Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

К

кременко

Гостин
дефинитивно ке ја даваат челзи-атлетико мадрид на 5+ тв , бар така кажаа сеа на спортските вести на канал 5
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Тапа. А далеку поинтересна е ситуацијата во група А каде 3 екипи реално се борат за место и каде првиот му гостува на вториот него во оваа група каде Челзи си се шета до прво место али тоа е :toe:
 
К

кременко

Гостин
абе мора да каснат со пренос оти не го зимаат директно тие , туку преку друга тв,а таа друга тв има реклами пред да почни преносот, е тоа е целиот проблем,кои не сакаат да го кажат овие од канал5, нека тргнат тоа време и резултатите и ке се види дека е од друга тв
 
Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
абе мора да каснат со пренос оти не го зимаат директно тие , туку преку друга тв,а таа друга тв има реклами пред да почни преносот, е тоа е целиот проблем,кои не сакаат да го кажат овие од канал5, нека тргнат тоа време и резултатите и ке се види дека е од друга тв

ГРЕШКА ...
и вчера и денеска имаат чиста слика ....
ама види го ова...

ОВА Е ЈАКО
http://www.satelliweb.com/index.php?section=archivesfres&type=Sport%20-%20Football

види го постот CL game by Al Jazeera sport

[FONT=&quot] Signalé par stanley_cassidy le 21/10/2009 à 17:31
[/FONT]
[FONT=&quot]5 Commentaires [/FONT]​
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]Eutelsat W6[/FONT][FONT=&quot] (21.6°E)[/FONT]
[FONT=&quot]Fréquence: 11008 - Pol: V - SR: 5924 - FEC: -[/FONT]
[FONT=&quot]Catégorie: Sport - Football[/FONT]
[FONT=&quot]Transmis en: MPEG-2 4:2:0 (PAL)[/FONT]
[FONT=&quot]Infos: CL game by Al Jazeera sport[/FONT]


[FONT=&quot]Commentaires[/FONT]
Sur l'annonce de stanley_cassidy (21/10/2009)
21.6°E 11008 V 5924 -

Posté par 123kid le 21/10/2009 à 18:27
this man utd?

Posté par Mikel le 21/10/2009 à 18:33
yep

Posté par 123kid le 21/10/2009 à 18:36
thank you

Posté par stanley_cassidy le 21/10/2009 à 18:40
CSKA Moskva-Manchester Utd; then at 20.45 cet Chelsea-Atletico Madrid

Posté par atanas le 21/10/2009 à 18:46
for SKY Sport UK not for Kanal5 MKD :))))



во моментов на таа фреквенција на сателит стои BUMPER NBRAKE FOR COMERTIAL STUDIO LONDON for CSKA Man Utd , а сега поцнаа со коментар од студио ... кој има можност нека види ... Водител Гери Линекер (Филе), еден од гостите мислам Стив мек Манаман (Џиџи)...

Нешто слично и кај нас ...

:baeh::baeh::baeh::pos2::pos2::pos2:

Само шо најавија Челзи - Атлетико М
 
К

кременко

Гостин
абе тоа е без везе пост коа ке стаиш,знам дека е чиста сликата не ми кажувај ти мене за тоа , туку ја ти зборам дека е краден преносот,а за сликата к*р ме боли на мене

сеа ако е катастрофа сликата не значи дека автоматски е краден преносот. еве доказ дека на и со чиста слика се кради пренос:helou:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Корисни сајтови за Филе и компанија:

www.livescore.com

www.rezultati.com

и за крај www.google.com (упатството за употреба)
Не знам шо толку чалам праење и галама кревање за вакви грешки.

Ќе се повторам од пред неколку недели: Префрлањето на ЛШ и ЛЕ на Канал 5 и Канал 5+ е најдоброто нешто шо можеше да се десит за гледачите. Наместо на гледам фудбал на МТВ каде немаше ни резултат на екран а ни кој игра, и недај Боже да се појавеше табчето со тоа колку време играат (снемуваше звук ако го ставеа), сега гледам на Канал 5 и Канал 5+ ко човек, со колку толку добра подготовка на статистика, супер шоу пред натпревар во студио, и генерално земено - подобар пренос.

Имајте во предвид дека ова им е прва година на емитување, со многу експерименти (во однос на емисијата пред и по натпревар) и со технички проблеми заради неискуство (алудирам повторно на тоа што ова им е прва година да пренесуваат вакво еминентно натпреварување).

Никола, повели, ако сакаш јас ќе средам да одиме јас и ти кај Филе во емисија за ЛШ, или ако сакаш, само да ги видиш студијата и опремата.

Грешки се случуваат, како таа со резултатите вчера. Ајде сите пред Канал 5, по еден камен в рака и да им покажиме убо. Тие ќе прает грешки овде, мамата нивна...

П.С. Не ми е јасно како мојте да коментирате дека Филе бил лош водител. :uvo:
Филе не е ни водител ни коментатор, шоумен е.
 
Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
абе тоа е без везе пост коа ке стаиш,знам дека е чиста сликата не ми кажувај ти мене за тоа , туку ја ти зборам дека е краден преносот,а за сликата к*р ме боли на мене

сеа ако е катастрофа сликата не значи дека автоматски е краден преносот. еве доказ дека на и со чиста слика се кради пренос:helou:

Е добро бе мајсторе .... несакав да се расправам со тебе туку само да ја надополнам твојата констатација КРАДЕН ПРЕНОС јасно де 10000000 %.... нема сомневание во тоа ...:uvo:

Како надополна ... потсети се дека ниту вчера ниту денеска на 20-тина минутуи пред натпреварите немаа најава никаде за натпреварите на 5+
јасно чекале да видат од каде ќе симнат слика...

Мене и не ми пречи тоа, само СТРАШНО МНОГУ МЕ НЕРВИРА со повеќепати не убедуваа дека не сме во право :nenene:
 
К

кременко

Гостин
Ама упорна кажаа дека едина тв во европа што ги има откупено правата за сите натпревари во ЛШ,епа ако е така , нема да крадат пренос од друга тв и да оди сликата во 16:9 формат т.е како ке ја начекаат на премиере или на скај спорт
неможи мене некој да ме убеди дека не е краден преносот,самите се лажат
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.925
Незнам што толку галама и критики. Единствен минус во однос на МРТ лично за мене е Калински бидејќи барем според мене е добар коментатор, подобар од коментаторите на Канал 5, кои исто така се добри. Се друго се плусови во однос на лани. 2 натпревари во исто време, слушам и комбинирано ќе имало понатаму...студио со интересни содржини...Незнам, навистина не ги разбирам критиките.
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
82
Поени од реакции
5
ГРЕШКА ...
и вчера и денеска имаат чиста слика ....
ама види го ова...

ОВА Е ЈАКО
http://www.satelliweb.com/index.php?section=archivesfres&type=Sport - Football

види го постот CL game by Al Jazeera sport

[FONT=&quot] Signalé par stanley_cassidy le 21/10/2009 à 17:31
[/FONT]
[FONT=&quot]5 Commentaires [/FONT]​
[FONT=&quot]Eutelsat W6[/FONT][FONT=&quot] (21.6°E)[/FONT]
[FONT=&quot]Fréquence: 11008 - Pol: V - SR: 5924 - FEC: -[/FONT]
[FONT=&quot]Catégorie: Sport - Football[/FONT]
[FONT=&quot]Transmis en: MPEG-2 4:2:0 (PAL)[/FONT]
[FONT=&quot]Infos: CL game by Al Jazeera sport[/FONT]


[FONT=&quot]Commentaires[/FONT]
Sur l'annonce de stanley_cassidy (21/10/2009)
21.6°E 11008 V 5924 -

Posté par 123kid le 21/10/2009 à 18:27
this man utd?

Posté par Mikel le 21/10/2009 à 18:33
yep

Posté par 123kid le 21/10/2009 à 18:36
thank you

Posté par stanley_cassidy le 21/10/2009 à 18:40
CSKA Moskva-Manchester Utd; then at 20.45 cet Chelsea-Atletico Madrid

Posté par atanas le 21/10/2009 à 18:46
for SKY Sport UK not for Kanal5 MKD :))))



во моментов на таа фреквенција на сателит стои BUMPER NBRAKE FOR COMERTIAL STUDIO LONDON for CSKA Man Utd , а сега поцнаа со коментар од студио ... кој има можност нека види ... Водител Гери Линекер (Филе), еден од гостите мислам Стив мек Манаман (Џиџи)...

Нешто слично и кај нас ...

:baeh::baeh::baeh::pos2::pos2::pos2:

Само шо најавија Челзи - Атлетико М

Погледнете на таа фреквенција и на графиката ќе видите дека пишува AJ JAZEERA + 5...кај нас го нема тоа , зашто е оригинал

Поздрав
 
Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
Погледнете на таа фреквенција и на графиката ќе видите дека пишува AJ JAZEERA + 5...кај нас го нема тоа , зашто е оригинал

Поздрав
АЛЛОООООО ОПРАЈ СЕ МАЈСТОРЕЕЕЕЕ ...

ПОАРНО ЌЕ БЕШЕ ДА ГО ПРЕМОЛЧЕШЕ ОВА ....

КАЈ ПИШУВА БЕ АЛ ЏЕЗЕИРА НА ТАА ФРЕКВЕНЦИЈА ....

ИМАШ ЛИ ТИ ПОИМ ШО Е "feed" ...

КОЈА ГРАФИКЕ БЕ МАЈСТОРЕ ... ПА ТАА Е ИСТАТА ГРАФИКА КОЈА СИТЕ ЕВРОПСКИ ТВ КУЌИ ЈА ИМААТ ...

АЈ ТРГНИ ГО РЕЗУЛТАТОТ ОД ЧЕЛЗИ ПА ДА ВИДИМЕ ШТО СТОИИ (КАКВА ГРАФИКА ИЛА) ПОД ВАШАТА ...

АБЕ ВИЕ СТВАРНО ЛИ МИСЛИТЕ ДЕКА НИЕ СМЕ БИДАЛИ И ДЕКА НЕМАМЕ ПОИМ ОД ТВ САТЕЛИСТСКИ ИТН ИТН ....

КОЛКУ ПОПАМЕТНО ЌЕ БЕШЕ ДА НЕ СЕ ЈАВЕШЕ ...
ВОДИ СИ МУЗИЧКИ ЕМИСИИ И НЕ СЕ МЕШАЈ У СПОРТ ...:tapp::tapp::tapp:
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
82
Поени од реакции
5
Погледнете на таа фреквенција и на графиката ќе видите дека пишува AJ JAZEERA + 5...кај нас го нема тоа , зашто е оригинал

Поздрав
На ова мислев, видете ја СЛИКАТА...таа горепосочената траса има дополнителна графика за Al Jazeera Sports , ама неготинскиот кретенко и другарчето му...едноставно не го разбираат тоа...
И дај прекиенете да се занимавате за мене, кај сум работел , кај работам...или Филе дали знаел шти е Google или Livescore...глејте си пиперките и фрустрациите , и остајте ги добронамерниците да џапнат некој добар предлог кој може да се употреби
Поздрав
 

Attachments

Член од
3 октомври 2009
Мислења
82
Поени од реакции
5
АЛЛОООООО ОПРАЈ СЕ МАЈСТОРЕЕЕЕЕ ...

ПОАРНО ЌЕ БЕШЕ ДА ГО ПРЕМОЛЧЕШЕ ОВА ....

КАЈ ПИШУВА БЕ АЛ ЏЕЗЕИРА НА ТАА ФРЕКВЕНЦИЈА ....

ИМАШ ЛИ ТИ ПОИМ ШО Е "feed" ...

КОЈА ГРАФИКЕ БЕ МАЈСТОРЕ ... ПА ТАА Е ИСТАТА ГРАФИКА КОЈА СИТЕ ЕВРОПСКИ ТВ КУЌИ ЈА ИМААТ ...

АЈ ТРГНИ ГО РЕЗУЛТАТОТ ОД ЧЕЛЗИ ПА ДА ВИДИМЕ ШТО СТОИИ (КАКВА ГРАФИКА ИЛА) ПОД ВАШАТА ...

АБЕ ВИЕ СТВАРНО ЛИ МИСЛИТЕ ДЕКА НИЕ СМЕ БИДАЛИ И ДЕКА НЕМАМЕ ПОИМ ОД ТВ САТЕЛИСТСКИ ИТН ИТН ....

КОЛКУ ПОПАМЕТНО ЌЕ БЕШЕ ДА НЕ СЕ ЈАВЕШЕ ...
ВОДИ СИ МУЗИЧКИ ЕМИСИИ И НЕ СЕ МЕШАЈ У СПОРТ ...:tapp::tapp::tapp:

АЛОООО Мајсторе, сврти на таа фреквенција и ќе видиш за ш'о зборам..АЛОООООООО
А да - ЈАС МИСЛАМ ДЕКА СИ 100 % БУДАЛА, веруј ми...кога лупаш вакви работи

ivo.s.m. напиша:
АЛОООО Мајсторе, сврти на таа фреквенција и ќе видиш за ш'о зборам..АЛОООООООО
А да - ЈАС МИСЛАМ ДЕКА СИ 100 % БУДАЛА, веруј ми...кога лупаш вакви работи

еве за тебе и сите „душегрижници“ - линк , да видите каква е таа ВАША траса што ја потенцирате...ја случајно да не ја „премонтирав“ сликава и убацив графика од доле со најнови вести и најава за AL JAZEERA каналите, а?
И за тебе и за оној кретенко..дечки , имате сериозен проблем, дајјавете се кај Сабина или Саше Фактор X...може ќе треба некоја крушка да сецнете у некој двор, и се ќе се среди...вакви неболузи не носат добро, верујте ми
А за графиката , да ја тргнеме...кој си бре ти за тебе да го кршиме договорот??? Ќе си дојдеш у канал 5 , и на моите 12 колеги кои цркнуваат од работа ќе им кажеш, ај дечки да видам како тоа крадете - па да видиш што ќе ти кажат они
Убаво ме советуваше еден тип од форумов...не се сите саглам...
Поздрав
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Де јави му на Зедорф да коментира, како што треба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom