Канал 5

Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
Европски стандард (децении наназад) е логото на телевизиите да биде бело т.е. сиво и до одреден процент проѕирно и колку што може помало. Само А1 го исполнуваше тој стандард.
Можеби Канал 5 има најдобро лого од сите македонски телевизии, но истото тоа лого со таа анимација е силувано години наназад.
A1 bese ekstra televizija najnapredna televizija so Evropski standardi edinstvena na baljanot i vo produkcija i vo Logoto bukvalno vo se koj znae dali povtorno ke se otvori A1 televizija
Inaku eve go logoto na A1
Ova e prvoto Logo


Ova e Novoto i najdobro Logo imaa od site Mk televizii

 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
На жалост А1 нема никогаш да се отвори. Прво, затоа што просториите се руинирани, второ, мобилен оператор го користи истото име и трето, државата ја затвори телевизијата заради долгови (и не дозволи да си ги врати). Звучи нелогично но така е. Нешто слично што се случува со банкава деновите. Газдата вика: јас најдов инвеститор, а народна банка вика: тоа не не интересира ние ќе те затвориме. Е така беше и со А1. Државата свесно се откажа од 10 милиони евра долгови кон неа, само за да се затвори телевизијата за да може Николае да владее што подолго.
Е сега, за да се отвори повторно телевизијата треба да се открие дека затворањето било незаконско. Но, и да се открие што после! Ќе треба државата да плати оштета на Велија, па со тие пари да ја возобнови телевизијата, секако со ново име. И сватот на Велија (Фиат) рече дека ќе бара 60 милиони евра оштета, но незнам што се случи, еве пак си ја гради зградата. Ај да не забегувам, отидов во политички води, се извинувам.
А1, точно имаше најдобро лого. Другиве телевизии не ги интересира ништо за визуелниот идентитет, а ова со логото е наједноставно да се направи. Шпиците им ги прават почетници аматери. Насабајле емисии со јавувања, навечер турски серии и српски турбо фолк. Македонските телевизии се најочајни од сите во регионов.
Канал 5 имаше најдобра програма кога беше локална телевизија.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
Okolu imeto na operatorot A1 velija kaza vo edno intervju za Kanal 77
deka brendot A1 moze da go koristi telekomuniciskiot operator odnosno A1 ne go imal brendirano imeto za da mora operatorot da mu plaka sto go koristi imeto i deka operatorot mu kazal na celija dokolku A1 televizija povtorno se otvori telekomuniciskiot operator na da mu pravi nikakov problem.


мобилен оператор го користи истото име
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Темава за А1 враќање се наметнува по форуми и социјални мрежи откако е затворена. Да сака Велија ќе ја врател уште прв ден откако излезе од затвор па макар и со најмал буџет како локална телевизија, интернет или кабелска национална ала Наша тв, Сонце.. ама Велија само тропоти безвезе по интервјуа бидејќи и друга работа во моментот нема.

Сепак не е темава А1 и фокусирајте се на Канал 5.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Мислете дека е до логото... Влегоа во 21 век и конечно емитуваат нативен 1080i сигнал, она до претходно беше upscalling.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
Темава за А1 враќање се наметнува по форуми и социјални мрежи откако е затворена. Да сака Велија ќе ја врател уште прв ден откако излезе од затвор па макар и со најмал буџет како локална телевизија, интернет или кабелска национална ала Наша тв, Сонце.. ама Велија само тропоти безвезе по интервјуа бидејќи и друга работа во моментот нема.

Сепак не е темава А1 и фокусирајте се на Канал 5.
Mozebi Velija ceka da se stabilizira politickava kriza pa moze ke ja otvori povtorno A1 Televizija.

Мислете дека е до логото... Влегоа во 21 век и конечно емитуваат нативен 1080i сигнал, она до претходно беше upscalling.
Sakas da kazes deka sega Kanal 5 emituva programa vo Full HD Rezolucija 1080p ?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Mozebi Velija ceka da se stabilizira politickava kriza pa moze ke ja otvori povtorno A1 Televizija.
Сега има најдобра можност да ја отвори он е на страната на Заев но не очекувај да се отвори А1. Како што пишав веќе два пати да сакал ќе ја отворел пак уште тие месеци кога излезе од затвор.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
Сега има најдобра можност да ја отвори он е на страната на Заев но не очекувај да се отвори А1. Како што пишав веќе два пати да сакал ќе ја отворел пак уште тие месеци кога излезе од затвор.
Moze ke ja otvori neznaeme NIKAD NIJE KASNO ako se otvori A1 Televizija ke apliciram za rabota Vo A1 Televizija
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
На Телеком гледам многу е подобрена HD сликата на Канал 5. Знае некој каде може да се видат информации или некој тука да пише околу HD квалитетот на сликата? Не дека јас нешто гледам Канал 5 ама би ме интересирало да прочитам.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
На Телеком гледам многу е подобрена HD сликата на Канал 5. Знае некој каде може да се видат информации или некој тука да пише околу HD квалитетот на сликата? Не дека јас нешто гледам Канал 5 ама би ме интересирало да прочитам.
Na Max Za da bide slikata na Kanal 5 vo odlicna HD slika odi vo MENU Нагодувања Телевизија потоа Размер и Резолуција на Екранот и стисни на десната стрелка на далечинско па после на долната стрелка и стисни на 1080i висока резолуција HD стисни Ok pa ponatamu stisni pocni go testot Ok i Zacuvaj
Vaka ke imas ekstra HD slika na site HD kanali na Max TV
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Na Max Za da bide slikata na Kanal 5 vo odlicna HD slika odi vo MENU Нагодувања Телевизија потоа Размер и Резолуција на Екранот и стисни на десната стрелка на далечинско па после на долната стрелка и стисни на 1080i висока резолуција HD стисни Ok pa ponatamu stisni pocni go testot Ok i Zacuvaj
Vaka ke imas ekstra HD slika na site HD kanali na Max TV
Ехеее ова го знам од кога имам MaxTV.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Колку глупава и неспособна телевизија!!!
Програмата ја менува секој ден.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
Колку глупава и неспособна телевизија!!!
Програмата ја менува секој ден.
Site makedonski televizii se takvi vesti turski serii i kontaktni emisii so politicki temi uzas do uzas sekoja televizija e ista

Od koga zgasna A1 televizija makedonija nema televizija ovie segasnive televizii site se igracki ni T od televizii.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom