Кастинг Талент Шоу ,,Тајно моја"

Член од
13 април 2008
Мислења
3.984
Поени од реакции
1.086
Зар подобро е да се емитуваат по цел ден турски серии од тоа да се направи едно наше Кастинг талент шоу со колку толку средства?
Турски има многу малку во моментов, за разлика од другите земји во регионот кои даваат по десетици на ден. Плус тоа, таму има секаков тип на странски и домашни серии и странски и домашни шоу програми, кои изгледаат многу многу подобро од ова Кастинг.
Значи не е до тоа дека ќе даваат турски серии ако не е ова, туку до тоа дека не знаат да направат квалитетна програма. Под сите стандарди е македонската продукција.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.491
Турски има многу малку во моментов, за разлика од другите земји во регионот кои даваат по десетици на ден. Плус тоа, таму има секаков тип на странски и домашни серии и странски и домашни шоу програми, кои изгледаат многу многу подобро од ова Кастинг.
Значи не е до тоа дека ќе даваат турски серии ако не е ова, туку до тоа дека не знаат да направат квалитетна програма. Под сите стандарди е македонската продукција.
Па нормално е дека е под сите стандарди од проста причина што нашите продукции немаат искуство со подготовка и снимање на серии, филмови и спотови. Не е исто кај нас каде што на 10 години се појавува по еден Македонски телевизиски производ и во Србија каде секој втори ден излегува по еден нов спот и емисија. Но за разлика од нас, Србите мал дел плукаат, а поголемиот дел го почитуваат она што им се нуди. Кај нас и да сакаш да започнеш одма ќе почнат да те плукаат, а ако не почнеш од некаде, нема да знаеш за следниот пат како да направиш подобро. А и во моментов нормално е да има помалку турски серии од проста причина што сме потопени во политика, што до некаде е еквивалентно на турските серии.

Како и да е, од понеделник повторно продолжува Кастинг шоуво, па ваљда ќе излезат и некои подобри кандидати од тие до сега.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.984
Поени од реакции
1.086
А зошто не беше плукан Милионер, Идол, 50 50? Затоа што се работеа по лиценца каде нема простор за експерименти.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.491
А зошто не беше плукан Милионер, Идол, 50 50? Затоа што се работеа по лиценца каде нема простор за експерименти.
Па не мора секогаш да се работи по лиценца, некогаш треба малку да се уклучи и мозокот и да се осмисли и направи нешто наше како што е Кастинг талент шоуво. А и колку што памтам и за Идол имаше многу плукања, а и сега за него уште има. Едноставно таков народ сме, по се што е свое ќе плукаме, па без разилка дали тоа е направено на аматерско или на светски професионално ниво.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
529
Поени од реакции
432
Зар подобро е да се емитуваат по цел ден турски серии од тоа да се направи едно наше Кастинг талент шоу со колку толку средства?
Од двете зла јас го бирам помалото, турски серии.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.896
Поени од реакции
5.725
Почна другата фаза каде пеат со придружба на пијано во студиото а пред тоа Дани ги подготвува за тој настап исто со придружба на пијано.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.491
Почна другата фаза каде пеат со придружба на пијано во студиото а пред тоа Дани ги подготвува за тој настап исто со придружба на пијано.
Само премногу се слаби. Еден текстот го заборава, еден се тресе од трема, друг неможе да збори од трема............, тешко дека некој ќе го биде од тие вчера за познат пејач, а не па за музичка ѕвезда. Единствено имаше еден Циган или незнам што беше, пееше англиска песна, тој беше малку подобар од останатите.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.896
Поени од реакции
5.725
Само премногу се слаби. Еден текстот го заборава, еден се тресе од трема, друг неможе да збори од трема............, тешко дека некој ќе го биде од тие вчера за познат пејач, а не па за музичка ѕвезда. Единствено имаше еден Циган или незнам што беше, пееше англиска песна, тој беше малку подобар од останатите.
Мислам дека не е шоу од кое треба учесниците да имаат почеток на некаква си музичка кариера. Само се бираат неколку учесници во мјузикл, па после нивнио е ако сакаат да работат на музичка кариера ќе треба сами да се снаоѓаат.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.491
Мислам дека не е шоу од кое треба учесниците да имаат почеток на некаква си музичка кариера. Мислам дека само се бираат неколку учесници во мјузикл, па после нивнио ако сакаат да работат на музичка кариера сами нека се снаоѓаат.
Пред да почне емитувањето на Кастинг талент шоуво беше изјавено на телевизија (мислам дека од Игор Дурловски) дека ова шоу нема да им понуди на победниците само настап на мјузиклот ,,Тајно моја", туку ќе им понуди и долгорочна музичка кариера, како и работа во Македонската опера и балет.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.896
Поени од реакции
5.725
Пред да почне емитувањето на Кастинг талент шоуво беше изјавено на телевизија (мислам дека од Игор Дурловски) дека ова шоу нема да им понуди на победниците само настап на мјузиклот ,,Тајно моја", туку ќе им понуди и долгорочна музичка кариера, како и работа во Македонската опера и балет.
Прашање е кој ќе ги гура тие луѓе да имаат стабилна музичка кариера во државава.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.491
Прашање е кој ќе ги гура тие луѓе да имаат стабилна музичка кариера во државава.
Па би требало МОБ, со оглед на тоа дека они се тие кои го започнуваат проектот, но сепак тоа зависи и од самите кандидати.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.460
Поени од реакции
1.252
Ај да се обложиве дека ќе ги земат Антонија Гиговска и Огнен Здравковски. Еднава заради Пинк ѕвезди , а другиов е внук на Зоран Џорлев па сеа видете вие.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.896
Поени од реакции
5.725
Ај да се обложиве дека ќе ги земат Антонија Гиговска и Огнен Здравковски. Еднава заради Пинк ѕвезди , а другиов е внук на Зоран Џорлев па сеа видете вие.
Антонија сигурно ќе ја земат. Огнен го немам видено во кастингов али го имам слушнато пее добро но има доста поталентирани од него за пеење.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.223
Поени од реакции
9.060
Некој/некаде да не ги има епизодите?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.491
Некој/некаде да не ги има епизодите?
Тука ги ставаат од време на време.

Иначе сега во вториов круг пееше едно девојче една англиска песна, беше со направена фризура и беше елегантно облечена во црно. Девојчето (ако е девојче, можеби и возрасна беше:D) едноставно растури. Предобро пеење, предобар сценски настап и предобро однесување пред камера. Едноставно си направи шоу и на сцената и пред камерите кај водителката, а се тоа личеше така елегантно и културно. Мислам дека она би била потенцијал за да стане Македонска ѕвезда ако продолжи да вложува во себе и ако се најде некоја добра продукција која ќе и прави одлични спотови и песни. Освен неа добар впечаток остави и Антонија Гиговска, и толку. Другите кои пееја до сега се доста ниско ниво за еден пејач, па и натпреварувач.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom