Каролина Гочева

Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Каролина во сабота ќе биде гостинка на српскиот евросонг,Каролина ќе настапи во ревијалниот дел како дел од пејачите од балканот со кои Александра и Кристина Ковач имаат соработувано,за потсетување Каролина има седум песни од Кристина Ковач,5 од првиот албум и 2 од вториот албум.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
A1 Eксклузив објавија дека
Каролина е македонската пејачка која е најпребарувана на google. Исто така објавија дека Каролина е новата Македонка која ја освојува Хрватска заедно со Калиопи. Роберт Билбилов и некои новинари зборуваа за тоа дека доколку си големо име на македонската естрада како Каролина, секоја песна која ќе ја извадиш станува мега хит а доколку таа песна ја испее анонимец многу веројатно е да не помине воопшто кај публиката.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
А која е оваа песна Сребро и злато, јас прв ја слушам. Убава песна а Каролина испеа феноменално. Фустанчево не ми се свиѓа баш. Поубаво изгледаат покласичните фустанчиња што ги носела.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
И јас прв пат ја слушам. Изледа Кристина Ковач ја напишала за Каролина. На почетокот на песната не го ни разбрав текстот што го пееше. Многу тивко пееше.
 

Music_Lady

Kralica
Член од
25 јуни 2009
Мислења
181
Поени од реакции
6

Значи песната постоела од порано, не е напишана за Каролина. Сите гости што беа поканети да учествуваат во ревијалниот дел, соработувале во своите кариери со семејството Ковач (што ги правеа нели трите песни за Србија), ги пееја баш тие песни, што ги напишале за нив. Е сега, Каролина соработуваше со Кристина Ковач на албумот "Зошто сонот има крај" што беше само на македонски, а не беше препеан на српски, па за да не пее на македонски (не се србите како нас!) туку на српски, ја пееше оваа песна, што исто така е од Кристина Ковач.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Значи песната постоела од порано, не е напишана за Каролина. Сите гости што беа поканети да учествуваат во ревијалниот дел, соработувале во своите кариери со семејството Ковач (што ги правеа нели трите песни за Србија), ги пееја баш тие песни, што ги напишале за нив. Е сега, Каролина соработуваше со Кристина Ковач на албумот "Зошто сонот има крај" што беше само на македонски, а не беше препеан на српски, па за да не пее на македонски (не се србите како нас!) туку на српски, ја пееше оваа песна, што исто така е од Кристина Ковач.
И на хрватска Дора наместо Мојот свет ја пееше онаа Несаница ,супер ја испеа ,ама зошто да не ја пееше Мојот свет со таа песна беше претставник на Евровизија ,сите останати гости пееја евровизиски песни само она НЕ ,стварно безвезе
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Па Мојот свет нема српски препев, затоа. :pos2:
Колку и да се жалиме за тоа и да сакаме да биде поинаку, така функционира Балканот. За Србија е многу полесно да те прифатат ако пееш српска песна, затоа и сите наши изведувачи ако настапат на некој фестивал пеат песни на српски јазик. Е сега, многумина од нив не ни пробале повеќе од еден настап на фестивал да имаат.
А за Хрватска е невозможно некој да се пробие доколку не пее на српски јазик. Македонскиот е за нив туѓ јазик и тешко им е да го разберат.
Што да правиме ама навистина е така. Секогаш помоќните ќе ни командуваат што да правиме, а ние ќе играме како што они ќе посакааат доколку сакаме да имаме некаков резултат таму. За Каролина мислам дека направила одличен избор што испеа една нејзина нова модерна песна (Више се не врачаш) и една за сите позната Несаница.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
И на хрватска Дора наместо Мојот свет ја пееше онаа Несаница ,супер ја испеа ,ама зошто да не ја пееше Мојот свет со таа песна беше претставник на Евровизија ,сите останати гости пееја евровизиски песни само она НЕ ,стварно безвезе
На Дора,Каролина беше само гостинка и се претстави со песни кои таа сакала да ги отпее,а Несаница ја одбрала зашто сакала да и повеќе дојде до израз нејзиниот вокал,зашто во Мојот свет ја нема таа можност и сепак се претставува пред нова публика таму,а наместо Мојот свет всушност беше Више се не врачаш се со цел да си ја испромовира новата песна.
А што се однесува за она во Белград,таму настапи со песна од К2 инаку напишана од Кристина Ковач,зашто нејзините песни од Кристина Ковач се на македонски,ги нема препеено на српски,а инаку има вкупно 7 песни од Кристина,5 на првиот албум Јас имам песна и 2 на вториот.
Но во секој случај песната е супер и се гледа колку и лежат песните и стилот на Кристина Ковач на Каролина,тој соул што Кристина го компонира баш и одговара на вокалот на Каролина и штета е што не соработува со неа повторно исто и Александра Ковач е супер композитор и нејзиниот стил совршено и одговара на Каролина,да се надеваме дека за следниот албум повторно ќе соработува со нив.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
А што стана со спотот за „Не се враќаш„?? Сигурно е готов, ама чекаат може да го промовираат пред концертот (како дел од маркетиншката стратетија за повеќе влезници). Така ми стои работава.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Крај, За година две и Не се враќаш станаа легендарни :pos2: Прво се пушта на радио песната, па потоа се снима спот кој се пушта по некој месец. На тој начин тие три песни станаа огромни хитови, а следна која ќе го доживее тоа е Капка под небото (нели најавија и за неа спот).
Сепак мислам дека има песни на албумот кои заслужуваат исто толкаво внимание како овие три-четири.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Да, ама Авалон и Каролина доцнат со спотовите и тоа со месеци. За песните да станат легендарни треба најпрво да почекаме неколку децении, за да ги оцениме како легендарни.

А инаку синоќа на 27.02 Каролина беше во Белградската Арена на концертот на британската виолинистката Vanessa-Mae.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom