Каролина Гочева

Член од
28 ноември 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
Не верувам дека некој ќе се излаже да отиде единсвено ако у цената не спаѓа и гратис:drk:. Нај антипатична од сите на естрадава има некој ладен однос, аи по она што го направи на погребот на Тоше не верувам дека ќе отиде некој
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Не верувам дека некој ќе се излаже да отиде единсвено ако у цената не спаѓа и гратис:drk:. Нај антипатична од сите на естрадава има некој ладен однос, аи по она што го направи на погребот на Тоше не верувам дека ќе отиде некој
Што направила...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]ВО БУГАРИЈА СЕ НАЈДЕ МАЈСТОР ДА ЈА СТОПЛИ СТУДЕНАТА КАРОЛИНА[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Конечно секси[/FONT]


[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Новата, сексапилна Каролина Гочева (28) ја краси насловната страница на интернационалниот магазин за мажи "Макс". Во фотосесијата за бугарското издание на магазинот поп-sвездата блеснува во најсекси издание досега. Каролина освен со фотографии, во магазинот е претставена и со големо интервју каде зборува за својата кариера и идните планови.
Каролина е прва од македонската естрада која позирала за магазинот. Лани исто така беше прва наша поп-пејачка која се разголи за српското издание на интернационалниот магазин за мажи "ФХМ".
- Во Бугарија добив две понуди од два престижни магазина "Макс" и "Максим", ама го избрав "Макс" бидејќи е популарен во оваа соседска земја. За сексапилниот стајлинг се заслужни бугарските стилисти кои го испочитуваа нашиот договор докаде може да се оди со разголување на фотографиите. Снимањето се одвиваше во Софија и траеше еден ден. Задоволна сум од фотосесијата и досега на ниту едни фотографии не зрачам со сескапил како за бугарското издание на "Макс", ни изјави вчера поп-пејачката.
Каролина, родена битолчанка и десет години Скопјанка, зад себе има два настапа на Евровизија, четири албуми, (петтиот "Македонско девојче" ќе го промовира на 20 овој месец во Универзална), многу хитови и концерти, мегапопуларна е, една од најубавите поп-пејачки во регионот, нон-стоп е на насловните страници на модните магазини заради убавината, стилот и успехот, и на таблоидите - заради приватниот живот...
[/FONT]
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Pa normalno deka e postara ne gledas deka i pravat reklama pred koncertot, taka bese i pred da pobedi na domasniot izbor za Evrovizija 2007, i frizider koga se otvarase isleguvase Karolina:pos2:!Ama se somnevam deka ke ima golema posetenost na koncertot so skapata cena na kartata.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Недела 22 часот - Сител Телевизија
конечно! спектакуларното ТВ Шоу кое е ексклузивна промоција на песните од најновото и култно ЦД Македонско девојче кое стана најпродаван албум оваа година во Македонија
Во недела, Каролина како никогаш досега! Во автентичен стил и амбиент; Каролина ќе ги пее најоригиналните македонски песни напишани денес во дух од минатото
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Македонско девојче оди во Охрид
Каролина Гочева утре ќе ја почне серијата концерти во Охрид. Битолчанката ќе одржи целовечерен концерт во дискотеката "Парк" каде ќе ја следи нејзиниот "Нејбрс бенд", составен од осум членови. Каролина ќе ги отпее песните од албумот "Македонско девојче", како и хитовите што ја одбележаа нејзината досегашна кариера.
По Охрид на концертната програма е нејзината родна Битола на 12 во Домот на културата, а концертот во Скопје е закажан за 20 декември во Универзалната сала.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Кога сме кај Каролина, сегмент од нејзината промоција на наоригналните песни од најновиот веќе култен албум Македонско девојче, претставува и Шоуто со сите изведени песни од најновиот албум, снимени во посебен амбиент со посебна сценографија и со бенд
тоа ШОУ ексклузивно и премиерно ќе се прикажува на Сител утре од 22 часот

Утре 22 часот, Сител - Шоуто на Каролина! Не пропуштајте!!!





:vozbud:
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
Македонско девојче оди во Охрид
Каролина Гочева утре ќе ја почне серијата концерти во Охрид. Битолчанката ќе одржи целовечерен концерт во дискотеката "Парк" каде ќе ја следи нејзиниот "Нејбрс бенд", составен од осум членови. Каролина ќе ги отпее песните од албумот "Македонско девојче", како и хитовите што ја одбележаа нејзината досегашна кариера.
По Охрид на концертната програма е нејзината родна Битола на 12 во Домот на културата, а концертот во Скопје е закажан за 20 декември во Универзалната сала.
Бев вчера “ПАРК“........ и атмосферата беше никаква..се разочарав од Каролинчето, абе убо си пејт девојчево ама немат некој хитој..
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Бев вчера “ПАРК“........ и атмосферата беше никаква..се разочарав од Каролинчето, абе убо си пејт девојчево ама немат некој хитој..

da? lele ne me dvoumi, bas sakam da odam na koncertot vo skopje, ama ako bila atmosferata nikakva vo ohrid :raz: hmm, ah sega me stavi vo dilema :S
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Јас одам на 20 во универзална, знам дека ќе биде најубаво, во тоа и не се сомневам


Иначе вечер во 22 часот на Сител, не го пропуштајте ТВ Шоуто!




:vozbud:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Добар стајлинг убави фустанчиња, али косата и е лом.

Ах а за песните досадни, едно слушање и толку, вложилo Каролинчево и нејзиниот тим труд се гледа за да се создадат песниве. Али освен Дијаманте не знам друг да ги слуша песниве :icon_lol:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Еве и јас го изгледав шоуто :)
Мада, ова беше класично вртење на спотчиња, за разлика од претходното за албумот „Во заборав“ каде Каролина и авторите даваа коментари за песните и беше доста поинтересно.

И, како беше можно за Птицо малечка, една од главните песни на албумот да биде направен спот каде Каролина само седи на балкон? :uvo::uvo:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Прекрасно огранизирани спотови, без многу компликации и многи статисти.. Промоција на песни, со не многу отежнати спотови...
Одлично, иако малце не ми се доапаѓаше тоа што со играњето на Пролет, лето есен зима малце си забегна не следеше такт...

Али освен Дијаманте не знам друг да ги слуша песниве :icon_lol:
Ако знаеш што е музика, во која има тежина, вредност и убавина, тогаш песниве нема да ти бидат од стилот едно слушање...
Овие песни, се ретки, во кои е разработена приказна, без многу текст, но и без многу музика....
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
еве и мој коментар за шоуто. Изгледаше Каролина феноменално, иако можеше да се искомбинираат повеќе стајлинзи, како што беше за „Во Заборав„. Инаку браво за режисерот што осмислил некоја приказна, т.е. тоа најмногу се забележува на почетокот и крајот со отворањето и затворањето на вратата и прекривањето на мебелот. Има динамика во некои сцени, а некои се повторуваат и во различни песни, добро сепак е една просторија, но се потрудиле да делува автентично (иако како перфекционист ми засмета обетката на еден од свирачите) и оригинално. Најмногу ми се допаднаа „Скопска Магла„ „Птицо Малечка„ а се согласувам дека за „Пролет лето, есен зима„ можеше Каролина да рипне малку повеќе.
Во целост 10-ка! Делува уникатно и зрело осмислено видео издание за македонска музичка сцена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom