Каролина Гочева

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Верувале или не, биографите на Каролина за нејзиниот старт ќе ја спомнат 1991 година, кога како 11-годишно девојче на сцената на „Ацо Шопов“ во Штип на макфестовската публика и' ја испеа „Мамо, пушти ме“. Астрологијата го сместува 28 април во владеењето на Бик (читај - сталожена, стабилна и верна) и евидентно е дека ова чупче пред очите на јавноста преку ноќ расцути во преубава мома. Од 2000 година Каролина соработува со „Авалон продукција“, период кога ги издаде албумите „Јас имам песна“, „Зошто сонот има крај“, „Знаеш колку вредам“ и „Во заборав“. Инаку, Каролина знае и готви ориз на илјада начини, сака да престане со грицкање нокти.. Еве уште нешто интересно за неа

Ги негуваш ли спомените? Чуваш ли, да речеме, кукла, мече од детството?
- Чувам се' и сешто. Многу ми е тешко да се разделам од некои работи кои ме потсетуваат на некои работи или периоди.

Што треба да има едно момче за да ти ги окупира мислите?
- Да има самодоверба за да не ја руши мојата, да има разбирање за мојата работа, да не се плаши да го отвори срцето и да знае да ми каже вистински зборови во вистинско време.

До каде си со факултетот?
- Се ближам кон крајот.

Што ти пречи кај твојата генерација?
- Недостигот од амбиција.


Што сакаш и знаеш да зготвиш?


- Рижото на различни начини. И можеби некој вид тестенини. А најчесто супа од кесичка.

Што ти предизвикува поголеми емоции - деца или стари луѓе?
- И едните и другите.

За што мечтаеш?
- За душевен мир.

Како шармираш?
- Никогаш не сум шармирала свесно, со намера.

Со што се „вадиш“ кога ќе задоцниш?
- Со вистинска причина најчесто, зачинета со насмевка.

Сакаш ли поезија? Што би издвоила?
- Во слободно време ме релаксираат стихови, но од она што се сеќавам, сум запомнила некои стихови од средно училиште - Тагоре, Лорка, Есенин...

Имаш ли гардероба која никогаш не си ја облекла?
- Имам доста такви парчиња.

Размислуваш со глава или со срце?
- Зависи. Знам дека е подобро да се стави разумот пред срцето, но не ми успева тоа секогаш.


На кого би му ѕирнала во глава?
- На неколку личности.

Дали хобито е депласирана категорија? Го имаш ли?
- Хоби е нешто што е привилегија на луѓе со слободно време. За жал, не спаѓам во таа категорија.

Твои омилени пејачи и групи?
- Во последно време постојано ги слушам новите албуми на Нели Фуртадо, Џејмс Морисон и „Кејзер чифс“.

Солено или благо?
- Солено.

Како реагираш на машки дофрлувања?
- Не реагирам на такви што дофрлуваат. Ги игнорирам.

Имаш ли тетоважа?
Не.

Сакаш ли фудбал?
- Не следам.

Која е најлудата работа што си ја направила досега?
- Сум направила повеќе и сигурно уште ќе правам.

Најубав град, покрај Битола и Скопје?
- Мадрид, Москва...

Што те тера на плачење?
- Не ми треба многу.

Амбиција што планираш да ја оствариш?
- И понатаму да останам нормална.

Лоша навика од која би сакала да се ослободиш?
- Грицкање нокти.

Што значи да се има стил?
- Да бидеш свој во секој момент и во секоја пригода.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Треба дополнително да пишувам, читајте потпис, конечно.
Концертот на КАРОЛИНА од Универзална кој се одржа во демекври ќе биде прикажан на СИТЕЛ во недела во 23 часот
Да не им е малце рано терминот?
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Треба дополнително да пишувам, читајте потпис, конечно.
Концертот на КАРОЛИНА од Универзална кој се одржа во демекври ќе биде прикажан на СИТЕЛ во недела во 23 часот
Да не им е малце рано терминот?
Прво треба да емитуваат „за прв пат кај нас прикажан„ Музички Идол. :tapp:
Инаку супер, баш ќе го гледам.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
А која недела ќе биде оваа ли?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Да, оваа недела го има на програмата за Сител, а Исолот е од 9ипол до 10 ипол, концертов е од 11 навечер :vozbud:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
По повод акцијата Ден на дрвото-засадија ја својата иднина,поп дивата Каролина Гочева ја доби златната плакета за лидер на зелената иднина, инаку овие награди ги доделуваше маестроБорис Трајанов.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
И што значи тоа, лидер на зелената иднина? Она е главна во акцијава?
С Е К О Ј А Ч Е С Т !
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Каролина едино може да биде лидер на зелената у глава иднина, на друго, мало сутра.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Епа нема сутра, еве денес е прогласена з алидер, мало сутра за друг ќе почекаш, предност имаат принцезите
 
M

makedon^

Гостин
Епа нема сутра, еве денес е прогласена з алидер, мало сутра за друг ќе почекаш, предност имаат принцезите

Да те прашам, шо толку мн каролајна ја сакаш? Не е нишо посебно. Ке се скапиш фалејки ја каролајна, ај нешто посебно да беше, ама не е ништо...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Мислев дека одамна завршија ваквите прашања и дека темава доби нов тек, во насока на новости и коментари за музиката на Каролина, али изгледа сеуште не е се како што мислев, али ај ќе ти кажам и тебе. КАРОЛИНА е многу повеќе од таканареченото ништо посебно, таа е единстеван наша пејачка која израсна на македонската сцена, која го сфатила шоу бизнисот и сама и сега со продукција, единствена наша пејачка која ужива најголема популарност во балканските земји, меѓшу кои и Бугарија, единствена која 2 пати не претставувала на Евровизија, единствена која направила албум во соработка со најеминентните музички балкански и наши имиња, единствена која направила албум како Македонско девојче. Ако тоа не кажува нешто, тогаш ќе додадам дека е скромна, умерена што ќе каже и каде ќе се појави, не се лигави, не и е целта да скокаат тинејџерки по неа и да настапува било каде, ослично функционира како професионалец
 
M

makedon^

Гостин
Мислев дека одамна завршија ваквите прашања и дека темава доби нов тек, во насока на новости и коментари за музиката на Каролина, али изгледа сеуште не е се како што мислев, али ај ќе ти кажам и тебе. КАРОЛИНА е многу повеќе од таканареченото ништо посебно, таа е единстеван наша пејачка која израсна на македонската сцена, која го сфатила шоу бизнисот и сама и сега со продукција, единствена наша пејачка која ужива најголема популарност во балканските земји, меѓшу кои и Бугарија, единствена која 2 пати не претставувала на Евровизија, единствена која направила албум во соработка со најеминентните музички балкански и наши имиња, единствена која направила албум како Македонско девојче. Ако тоа не кажува нешто, тогаш ќе додадам дека е скромна, умерена што ќе каже и каде ќе се појави, не се лигави, не и е целта да скокаат тинејџерки по неа и да настапува било каде, ослично функционира како професионалец
Сфакам шо рече. Ја спомна и Бугарија. Инаку Каролина има бугарски пасош па затоа е толку сакано македонско девојче во блгариа. Продадена душа. Нема некој посебен глас, ништо посебно. И не сметам дека веќе е најпопуларна во Македонија, беше, повеке не е
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Сфакам шо рече. Ја спомна и Бугарија. Инаку Каролина има бугарски пасош па затоа е толку сакано македонско девојче во блгариа. Продадена душа. Нема некој посебен глас, ништо посебно. И не сметам дека веќе е најпопуларна во Македонија, беше, повеке не е
Па случајно ти да не и го даде бугарскиот пасош па знаеш дека има, кога нешто не знаете не тресете глупости ако не ти се допаѓа или нешто друго во ред али вакви глупости колку само да напишете нешто стварно нема резон за тоа инаку страшно ме интересира зошто тогаш вади годишна швајцарска и грчка виза кога со бугарски пасош нели нема потреба?
А тоа што настапувала и ќе настапува во Бугарија не значи по автоматизам дека зема бугарски пасош,немој да кажеш дека има и српски пасош оти таму има кариера.Инаку Каролина првиот настап во Бугарија го имаше 1995г. на еден тамошен фестивал каде ја освои наградата за најдобра интерпретација а и во тоа време имаше понуда од некои американски продуценти да замине во САД но бидејќи имаше само 14г. нејзините родители сметаа дека е премала за да патува во САД,што беше за жал една голема шанса која ја пропушти.
А по барање на најпопуларниот бугарски шоумен во 2001г. беше првата македонка која гостуваше во Бугарија и предизвика мошне позитивни реакции кај тамошната публика а и факт е дека таму има многу македонски студенти.После настапот на евросонг 2007 повторно бугарите пројавија интерес за неа што таа како професионалец ги прифати тамошните понуди оти секој професионалец не ја дели својата публика по никаква основа публика си е публика,и престанете више со тие глупости и лажни обвинувања.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Најголем интерес за неа во Бугарија настана по Мојот всет која им стана омилена на Бугарите, а кулминацијата ја достигна со учеството во шоуто ПЕЈ СО МЕНЕ.
Иначе сега Каролина беше гостинка во централниот Дневник на МТВ каде како лидер на зелената иднина, говореше за утрешните активности, го покажа флаерот со етапите како се сади дрвце и повика на уште поголема масовност на утрешниот ден.
 
S

StormRage

Гостин
единствена која 2 пати не претставувала на Евровизија
е да ова да ама и тие два пати сврши работа... песните и беа срање (како секогаш посебно ова втората) и за то во блгарија....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom