Канал 5

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
KONECNO !!!
KANAL 5 HD


NA MAX TV TELEKOM BROJ: 706
Колку само благе везе нема сликата од HD, исто како Алфа. Незнам на која будала му текнало да ја пушти кога output-от им е SD ова е валда некој upscaling. И тоа да го пишеш HD. :tapp:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Канал 5 HD пуштиле.
Сликата ќумур, како и останатите Мк канали со HD.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Канал 5 HD пуштиле.
Сликата ќумур, како и останатите Мк канали со HD.
Kaсниш многу. Види погоре кога е пишано за ова.

Сител, Телма, Алсат, 21, МРТ, Клан имаат супер HD но Алфа и Канал 5 е катастрофа.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929
Kaсниш многу. Види погоре кога е пишано за ова.

Сител, Телма, Алсат, 21, МРТ, Клан имаат супер HD но Алфа и Канал 5 е катастрофа.
Neznam zosto no stvarno na kanal 5 HD voopsto ne e dobra slikata dali e do nivnata oprema ( na Kanal 5 ) ili pak Telekom ne ja ima pusteno vo HD iako pisuva HD stvarno ne mi e jasno
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Kaсниш многу. Види погоре кога е пишано за ова.

Сител, Телма, Алсат, 21, МРТ, Клан имаат супер HD но Алфа и Канал 5 е катастрофа.
Не каснам. Кај мене на Близу сега ја пуштија.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.126
Поени од реакции
4.929
Не каснам. Кај мене на Близу сега ја пуштија.
Dali moze da sporedis kakov e kvalitetot na slikata na Kanal 5 vo HD vo sporedba so kvalitetot na Sitel HD Mtv 1 HD dali e istiot kvalitet ili kanal 5 HD e so poslab kvalitet na slikata
Prasuvam bidejki na MAX TV Telekom kanal 5 HD e so slab kvalitet vo sporedba na kvalitetot na slikata na Sitel HD .
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Dali moze da sporedis kakov e kvalitetot na slikata na Kanal 5 vo HD vo sporedba so kvalitetot na Sitel HD Mtv 1 HD dali e istiot kvalitet ili kanal 5 HD e so poslab kvalitet na slikata
Prasuvam bidejki na MAX TV Telekom kanal 5 HD e so slab kvalitet vo sporedba na kvalitetot na slikata na Sitel HD .
Споредба можам да ти направам на пример со SportClub HD каналите. Разлика ферари и мерцедес.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
А и овие што се SD каналите не се баш добар квалитет. На МаxTV им е доста смален квалитетот и ако гледаш од поблиску на понова генерација модерниве телевизори ќе приметиш доста пиксели.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Гоце од Канал 5 се заразил со коронавирусов. Он им правеше интервју на Заев и Мицкоски.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Од комбинацииве ме болат очи. Добро бре, има ли некој во Канал 5 да ја облече и да и направат нормална фризура на спикеркава?







 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Kaнал 5 нешто се пореметија. Вечерва во 23 часот концерт на Македнска филхармонија со теми од цртани филмови.

Каде бе на Канал 5 Македонска филхармонија концерт после толку емитувања Гранд? :icon_lol:
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Logoto na Kanal 5 e poosvetleno i so poostra boja.
Европски стандард (децении наназад) е логото на телевизиите да биде бело т.е. сиво и до одреден процент проѕирно и колку што може помало. Само А1 го исполнуваше тој стандард.
Можеби Канал 5 има најдобро лого од сите македонски телевизии, но истото тоа лого со таа анимација е силувано години наназад.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom