Каролина Гочева

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Зар треба после ова што го видов на телевизија КОМЕНТАР? совршено!
Каролина прекрасна како никогаш досега, сопвршена кординација на песните со амбиентот и стилот на пејачката во случајов Каролина
досадни песни? најлесно е така да се каже, али ова се според мене, а и според многумина нејзините најквалитетни песни, најтешки песни воопшто во македонската музичка ризница, не зборам вака оти си ги сакам сите песни на Каролина...кој друг во Македонија сега ќе направи вакво нешто, кој ќе испее вакви песни, кој ќе се потруди сите песни да допрат до публиката на ваков начин, кој вака ќе експирементира од поп во ваков стил? само КАРОЛИНА и нејзиниот тим, одлично за се, перфекционисти и професионалци како Томато работеле, БРАВО
иначе и јас очекував тука да зборува Каролина како во претходното Шоу, али може мислеле дека се губи суштината на приказната со тоа...а плус нема што да се каже, сите песни се на Ориѓански, во главно зборуваат за најдлабоките тајни на женската душа, тоа го има кажано Каролина
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Зар треба после ова што го видов на телевизија КОМЕНТАР? совршено!
"совршено":cry:
го "гледав" и се беше прекрасно, преубаво, таа беше толку слатка, песните се неописливо убави:pipi:ах уште неможам да се соземам
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
165
Поени од реакции
19
десетка чиста за вечерашново шоу
искрено уште каролина и неколку други естрадни уметници задржаа некаква вредност во себе во македонија
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
"совршено":cry:
го "гледав" и се беше прекрасно, преубаво, таа беше толку слатка, песните се неописливо убави:pipi:ах уште неможам да се соземам
ја па свршено прочитав :pos2:
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Зар треба после ова што го видов на телевизија КОМЕНТАР? совршено!
Каролина прекрасна како никогаш досега, сопвршена кординација на песните со амбиентот и стилот на пејачката во случајов Каролина
досадни песни? најлесно е така да се каже, али ова се според мене, а и според многумина нејзините најквалитетни песни, најтешки песни воопшто во македонската музичка ризница, не зборам вака оти си ги сакам сите песни на Каролина...кој друг во Македонија сега ќе направи вакво нешто, кој ќе испее вакви песни, кој ќе се потруди сите песни да допрат до публиката на ваков начин, кој вака ќе експирементира од поп во ваков стил? само КАРОЛИНА и нејзиниот тим, одлично за се, перфекционисти и професионалци како Томато работеле, БРАВО
иначе и јас очекував тука да зборува Каролина како во претходното Шоу, али може мислеле дека се губи суштината на приказната со тоа...а плус нема што да се каже, сите песни се на Ориѓански, во главно зборуваат за најдлабоките тајни на женската душа, тоа го има кажано Каролина
Да не се сними дур свршаваше, да го разбиеш митот дали постои squirting или не...?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.428
Поени од реакции
7.803
Кајтек и Нудл, фатете си женски. Не трујте на форум. Посебно ти КајТек имаш фора да фатиш женска додека да се видиме во живо :)

Туку... ме заинтригираа постовиве, мислам дека ќе успеам да го најдам шоуто некаде на интернет па да го ѕирнам, ако не заборавам. Гледав некаде моменти од снимањето на ова шоу, со еден од музичарите кои се појавуваат во овој проект студирав на факултет.
 
D

Delux

Гостин
Зар треба после ова што го видов на телевизија КОМЕНТАР? совршено!
Каролина прекрасна како никогаш досега, сопвршена кординација на песните со амбиентот и стилот на пејачката во случајов Каролина
досадни песни? најлесно е така да се каже, али ова се според мене, а и според многумина нејзините најквалитетни песни, најтешки песни воопшто во македонската музичка ризница, не зборам вака оти си ги сакам сите песни на Каролина...кој друг во Македонија сега ќе направи вакво нешто, кој ќе испее вакви песни, кој ќе се потруди сите песни да допрат до публиката на ваков начин, кој вака ќе експирементира од поп во ваков стил? само КАРОЛИНА и нејзиниот тим, одлично за се, перфекционисти и професионалци како Томато работеле, БРАВО
иначе и јас очекував тука да зборува Каролина како во претходното Шоу, али може мислеле дека се губи суштината на приказната со тоа...а плус нема што да се каже, сите песни се на Ориѓански, во главно зборуваат за најдлабоките тајни на женската душа, тоа го има кажано Каролина
Слушај ти девојко...умрел моралот во мене,Каролина е од Битола има идеферентено-егисточно однесување пред публика,то лесно е да се забележи.
Незнам како ти толку зи збесната по неа,прдла е голема...преорентирај се на нешто позитивно

Ела ќе си отвориме вино
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
"совршено":cry:
го "гледав" и се беше прекрасно, преубаво, таа беше толку слатка, песните се неописливо убави:pipi:ах уште неможам да се соземам
Мацо не трескај глупости :icon_lol:

Шоуто беше добро организирано не викам не. Каролина имаше убав стајлинг не викам не.
Али песните не и се убави бе. Тие се еден вид народни песни. А народните песни треба да допрат до народот. Овие не допираат ни најмалку. Немаат добар звук и добар текст. Не се песни кои ќе се памтат. Вложен е толку труд во нив, а џабе кога ќе ги слушаат само мал број на луѓе.
Божилак на Тоше (иако тој албум е со народни песни кои се преработени) е 100 пати подобар од овој албум на Каролина кој е со песни во некој народно-етно стил кој тешко допира до слушателите.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
0
Песните од албумот не се комерцијални песни за да се вртат по кафани туку се за тесен круг на луѓе со вкус. Што се однесува до Божилак на тој албум се избрани најкомерцијалните и најпознати македонски народни песни којшто сите ние добро ги знаеме така да тука не може да се споредува.
И албумите на Вања Лазарова и Синтезис се со етно песни кои не се комерцијални и за тесен круг на луѓе како и Македонско девојче

zanigde e....katastrofa...mislam kako covek, a pesnite i se ok.
Првин запознај ја па после коментирај каков човек е
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
БАШ така, од каде тоа дека била за никаде како човек? јас па велам дека е најдобрата личност и сега? Твојот против мојот збор?
Песните се совршени, а како и овие песни, така и концертот се за позатворен круг на луѓе, многу јасно дека дете од 7 години нема да слуша вакви песни, зашто ништо нема да разбере
јас не знам длаи некој кога слуша, ја слуша смао музиката или и текстовиоте?
тесктовите се одлични и по 2, 3 слушање на овие песни, допреа до мене
мене најубава песна од најновиот албум ми е некако АЈ БЕШЕ МАЈ; последната песна и на ЦДто и во Шоуто, таа ми буди најмногу емоции
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Не можам херметички да ја поднесам :pos2:
 
Член од
7 декември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Каролина ја знам от предаването "Пеј с мен" в което участва в Б'лгарија. Има много хубави песни , пее страхотно и изглежда много добре. Тук всички много ја харесваха и много хора се надјаваха тја да спечели предаването. И понеже имаше един спор , че ник'де не говорела за Битола искам да кажа , че тук постојанно говореше , че е от там , никога не го е крила :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom