Канал 5

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ноќен Менаџер нова серија на Канал 5
http://grid.mk/youtube/145557/od-ponedelnik-nokjen-menadjer-na-kanal5

И не не се работи за турска, индиска или било каква синхорнизирана серија. Туку серија со глумецот од Др Хаус. Конечно им текна серија со превод.
Замисли колку би било хит/урнебес да даваат американски филм/серија синхронизиран/а на македонски:ROFLMAO::pos:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ами Џи Шоу на АНАЛ 5.
Остана уште и утринската од Пинк да ја преземат!
Од кога почнува ова? Или почнато е? Во секој случај многу подобро од некои безвезни турски серии или политички материјали.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
602
Поени од реакции
487
Од кога почнува ова? Или почнато е? Во секој случај многу подобро од некои безвезни турски серии или политички материјали.
Според рекламата од понеделник.
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Во програмска шема пишува Ноќен менаџер во Понеделник во 22:05. Ако е точно, тогаш во сосема ок термин ќе се емитува серијата.

Пишува се до Четврток дека секоја вечер ќе даваат Ноќен Менаџер, а во 23 Ами џи шоу.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Нокен Менаџер зема неколку награди Еми/Златен Глобус во нејзината категорија, мини серија, и тоа скоро беше лани или преклани, баш добро подновување на К5 со оваа серија, секогаш планирав да ја гледам но не ми паднала пред очи да ја симнам.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.499
Поени од реакции
80.584
Се смени власта, и овие се сменија... Утре ќе им гостува новоизбраниот премиер (кој до вчера не го признаваа) ТаЉат, а еве гледам почнаа да откупуваат амерички серии. Кај и да е ќе ги откачат турскиве серии и гранд парадите.

Али ако дојде пример утре ДПМНЕ на власт, пак ќе си биде по старо... Затоа и толку време опстојуваат како телевизија :)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Се смени власта, и овие се сменија... Утре ќе им гостува новоизбраниот премиер (кој до вчера не го признаваа) ТаЉат, а еве гледам почнаа да откупуваат амерички серии. Кај и да е ќе ги откачат турскиве серии и гранд парадите.

Али ако дојде пример утре ДПМНЕ на власт, пак ќе си биде по старо... Затоа и толку време опстојуваат како телевизија :)
Не дај боже тој да ни е премиер. :D
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
Се смени власта, и овие се сменија... Утре ќе им гостува новоизбраниот премиер (кој до вчера не го признаваа) ТаЉат, а еве гледам почнаа да откупуваат амерички серии. Кај и да е ќе ги откачат турскиве серии и гранд парадите.

Али ако дојде пример утре ДПМНЕ на власт, пак ќе си биде по старо... Затоа и толку време опстојуваат како телевизија :)
talat ne e premier razjasni nekoi rab pa posle pisuvaj
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.499
Поени од реакции
80.584
Ок згрешив, ставете ме на гилотина...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Уште една серија ќе даваат наскоро. The Librarian

Вчера вечерта видов најава.
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Им дојде изгледа паметот на овие.
Но имаат уште многу работа.
Да се исфрли од етер онаа глупост емисија со Вучич и да се емитува некое подобро шоу од типот на Тркало на среќата, да се намали со Турски серии, да се намали со јавување во утринска програма на секакви партиски гледачи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom