Каролина Гочева

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
НЕ влегува во игра
Албум добива 100% Македонско девојче!
 
В

Вори

Гостин
Каролина е мојата најсакана шмизличка:pos2: Колку е само јака на клипов како Џејн, али Фламингоси и Милан како тандем се број 1 за духовитост и хумор и зезање, али Каролина знае да си стои на ставот и да си одговори на ниво.
Јас не знаев дека му била партнерка на Кире, леле супер..... Вака со затемната коса е најубава досега

Аман бе девојче бе,аман.Опседната си со оваа Каролина!
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Има Буба Мара радио во живо, побарајте на
http://www.radiobubamara.com.mk/
Иии да стварно. А јас уште минатата недела побарав на интернет и не забележав лево дека се клика на тоа сликата за да се добие линкот за Online listening. Еј фала супер, сега и јас ке слушам.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Колку што јас знам Каролина нема да пее вечерва а и таа ги има надживеано ваквите манифестации така да не верувам дека ќе се појави а и вчера кажа дека ќе остане во Белград,ако денес се вратила евентуално.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
А зашто онда е дојден Сајко денес во Скопје, по полноќ ќе пее во Тренд со Вукашин, али пред тоа може на Бубамара да пее , ќе видиме, не сакам да слушам на радио затоа што сакам утре да гледам на ТВ, али ќе свртам да видам до кај е манифестацијата
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
НА МЕЃУНАРОДНИОТ КАРНЕВАЛ ПРОЧКА

Каролина ќе си проштева со прилепчани

Каролина Гочева утре со почеток во 20 часот во придружба на својот "Неигхбурс банд" ќе одржи концерт во Прилеп. Журката со хитовите на битолчанката ќе се случува на плоштадот "Александрија", со што и официјално ќе почне прославата на меѓународниот карневал "Прочка", кој традиционално се одржува секоја година во Прилеп по овој повод.
Настапот е на покана од локалната самоуправа на градот Прилеп.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Мислам дека помина времето кога Каролина настапуваше со другите пејачи, во псоледно време (Скопје, Битола, Преспа, сега и Прилеп) гледам дека сама настапува и тоа е одлично, се надевам ќе биде маскирана па ќе имаме слики тука
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]КАРОЛИНА ГО ОТВОРИ КАРНЕВАЛОТ ПО МАРКОВИ КУЛИ[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Во Прилеп се забавував како тинејџерка [/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Евровизиската "Мојот свет" ,"Јовано Јованке", "Македонско девојче","Битола мој роден крај", беа дел од песните што поп sвездатаа Каролина Гочева ги испеа на концертот во центарот на Прилеп заврчеравечер. Каролина беше специјална гостинка на свеченото отворање на меѓународниот карневал "Прочка 2009".
Прилепчани ја сакаат убавата и талентирана Каролина кои чекаа ред да се фотографираат и да добијат автограм од неа. Каролина откри дека има многу убави моменти и спомени поврзани со градот под Марковите Кули.
-Барем два викенда во месецот како мала доаѓав во Прилеп со баба ми или со родителите. Имаме блиски роднини , а и сестра на мајка ми е мажена во Прилеп .На крајот на секоја училишна година братучед ми правеше журки и не викаше и нас братучетките од Битола. Се сеќавам дека многу убаво си поминувавме. Бев седмо или осмо одделение , вели Каролина.
[/FONT]
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Еве уште некои нејзини стари песни:


Ова Макфест ли е или Скопјефест? На видеово вика дека е Макфест ама во статијата на Википедија (http://en.wikipedia.org/wiki/Skopje_Fest) вика дека e од Скопје 1995 и дека добила награда за интерпретација.


Скопје Фест 1998 - 4то место


Песната ја пеела на 13 години.


Скопје 1997


Првата нејзина песна. Испеана на Си-До 1991.

ПС: Има ли некој нејзини живи снимки од изведбите на песниве?
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
ги имам јас тие стари песни, но не се живи снимки како што бараш ти.

А исто имам и една друга постара песна кога ја пеела како дете. Се вика „Среќен пат„.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Дел од интересно интервјуа со поп ѕвездата

МОДНИ ДЕТАЛИ
Обожавам алки, а на лето марами

Задолжително очила за сонце, за кој внимавам и убаво да ми прилегаат но и да бидат некој бренд. Од модни детали би ги издвоила и разни обетки, обожавам алки, носам и ѓерданчиња. На лето многу често носам марами во различни бои, но сакам ремени и секако чанти.

ЧЕВЛИ
Да бидат удобни

Сакам удобни чевли. Јас сум импулсивен купувач па купувам се што ќе ми се допадне, тоа може да е некој бренд но и да се и неафирмирани обувки. Сега на лето најчесто сум во сандали, апостолки, балетанки. Посебно би ги издвоила чевлите на Кавали и на Пјачоти, а што се однесува да патики, кои исто така сакам да ги носам, омилени ми се моделите на "Адидас".

ОБЛЕКА
Пантолони од продавници за мажи

Последниве години не ми се разликува многу стилот на обелкување кога настапувам и кога сум некаде приватно, да речеме на кафе или вечерно излегување. За посвечени момент секако дека носам нешто погламурозно. За мојот стил на облекување се гржи Цаци Паковска која често ми набавува парчиња облека од Италија, а и јас постојано си купувам по нешто кога одам на патувања. Од мојот плакар би ги издвоила широките пантолони, па тоа се вреќести модели, кој ги купувам од продавница за мажи. Ги имам во различни бои, многу ми се допаѓаат и секогаш ги носам. Секако дека носам и куси фустанчиња, здолништа, шорцеви во различни бои.


ЛИНИЈА
Немам проблем со килограмите

Веќе со години имам некој режим на исхрана. Немам проблем со килограмите, затоа што не се поправам па да треба да слабеам и да држам диети. Е сега кило-две варирам, тоа е она што само јас си го приметувам. Секој понеделник се спремам да вежбам, и никако да дојде тој понеделник. Знам по нешто да зготвам, но не сум се уште некој страсен кулинар. Телото го одржувам и со тоа што одам на антицелулитни масажи и терапии со ласер во "Пер Леи".

КОЗМЕТИКА
Со години не менувам парфем

За лицето користам хидрантна хрема на "Диор", а телото го негувам со хидратантен лосион на "Нивеа". Ретко менувам парфеми. Со години го користам Ескада "сентимент", а за вечерните излегувања Армани "код".
Што се однесува до косата, за тоа го имам Сретен. Тој се гржи за бојата на косата, (која искрено вака посветла многу ми се допаѓа), шампоните, маските, за потшишување, фризури за настап...

АВТОМОБИЛ
Шофер почетник

Возам Пежо 207, и тоа е мојот омилен автомобил. Задоволна сум, а бидејќи сум шофер почетник, овој автомобил совршено ми одговара.


ХОБИ
Сакам да скијам

Во слободно време одам и во театар и во кино, сакам да прочитам убава книга, сакам да седнам на кафе или навечер да излезам, но заради обврските ретко останувам до доцна. Зиме одам на скијање. Имам една пасија-секогаш ми е жал да ги фрлам предметите што ме потсетуваат на некој моменти, настани...и тие си се собираат, па имам едно чудо предмети кои си имаат свое значење.

ПАТУВАЊЕ
Во Бразил и Мексико

Сакам да патувам. Се уште заради обврските не знам каде ќе одам на одмор, но знам дека во следниве две години ќе отпатувам во Бразил и Мексико, кои се мои омилени дестинации и кој навистина сакам да ги видам.
 
Член од
8 јули 2006
Мислења
54
Поени од реакции
30
lele, lele kakvi komentari, a barem eden posto da ja znaevte kako licnost pa da ja karakterizirate devojkata ubavo kje bide. Do tie sto se bitolcani i sto velat deka retko odi vo Bitola, mozam da vi kazam deka toa e nejzina privatnost i ne treba da ve zanima a i so ocekuvate kaj site na kafe da vi doagja koga kje dojde??? Da vi kaze eve dojdov?? Gluposti!!! Za toa kako izgleda na scena, deka e ladna, normalno deka taka vi izgleda koga sve ostalo e raskalaseno i bez stil ni maniri kako da se odnesuva na scena. Karolina pocnuvase kariera koga ne vazese ona " mama i tato imaat pari jas kje stanam peac'. Karolina bese edinstvenoto dete koe so svojot glas izleze na makfest i im parirase na etablirani peaci, koi bea dokazani na makedonskata i ex yu scenata. Inaku prva pesna oficijalna i e Mamo pusti me od makfest a prv nastap nezin e vo emisijata Saram baram koga ja pee od madona Like a prayer. E toa da go slunete 11 godisno devojce kako ja pee pa posle da zboruvate za nezjinite gasovni moznosti.
Ne mozam a da ne spomnam za sporeduvanjeto so Tose Proeski. Aman lugje do koga sve zivo i divo kje sporeduvate so nego. Ne go ostvata covekot da se smiri. Od tragedijata negova se napravi lakrdija. A sto rekla loso Karolina za Tose?? Koga go navredila, koga go napadnala pa sto tolku zustro ja osuduvate?? Pa normalno deka tose bese najdobar maski vokal. Ako ste muzicki obrazovani barem malku kje znaete deka ima Maski i Zenksi vokali. Pa i na site svetski ddodeluvanja nagradi se delat na najdobar maski i zenski artist (vocal). Privatniot zivot ne sakam da go komentiram zatoa sto toa ie PRIVATEN !!!! A koi pesni mi se omileni?? Dalecna zelba, Koj da ti kaze, Ti me sakas, i mnogu drugi ponovi. Pozdrav do site !!!:smir:

Еве уште некои нејзини стари песни:


Ова Макфест ли е или Скопјефест? На видеово вика дека е Макфест ама во статијата на Википедија (http://en.wikipedia.org/wiki/Skopje_Fest) вика дека e од Скопје 1995 и дека добила награда за интерпретација.


Скопје Фест 1998 - 4то место


Песната ја пеела на 13 години.


Скопје 1997


Првата нејзина песна. Испеана на Си-До 1991.

ПС: Има ли некој нејзини живи снимки од изведбите на песниве?
Pesnata ne e na Si do tuku e od makfest 1991 godina.. OD Si do pesnata se vikase nasata prolet i e ispeana vo 1990 godina.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Ниночка, на сите тоа ни е убаво јасно што го кажа и нема потреба од објаснувања за некои љубоморни зли јазици, така да јас не се замарамвеќе да објаснувам што како рекла, од кога пее и слично. 1991 година е годината кога Каролина прв пат се појави на македонската музичка естрада и за некое денешно чудо тогаш ги немаше денешните "хит мејкери" па тинејџерките да сечат вени по нив, туку Каролина НАЈПРВИН што освои беше возрасната публика, сите беа воодушевени од девојчето кое ги пееше песните на Мадона, Витни Хјустон... Е сега Ниночка, јас искрена да сум, никогаш не ги имам слушано нејзините постари песни, односно песните пред она да влезе во Авалон и да започне соработка со нив, така да дури сега најдов некои од нив.
Моментално на нашава естрада, Каролина е ѕвездата која најдолго опстоила
 

Kajgana Shop

На врв Bottom