Каролина Гочева

Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
И мене од секогаш ми се свиѓало како се облекува, ама сега ми е утнат стајлингот и не знам зошто само во црно се облекува во последно време:toe:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
И мене од секогаш ми се свиѓало како се облекува, ама сега ми е утнат стајлингот и не знам зошто само во црно се облекува во последно време:toe:
Може жали по нешто или некој!?
Каролина си е супер, дури ниту оваа комбинација не ми изгледа лошо на неа.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
И мене од секогаш ми се свиѓало како се облекува, ама сега ми е утнат стајлингот и не знам зошто само во црно се облекува во последно време:toe:

Да го имам приметено и јас тоа. Точно дека црната боја е најелегентна и е најуспешна комбинација, но може навистина да се носат и други бои. И во емисиите кај што беше гостинка по албумот во стајлингот доминираше црната боја.
Од досегашните стајлинзи најмалку ми се допаѓаше каква што беше на второто појавување на Операција Триумф (светкавото фустанче) но затоа па почнаа потоа да се носат такви фустани. Во однос на фризурата, најмалку ми се допадна со патец во емисијата Некогаш и сега.

Каролина е и важи за модна икона во Македонија, пример за тоа како треба да изгледа една жена или девојка. Преубаво се облекува
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Каролина кога била многу многу помлада

Каролина - Секаде Си Ти


Каролина - Мамо Пушти Ме

 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
http://vest.com.mk/?ItemID=E5301A487D71264D83AA0C04058DD79C&arc=1
Познатиот српски стилист Ашок Мурти, пак, во весникот "Блиц" го критикува нејзиниот стил на манифестацијата. Тој вели дека Каролина е убава жена, но стилот не соодветствува со статусот ѕвезда, и со нејзините години. Според Мурти, стилот $ заличувал на српските дебитантки од седумдесеттите години. Тој додава дека кусата бундичка е, исто така, тажна приказна, и Каролина под итно треба да го смени шминкерот.
Нарачан е на идеја на стилистката Славица - Цаци Паковска. Бимбилоски во моментов работи на нова колекција во Њујорк. "Идејата на креацијата е да личи на галаксија, и оттаму нејзиното име 'фустан галаксија'", ни рече Паковска.




Значи не сум само јас што мислам дека стајлингот е катастрофа. Сепак, не е крива Каролина, само треба да престане да ја слуша Цаци.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Kaролина многу ми е смешничка како мала :pos2::pos2:

А за Цаци Паковска, мислам дека е вистинскиот избор за Каролина. Откако почна Цаци да работи на Каролина, Каролина стана модна икона во Македонија и пример за тоа како треба да изгледа една модерна девојка. Иако многумина и не може да си дозволат такви парчиња, но затоа останува да и се воодушевуваме.
А за овој фустан Галаксија и мене не ми се допаѓа.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
http://vest.com.mk/?ItemID=E5301A487D71264D83AA0C04058DD79C&arc=1
Познатиот српски стилист Ашок Мурти, пак, во весникот "Блиц" го критикува нејзиниот стил на манифестацијата. Тој вели дека Каролина е убава жена, но стилот не соодветствува со статусот ѕвезда, и со нејзините години. Според Мурти, стилот $ заличувал на српските дебитантки од седумдесеттите години. Тој додава дека кусата бундичка е, исто така, тажна приказна, и Каролина под итно треба да го смени шминкерот.
Нарачан е на идеја на стилистката Славица - Цаци Паковска. Бимбилоски во моментов работи на нова колекција во Њујорк. "Идејата на креацијата е да личи на галаксија, и оттаму нејзиното име 'фустан галаксија'", ни рече Паковска.




Значи не сум само јас што мислам дека стајлингот е катастрофа. Сепак, не е крива Каролина, само треба да престане да ја слуша Цаци.
Па тој Ашок не го критикува,тој фустан којшто на вас не ви се допаѓа туку она што го носеше додека настапуваше,истиот тој сакал да каже дека требало да носи нешто посвечено и по сценски костум,а не секојдневна гардероба.А во оснос на шминката се согласувам и јас со него дека треба да го менува Дадар зашто многу лошо ја шминка,треба да знаат еднаш дека за сцена е потребна многу јака шминка и покрај тоа што Каролина не сака многу шминка сепак од почит кон професијата би требало да користи појака шминка,лицето мора да и свети како огледало и тоа со добар шминкер се прави чудо барем во денешно време е можно ако порано не можело.Јас знам дека самата Каролина себе не се поднесува со шминка,но сепак би требало во иднина да повнимава на тоа.
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Kaролина многу ми е смешничка како мала :pos2::pos2:

А за Цаци Паковска, мислам дека е вистинскиот избор за Каролина. Откако почна Цаци да работи на Каролина, Каролина стана модна икона во Македонија и пример за тоа како треба да изгледа една модерна девојка. Иако многумина и не може да си дозволат такви парчиња, но затоа останува да и се воодушевуваме.
А за овој фустан Галаксија и мене не ми се допаѓа.
Си гледала црн-бел бумбар???
Се истите луѓе се јавуваат,а на оваа тема кога и да отворам си се ти.
Аман за аман,портпарол да и беше за односи со јавноста немаше волку да бидеш активна.
Ти се допаѓа Каролина тоа свативме (дури мислам и малце фанатично) ,дури и да не пее пак ќе ја сакаш и тоа разбравме ама од кога постои темава ти си тука зад секој коемнтар.
Дај малце олади аман.
За Каролина имам став и стојам зад тој дека за оваа кариера што ја има до сега нема ни 5 песни што и ги знае човек да го прашаш на улица.
Просечна пеачка исфорсирана.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Прво, имам гледано Бумбар и не е точно дека се јавуваат истите луѓе. Има некој што се јавува почето, исто како и јас во темава. Значи секој пост во темава не е мој, како што и во Бумбар нема луѓе што секој ден се јавуваат.
Вторр, темава е за Каролина и нормално дека ќе пишувам за неа, ќе постирам информации и ќе давам свои мислења и сега и во иднина. Јас тоа го правам многу коректно и не излегувам надвор од темава, а ти и уште два тројца како тебе по форумов наместо да пишете на темава како што треба, вие покрај таа една реченица за Каролина, пишувате и за мене. А јас сум никој и ништо на темава, исто како и секој друг член на кајгана.
А фактот дека покрај мене, има уште на форумов кои ја обожуваат музиката на Каролина пред се и сето тоа што го носи со неа како ѕвезда говори дека е најактуелната, најпопуларната и ни приближно до просекот кој може да го даде некоја пејачка кај нас.

А за Дадар, мислам дека нема да го менува затоа што и е најдобар другар и важи за најпознатиот шминкер кај нас.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Kaролина многу ми е смешничка како мала :pos2::pos2:

А за Цаци Паковска, мислам дека е вистинскиот избор за Каролина. Откако почна Цаци да работи на Каролина, Каролина стана модна икона во Македонија и пример за тоа како треба да изгледа една модерна девојка. Иако многумина и не може да си дозволат такви парчиња, но затоа останува да и се воодушевуваме.
А за овој фустан Галаксија и мене не ми се допаѓа.
Нема врска, уште од времето со Ношпал си беше модна икона

--- надополнето ---

Исправка: Подпросечна и непотребно исфорсирана. Дури и премногу исфорсирана на темава.
Па темава е за неа:toe:
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Прво, имам гледано Бумбар и не е точно дека се јавуваат истите луѓе. Има некој што се јавува почето, исто како и јас во темава. Значи секој пост во темава не е мој, како што и во Бумбар нема луѓе што секој ден се јавуваат.
Вторр, темава е за Каролина и нормално дека ќе пишувам за неа, ќе постирам информации и ќе давам свои мислења и сега и во иднина. Јас тоа го правам многу коректно и не излегувам надвор од темава, а ти и уште два тројца како тебе по форумов наместо да пишете на темава како што треба, вие покрај таа една реченица за Каролина, пишувате и за мене. А јас сум никој и ништо на темава, исто како и секој друг член на кајгана.
А фактот дека покрај мене, има уште на форумов кои ја обожуваат музиката на Каролина пред се и сето тоа што го носи со неа како ѕвезда говори дека е најактуелната, најпопуларната и ни приближно до просекот кој може да го даде некоја пејачка кај нас.

А за Дадар, мислам дека нема да го менува затоа што и е најдобар другар и важи за најпознатиот шминкер кај нас.
Ама сечи си дома исечоци од весник,лепи си постери ама не замарај аман.
Убаво си кажа дека не си никој и ништо на темава,за прв пат се сложувам.

--- надополнето ---

Исправка: Подпросечна и непотребно исфорсирана. Дури и премногу исфорсирана на темава.
А бе знаеш како е,од малечка буткана,после малце Аволон и така иде тоа.
Малце кај Вучич во емисија да ја пофали чичко Драган,лошо пеење во живо,и ќе го моли Владо да испее дует со неа да се прошлепа со него.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
За твоја жал, продолжувам да замарам на темава или како сакаш наречи го тоа.
Македонската принцеза заслужува голем третмам каков што и добива од фановите.
А за никој и ништо, малку контрадикторен си. Прво се замараш со мене, потоа негираш. Never mind.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Ама сечи си дома исечоци од весник,лепи си постери ама не замарај аман.
Убаво си кажа дека не си никој и ништо на темава,за прв пат се сложувам.

--- надополнето ---


А бе знаеш како е,од малечка буткана,после малце Аволон и така иде тоа.
Малце кај Вучич во емисија да ја пофали чичко Драган,лошо пеење во живо,и ќе го моли Владо да испее дует со неа да се прошлепа со него.
Кај Драган не беше за да ја фали тој од тоа нема потреба,беше пред се по барање на Арсен Дедиќ,а за Владо,таа гостуваше на неговиот албум поточно нејзина постара песна ја снимија во дует верзија.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Си гледала црн-бел бумбар???
Се истите луѓе се јавуваат,а на оваа тема кога и да отворам си се ти.
Аман за аман,портпарол да и беше за односи со јавноста немаше волку да бидеш активна.
Ти се допаѓа Каролина тоа свативме (дури мислам и малце фанатично) ,дури и да не пее пак ќе ја сакаш и тоа разбравме ама од кога постои темава ти си тука зад секој коемнтар.
Дај малце олади аман.
За Каролина имам став и стојам зад тој дека за оваа кариера што ја има до сега нема ни 5 песни што и ги знае човек да го прашаш на улица.
Просечна пеачка исфорсирана.
Темава е за Каролина и Дијаманте може слободно да објавува што сака.

--- надополнето ---

http://vest.com.mk/?ItemID=E5301A487D71264D83AA0C04058DD79C&arc=1
Познатиот српски стилист Ашок Мурти, пак, во весникот "Блиц" го критикува нејзиниот стил на манифестацијата. Тој вели дека Каролина е убава жена, но стилот не соодветствува со статусот ѕвезда, и со нејзините години. Според Мурти, стилот $ заличувал на српските дебитантки од седумдесеттите години. Тој додава дека кусата бундичка е, исто така, тажна приказна, и Каролина под итно треба да го смени шминкерот.
Нарачан е на идеја на стилистката Славица - Цаци Паковска. Бимбилоски во моментов работи на нова колекција во Њујорк. "Идејата на креацијата е да личи на галаксија, и оттаму нејзиното име 'фустан галаксија'", ни рече Паковска.




Значи не сум само јас што мислам дека стајлингот е катастрофа. Сепак, не е крива Каролина, само треба да престане да ја слуша Цаци.
Нема веза, Цаци Паковска е супер, супер стилистка. Секому е дозволено да прави утки. Каролина секогаш е преубаво облечена, едино сега со Галаксијава е ужас ама ќе и простиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom