Каролина Гочева

Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
na sto pee bre covek ona,pa vo poslednive deset godini ima koncerti napraveno koi se brojat na raka,i jas slusam ninanajna pesnicinja?aj malku uozbili se i debatiraj na nivo,a ne kako nekoe dete.komentiraj go nejzinoto peenje so strucno mislenje,ti rekov veke,stavi nekoe video od nejzina interpratacija,pa ke ja analizirame,da vidime na sto sme.a ne vaka debatiras so prazni muabeti,i glaven akcent stavas na mene i moeto muzicko poznavanje(na vraganje),a ne na Karolina.mallku podigni si go nivoto na debatiranje.jas ne se slagam so tvoeto mislenje za Karolina i nejzinoto peenje ama sepak go pocituvam,go ocekuvam istoto i od tebe.
pusti video od nekoja spored tebe dobra interpretacija na Karolina,i ke analizirame,pa ke vidime na sto sme.
Врати се назад на постовите имаш овде многу докази за нејзиното пеење и више престани со тоа аман више очигледно дека не ја поднесуваш и тоа етоа иди малку шетај не ме замарај со твоите глупости :helou:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Да, има во претходните постови доста снимки како ги изведува песните од Витни Хјустон, и многу други
има у на ЈУТУБ , одма дава такви песни за Каролина
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Да, има во претходните постови доста снимки како ги изведува песните од Витни Хјустон, и многу други
има у на ЈУТУБ , одма дава такви песни за Каролина
jas mislev da dadete konkretna izvedba za da ja analizirame,a ne bilo sto, zatoa sto sum ja slusal dosta.mislev da analizirame konkretna izvedba i da dademe mislenje za istata.

@KARAMANOT
aj prvo malku porasni,pa ke debatirame.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
jas mislev da dadete konkretna izvedba za da ja analizirame,a ne bilo sto, zatoa sto sum ja slusal dosta.mislev da analizirame konkretna izvedba i da dademe mislenje za istata.

@KARAMANOT
aj prvo malku porasni,pa ke debatirame.
Јас пораснав одамна али ти едноте исто постојан ми споменуваш више си досаден не знам дали приметуваш или не,и досега ниту овде нуту пак надвор од Македонија немам слушнато некој да рекол лош збор за пеењето на Каролина нормално со исклучок на ситните души во Македонија.Искрено го немам материјалот од Славјански Базар во Киев кога ја пееше Бела птицо од Кире Костов па да видиш како пееше и какви реакции имаше од жирито а и од публиката.Коментарите од твој тип за твоја жалост се неприметни и смешни.А и ако си ја гледал лани на ОБН ќе сфатеше како пее или пак оваа година на Новатв во Бугарија али изледа кога е нешто добро тогаш вие тоа не го приметувате или го игнорирате,па сега тука вака пее онака пее мислам малку смешно е од твоја страна.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Јас пораснав одамна али ти едноте исто постојан ми споменуваш више си досаден не знам дали приметуваш или не,и досега ниту овде нуту пак надвор од Македонија немам слушнато некој да рекол лош збор за пеењето на Каролина нормално со исклучок на ситните души во Македонија.Искрено го немам материјалот од Славјански Базар во Киев кога ја пееше Бела птицо од Кире Костов па да видиш како пееше и какви реакции имаше од жирито а и од публиката.Коментарите од твој тип за твоја жалост се неприметни и смешни.А и ако си ја гледал лани на ОБН ќе сфатеше како пее или пак оваа година на Новатв во Бугарија али изледа кога е нешто добро тогаш вие тоа не го приметувате или го игнорирате,па сега тука вака пее онака пее мислам малку смешно е од твоја страна.
da ja gledav na OBN koga ja peese zajdi ,zajdi so Hanka Paldum ,a be znaes li kolku loso ispea Karolina?i hanka ne ja ispea kako sto treba ja peese so bosanski naroden melos i so takvi trileri vo glasot,pa ne e ni cudno bosanka e,ama karolina.zemi sporedi ja so izvedbata na zajdi,zajdi na Tose na pink,i vidi kakvi tehniki Tose koristese za da ja ispee.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
da ja gledav na OBN koga ja peese zajdi ,zajdi so Hanka Paldum ,a be znaes li kolku loso ispea Karolina?i hanka ne ja ispea kako sto treba ja peese so bosanski naroden melos i so takvi trileri vo glasot,pa ne e ni cudno bosanka e,ama karolina.zemi sporedi ja so izvedbata na zajdi,zajdi na Tose na pink,i vidi kakvi tehniki Tose koristese za da ja ispee.
Воопшто не се согласувам дека лошо ја испеа и баш коректно си ја испеа со голема леснотија и пред се во поп фазон без тие народњачки трилери кој тоше долго време ги вежбаше.Најдобар настап таму и беше изведбата на One од U2,ако си гледал.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Воопшто не се согласувам дека лошо ја испеа и баш коректно си ја испеа со голема леснотија и пред се во поп фазон без тие народњачки трилери кој тоше долго време ги вежбаше.Најдобар настап таму и беше изведбата на One од U2,ако си гледал.
e pa gledas deka i fali mnogu vezbanje,i ne bese deka ja ispea bas so lesnotija,ja ispea mnogu pod prosecno.toa ne sum go gledal.ako imas link stavi da vidam,pa ke iskomentiram.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
e pa gledas deka i fali mnogu vezbanje,i ne bese deka ja ispea bas so lesnotija,ja ispea mnogu pod prosecno.toa ne sum go gledal.ako imas link stavi da vidam,pa ke iskomentiram.
Воопшто не беше просечно туку беше солидно и тоа без многу вежбање а за учење на тие трилери таа очигледно смета дека нема потреба бидејки тоа не е нејзин фах, а линк немам мислам дека го има некаде на интернет али сега немам време да пребарувам.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Воопшто не беше просечно туку беше солидно и тоа без многу вежбање а за учење на тие трилери таа очигледно смета дека нема потреба бидејки тоа не е нејзин фах, а линк немам мислам дека го има некаде на интернет али сега немам време да пребарувам.
e toa e i najgolemiot problem kaj nea,sto misli deka se znae i deka nema potreba da se nadgraduva(takvo nesto slicno ima izjaveno i vo emisii).a toa i e najgolemata greska i zatoa namesto da napreduva vo interpretacijata,ona nazaduvase.muzikata nema granici,a ona sama si se ogranici.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
e toa e i najgolemiot problem kaj nea,sto misli deka se znae i deka nema potreba da se nadgraduva(takvo nesto slicno ima izjaveno i vo emisii).a toa i e najgolemata greska i zatoa namesto da napreduva vo interpretacijata,ona nazaduvase.muzikata nema granici,a ona sama si se ogranici.
Па сигурен сум дека не мисли дека се знае и дека треба сега ништо да не работи али тие нароњачки трилери нејзе и се непотребни оти не е народен пеач па да ги употребува.Али генерално мислам дека е проблем во немањето на добри композитори кој тој глас ќе го искористат али тоа не е само со неа туку денас тоа е проблем секаде,денешната музика за жал е за една употреба и толку сите композитори штанцаат песни ко да се фабрика некојаа кога се работи така вредноста се губи а тоа е глобално така не само кај нас,па и кај светските пеачи не гледам нешто ново да нудат во однос на интерпретација или некоја мелоритмика на песните се е едноте исто.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Koga ke vidam deka Srbive gi smetaat za pop princezi emina i onaa plavana(ne mi teknuva kako se vika)koi sto pojma nemaat od peenje,a pesnite sto gi imaat se turbo folk zavitkan vo pop fazon,greota mi e sto ima vakvi negativni komentari za Karolina:nenene:


natasa bekvalac se vika
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Прееска интервју со Каролина на Сител дневник, ама при крај го фатив, и Валентин ја прашува: дали во новата година ќе се омажиш, а каролина само се насмевна и даде едно категорично - НЕ! :pos2:
А вчера гледам и на А1 вести имало интервју со Елена, пред концерт исто, значи... Си најдоа и двете телевизии свои ексклузивци...

А сега моментално трае концертот на Каролина...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.450
Поени од реакции
7.865
А сега моментално трае концертот на Каролина...
А значи затоа е тивка оваа тема. Таман да се спремам за налетот на Дијаманте :) И да и кажам дека очеквуам рецензија подолга од 20 редови :)
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
А значи затоа е тивка оваа тема. Таман да се спремам за налетот на Дијаманте :) И да и кажам дека очеквуам рецензија подолга од 20 редови :)
хммм... само 20?!
Сега ќе напише книга за тоа како најубаво си поминала, како куролинчето била прекрасна, најубава, нај..., нај..., нај...
Според мене можам да претпоставам дека било буЉшит.
Ај донт лајк куролајн ет ол :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom