Калиопи на Евровизија 2012

Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Колку и да сме згрешиле и да не кошта многу тоа, самата си е крива. Барем за мене една дива не треба да е дудук со јазиците. Ако ништо повеќе барем Англискиот бе да го знае. Сепак заминала да не претставува надвор од Македонија. Како може тоа без јазик? Само со срце? Да бе...
Јас кажав... глупава испадна ептен, но тоа не ми го уништува фактот дека има најубав глас и дека изгледа прекрасно и дека ќе ја освои публиката, без оглед на исходот.:pipi:
А за тоа шо ти улетала... е зошто правиш појќе да ја мрзам? На сила ме тераш? Себична една... она со Пенелоп, пф!:pos:
Не мислам сега дека секој мора да го знае англискиот за да биде некој или нешто,но многу е почесно доколку не знаеш нешто да побараш помош од некој што тоа добро го знае,па фино лепо да си зборуваш на македонски па некој да ти преведува,како што тоа го правеше Руслана своевремено кога победи,она не знаеше ни збор англиски,но си имаше женава преведувач и не се брукаше,сакам кажам не знам речам.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ќе ставаме кладба дали ќе се расплаче на сцена или не?:X3:
Ќе се расплаче ако не влезе во финале, а бидејќи тие што плачат секогаш господ и дава да не ги слуша како му плачат, калиопи ќе влезе во финале.

Затоа стие пари што ги имате ставете во кладилнициа дека ќе влезе во финале да си направите некоја пара.
 
M

Moon Child

Гостин
Леле бабичките ама беа симпатични :pos:
Рамбо Амадеус - Цар :pos: Колку само не се замара:pos:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Многу се гордеам со Калиопи,посебно сега кога видов генералната проба.Само се надевам дека жирито нема да заљубомори на моќниот глас и да не спречи да влеземе во финале како што проба да направи со Малена Ернман :D
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Водителката ја најавува со следните зборови.
„таа е 30 години во музичкиот бизнис, изгледа како да има 20 и има виски глас„
После муабетот продолжува :
Водителката: „песната влегува некако вистински под кожа„
Експертот: „мене ми се допадна исто така многу, на почетокот почнува мирно скоро без инструменти, треба човек да може да да го испее особено пред многу публика во голема сала, и јас мислам дека таа го може тоа.„
Водителката:„се забележува дека МАкедонија вистинска ѕвезда пушти во трка„
Експертот:„ ЈА, ЈА, ЈА (ова би требало да го разбираш:)
После дискутират зошто познатите пејачи поретко се појавуват на евровизија......
Потоа зборуват дека Калиопи е ѕвезда во Екс Ју земјите и дека тоа ќе и донесе многу поени.
На крај вика дека мислел да и даде 7 поени но делот каде што песната го забрзува темпото толку му се допаднал што на крајот се одлучил за 8 поени.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Водителката ја најавува со следните зборови.
„таа е 30 години во музичкиот бизнис, изгледа како да има 20 и има виски глас„
После муабетот продолжува :
Водителката: „песната влегува некако вистински под кожа„
Експертот: „мене ми се допадна исто така многу, на почетокот почнува мирно скоро без инструменти, треба човек да може да да го испее особено пред многу публика во голема сала, и јас мислам дека таа го може тоа.„
Водителката:„се забележува дека МАкедонија вистинска ѕвезда пушти во трка„
Експертот:„ ЈА, ЈА, ЈА (ова би требало да го разбираш:)
После дискутират зошто познатите пејачи поретко се појавуват на евровизија......
Потоа зборуват дека Калиопи е ѕвезда во Екс Ју земјите и дека тоа ќе и донесе многу поени.
На крај вика дека мислел да и даде 7 поени но делот каде што песната го забрзува темпото толку му се допаднал што на крајот се одлучил за 8 поени.
Браво за експертот! Ајде сега да го натераме 12 да ни даде :D
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Че ја биде.
Аман нека не мафтаа гитаристиве у празно, не е рок песната па овие да се мрдаа горе доле па демек емоции ... не дека хејтам напротив многу ја сакам Калиопи :love: али нека си ги среди циркузантите на бина :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom