Каролина Гочева

Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
Karolina ima se sto treba da bide svezda,samo mora da ja smeni produkcijata - katastrofa se, a so idejava za duet so onoj od "operacija triumf" se nadminaa sebesi,a Karolina ja degradiraa..
Inaku za Karolina nemam zborovi,devojceto ima prekrasen glas i super izgleda ama gjabe e se toa koga site pesni i se boza ( osven "Se Lazam Sebesi" ) , ako saka da bide nesto poveke pod itno mora da si najde dobar menager.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
ја обозавам каролинаааааа !! нека продолжи така ...
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Не знам што толку е деградирачки што снимила дует со млад пејач чија што кариера штотуку започнала тоа е пред се доблест од страна на Каролина,а и мислам дека е најбитно каква е песната а не со кој тоа ја снимила па кога ќе ја слушнеме тогаш ќе коментираме.
А што се однесува до бутикот од цените боли глава таму имаше едно парче кое чини ни помалку ни повеќе туку 6000 евра.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Збориш за бутикот на Дино - 6000 евра? :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
И мислам дека не е деградирачки за овој дует, пред се затоа што НИКОЛА САРИЌ според мене е најпопуларниот млад пејач на Балканов, многу популарен и од сите други пејачи кои имаат кариера зад себе
А Сајко без кариера е најпопуларен, особено од женската публика, така да мислам дека тоа е прав потег на Авалон
За песни, што знам...мене сите ми се свиѓаат, не можам да кажам дека има боза песни, зашто според мене нема
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.420
Поени од реакции
7.772
Republica de la MODA е на приземјето на ГТЦ кај кафичите (Кул, Чао) и случајно залутавме на промоцијата со една другарка. Најпофенси промоција на бутик во скопјево. Имаа интересен тапет на излогот до пред празниците.
Ај доста офтопик. Да ја чуеме новата песна на Каролина па да продолжиме со коментирање.

Алекс67, последните неколку коментари ти се копи/пејст. Размислувам за бан од тема. И онака немаш ништо корисно напишано на истата.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Екслузивно утре Каролина гостува во најпопуларното шоу на Балканот AMI G Show на ТВПинк заедно со Милан Калиниќ најверојатно таму ќе биде промовирана песната со Сајко.

За сите кои не гледале денес бекстејџ на сител Каролина им беше гостинка поточно заедно со екипата од бекстејџ во еден скопски ресторан го проследиле скопскиот фестивал притоа таа се осврна за тоа кои биле позитивни а кои негативни работи кои произлегле од нејзиниот настапот на евровизија,а притоа кажа дека имала понуди за преставување на други држави на евровизија како од некои балкански земји па дури и од некои западноевропски држави.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Фала караманот за оваа информација. Баш проверив на интернет, шоуто почнува во 22.15 ч.
Да фатив и јас бекстејџ, добар и е новиот стајлинг на Каролина, уште само некое килце да качи. Убаво што ги поканила бекстејџовци да го пратат заедно изборов, и убаво си рече дека имаше слаби песни годинава и што МТВ треба да се освести да направи нешто да ги задржи и веќе постоечките реномирани пеачи.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
За Бекстејџ: не н и очекував поинакво нешто да клаже Каорлина, се беше кажано на место, значи да не можеш во никој случај да слушнеш лоша критика за некого, али од друга страна, па си кажа и некоја негативна работа за Евросонгот во поблага форма, значи толку е претпазлива, смирена и одмерена во изјавите, така да секоја чест:cuc:,
Ретко кој во денешно време ќе остане имун на сите неправди кои се случуваат во општествово, такви изјави досега само од Каролина имам слушнато, а и денешнава беше една потврда плус за тоа, се што кажа беше на место
Иако јас лично сметам дека она била за Калиопи, али дека ниедна песна не и се одпаднала, во што се согласува цела македонска јавност, многу полоша Евровизија од лани и преклани по квалитетот на песните

Иначе немам кабловска, леле, сигурно на јутуб ќе има нешто од емисијата, а Ве молам гледајте и пишете коментари утре, плис
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Најверојатно фаворит на Каролина и беше битолската група Патници кој имаа одлична песна али за жал не влегоа у финале,инаку вокалистката на Патници е братучетка на Каролина.

Во интервју за српски Блиц Каролина кажа дека веќе започнала со снимањето на новиот албум кој треба да излезе во септември,инаку Каролина од вчера е во Белград а синоќа присуствуваше на концертот на James Blant во салата Експо во Белград во организација на Авалон.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
АЛАЛ да и е, си оди и си има што сака (бар јас така мислам) и НИКОГАШ нигде не се пофалила за тоа, тоа е доказ за скромност, едноставност - особини кои денес и РЕТКо некој воопшто да гии посеува
па замислете што ќе беше некој друг да присуствувал на концертите на James Blant и на сите тие мега концерти, па тогаш на сите телевизии ќе беше таа личност за да каже кај била
БРАВО, најмила Каролина! и Фала до Караманот за овие информации, од голема важност се, бар за мене
Иначе не искоментирав за новиот имиџ, супер и е, а таман пред некој ден помислив што ако се осветли косата уште
Али мене ми е оваа боја најубава до сега за Каролина, а шишките ја имам порано гледано со шишки и супер е
Вечер гледајте го тоа шоу и да ми кажете, зашто јас нема да гледам :(
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
mene super mi se pesnite na karolina a osobeno ovaa



drugo sega koga bese skopje fest dava isecoci od prethodnite festivali i megu niv bese i karolina na skopje fest 94 so edna ubava pesna,pogledav na youtube ja nema taa pesna,ja ima li ona taa pesna staveno na album?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Скопје фест 94? Која песна , јас ги имам сите на компјутер, како се вика песната? КАКО ДА ТЕ ОТКАЧАМ?
Моја омилена песна од Карол ми е Срцево не ќе издржи, моја омилена балада, која од скоро време ја слушнав за прв пат
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Скопје фест 94? Која песна , јас ги имам сите на компјутер, како се вика песната? КАКО ДА ТЕ ОТКАЧАМ?
Моја омилена песна од Карол ми е Срцево не ќе издржи, моја омилена балада, која од скоро време ја слушнав за прв пат
da i taa mi se sviga nego ovaa pesna mislam se vika koj da ti kaze
"te gledam (skoro) sekoj den
so pogled negde izguben
tapan vo srce bie koj li oblak da me skrie "taka ide nesto
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Ај види дали е оваа песна таа?
како МП3 нигде ја нема, јас ја немам
Иначе не знаев дека 1994 Каролина пеела на фестивали, значи девојкава е легенда, старите песни и не и гзнам баш
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Ај види дали е оваа песна таа?
како МП3 нигде ја нема, јас ја немам
Иначе не знаев дека 1994 Каролина пеела на фестивали, значи девојкава е легенда, старите песни и не и гзнам баш
taa e ,ja stavil nekoj pred 4 dena
fala mnogu:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom