Канал 5

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Секоја чест за Канал 5 бидејќи се единствени што имаат за Бадник празнична програма со студио, со пренос од поворките и се како што треба иако технички треба уште да работат на тоа поле.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Steta sto KANAL 5 ne e vo HD.
Da se nadevame deka vo skoro vreme ke bide KANAL 5 vo HD.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Izgleda deka i Kanal 5 emituva vo HD rezolucija bidejki logoto e smeneto pomalo e a i slikata e pocista.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Izgleda deka i Kanal 5 emituva vo HD rezolucija bidejki logoto e smeneto pomalo e a i slikata e pocista.
Приметив дека е намалено логото, можеби и се подготвуваат за HD ништо чудно. Знам дека а и логично е кога тв канали почнуваат припрема за HD квалитет на слика го прилагодуваат и логото да е за тој квалитет.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Приметив дека е намалено логото, можеби и се подготвуваат за HD ништо чудно. Знам дека а и логично е кога тв канали почнуваат припрема за HD квалитет на слика го прилагодуваат и логото да е за тој квалитет.
Pa mislam deka e vreme i kanal 5 da emituva vo HD bidejki site drugi nacionalni TV so nacionalna koncesija se vo HD rezolucija kako Alfa Telma Alsat Sitel
Treba i Kanal 5 da e vo HD.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Pa mislam deka e vreme i kanal 5 da emituva vo HD bidejki site drugi nacionalni TV so nacionalna koncesija se vo HD rezolucija kako Alfa Telma Alsat Sitel
Treba i Kanal 5 da e vo HD.
Да треба ама со таква програма која мене многу и не ме интересира нема да ми значи и 4К да се. Единствено Еден на Еден и Фчерашни е супер ако емитуваат HD.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.808
..истото што го кажав за ТВ Сител, изгледа важи за сите МКД ТВ ...
ауууу, вака ли ве учат на факултет по новинарство нели како универзитетски интелектуалци да се обраќате кога сте главни спикери на медиумска телевизија и тоа кога пренесувате важни вести да кажете - Ајде Александра кажи што се случува во Собранието, а таа бла бла Заев, бабла бла Груевски ...бла бла Иванов како да се нејзини роднини, а не јавни личности и постари од неа и да има општа култура треба да има обраќање со Г-дин, а не пак презентер на работно место со високо образование - новинар? да на крај кога ќе заврши тоа нејзино улично бла бла ...ќе каже студио? Борче?...кој Борче ма? не си у кафич па муабетираш со Борче, на ТВ си НОВИНАРКА аллооооо, а овој Борче дотеран, убав презентер со течен глас... благодарам Александра за твоето јавување :facepalm:[DOUBLEPOST=1541193889][/DOUBLEPOST]
..истото што го кажав за ТВ Сител, изгледа важи за сите МКД ТВ ...
ауууу, вака ли ве учат на факултет по новинарство нели како универзитетски интелектуалци да се обраќате кога сте главни спикери на медиумска телевизија и тоа кога пренесувате важни вести да кажете - Ајде Александра кажи што се случува во Собранието, а таа бла бла Заев, бабла бла Груевски ...бла бла Иванов како да се нејзини роднини, а не јавни личности и постари од неа и да има општа култура треба да има обраќање со Г-дин, а не пак презентер на работно место со високо образование - новинар? да на крај кога ќе заврши тоа нејзино улично бла бла ...ќе каже студио? Борче?...кој Борче ма? не си у кафич па муабетираш со Борче, на ТВ си НОВИНАРКА аллооооо, а овој Борче дотеран, убав презентер со течен глас... благодарам Александра за твоето јавување :facepalm:
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.808
... на главни вести во недела, за ситуацијата во МКД да побараш мислење од аналитичар и политичар од јавни личности чисто од албанско потекло, не знам што совети и мислења би добиле од овие „стручњаци“ што и сакааат „добро“ на државава? мислам ејјј, не можам да ги гледам, а не да го слушам дволичноста и лицемерието...уште бе ќе „лижете“ да бидете миленици или да опстанете како ТВ медиум ? дајте барем разноликост кого прашувате за иста работа!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Koнечно ќе се стави клуч на Канал 5 плус. АААВМУ и ја одзема дозволата поради неплатено дозвола за телевизиско емитување во законски утврдениот рок.

https://time.mk/c/69e9abc207/avmu-ja-odzede-dozvolata-na-tv-kanal-5.html
http://avmu.mk/хроника-од-11-та-седница-8/

И беше крајно време да биде укината Канал 5 плус кога со години ништо квалитетно немаше на таа тв.

Но сепак нема сега тие 40.000 евра кои порано сопствениците ги плаќале за лиценца за Канал 5 плус да ги пренасочат кон поквалитетна програмска содржина на Канал 5. Реално има многу слаба содржина и Канал 5.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Kанал 5 покрај Гранд вршат пренос од N1 и протестите во Белгад. Протестантите влегоа во зградата на РТС.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Kанал 5 покрај Гранд вршат пренос од N1 и протестите во Белгад. Протестантите влегоа во зградата на РТС.
Навистина?
Кога ќе помислиш дека некоја наша телевизија го достигнала дното и си велиш подоле неможе, изгледа можело.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom