка, додека пак суперфиналето би требало да е пренос во живо.
Polufinale bese koga imaa DUEL toa sto ti go vikas polufinale i od koe ke gledame snimki denes i utre e krsteno FINALE a toa sto ke bide na 25 e super finale. Imaat izbrano po 3 maski i 3 zenski za super finale.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Dobri kandidati, dobri sudii, losi voditeli i neposgoecka produkcija=nepotrebno javno brukanje.

Vo 2017 godina kova ima od pile mleko tehnologija tie so dron od 500 evra snimaat show.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.980
Поени од реакции
7.619
Dobri kandidati, dobri sudii, losi voditeli i neposgoecka produkcija=nepotrebno javno brukanje.

Vo 2017 godina kova ima od pile mleko tehnologija tie so dron od 500 evra snimaat show.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
И со дрон може да снимиш доста добро ама они не знаат да го искористат како што треба. Дронот го летаат во МНТ во затворено :facepalm:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
И со дрон може да снимиш доста добро ама они не знаат да го искористат како што треба. Дронот го летаат во МНТ во затворено :facepalm:
Можит зошто да не, ама околу бина да го гледам да ви вртит е смешно, а има камери со кранови и триста /чуда.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.980
Поени од реакции
7.619
Можит зошто да не, ама околу бина да го гледам да ви вртит е смешно, а има камери со кранови и триста /чуда.
Епа и јас истото го мислам. Дрон е за надвор да го леташ.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Овие не може едно шоу во живо да реализираат. Ај што изгледа преевтино, туку кочи постојано.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.855
Поени од реакции
13.795
Овие не може едно шоу во живо да реализираат. Ај што изгледа преевтино, туку кочи постојано.
Kanal 5 se nesposobni...

A organizacijata od MOB ne izgleda loso, imas odlicen orkestar koj gi prati, hor, sekoj ucesnik imase strucna pomos za site segmenti.

Jas od MOB sum zadovolen, a televiziski e mnogu loso isprateno...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
За телевизиски зборувам. Финалево изгледа како да е емисија од деведесетите.
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.380
Поени од реакции
1.776
Овие колку труд вложуват за да изградат прав пеач од учесниците, а овие амтери на Канал 5 катастрофа невидена.Посветено шоу за Тоше, финалето на денот кога е роден, и немаше никаков маркетинг да се промовира, преносот катастрофа.Кој им дал такво шоу на шупаците од Канал 5, па шоуто на Драган Вучиќ кога бараше таленти беше 10 пати подобро теливизиски организирано од ова денес.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Жирито е супер, децата што пеат одлични, сценографија, оркестар се си е на место. Полека ми легнаа и водителите момците не се толку лоши колку што ние имаме проблем затоа што не се вклопуваат во клишето на кое сме навикати. За цаци веќе имам кажано дека ми е ок освен што е малку Васко Ефтов тип така да сама прашува сама си одговара. Најсалбата карика останува продукцијата и канал 5. Првите поради слабата промоција и организацискиот хаос на почетокот на шоуто. Вторите затоа што е апсолутно некомпетентни за пренос. Но како и да е од телевизија која што скоро и да нема своја продукција и скоро никогаш не правела преноси во живо не може да се очекуваат чуда. Се на се мислам дека оваа шоу докажува дека треба да имаме наша продукција а особено дека имаме луѓе за во жири а имаме и многу таленти кои чекаат да бидат откриени. Да се надевеме дека оваа шоу ќе продолжи и дека во следните години ќе се отстранат детските болести.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.980
Поени од реакции
7.619
Потполно се сложувам со dzonyb. Фали појака продукција, подобра телевизија, промоција поголема, повеќе публика.

Канал 5 и 3д продукција не се тие кој треба да го реализираат шоуто за на телевизија. И јас се надевам дека ќе продолжи и друга сезона но не на истата телевизија и со истата продукција.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Срамота за ваква продукција и реализација на Канал 5! Го оплескаа комплетно, што од прикажување, што од кочење при пренос, од катастрофа продукција итн.

Инаку воопшто не ми се свиѓа финалево. Право мртвило. Ги тераа да пејат поп песнички во текот на два три круга, за сега во финалево да пејат мјузикли, опери, со кои се мачат и грешат сите што пејат. Срамно за целата реализација.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ovaa Antonija gazit.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom