Калиопи на Евровизија 2012

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Napred Kaliopi , ja imas potpolnata poddrska (y)
Posle Toshe taa e vtoriot pretstavnik na Makedonija so vlasko poteklo.
--- надополнето: 15 мај 2012 во 18:58 ---
  • Belarus
  • Bosnia & Herzegovina
  • Bulgaria
  • Croatia
  • Estonia
  • F.Y.R. Macedonia
  • Georgia
  • Lithuania
  • Malta
  • Norway
  • Portugal
  • Serbia
  • Slovakia
  • Slovenia
  • Sweden
  • The Netherlands
  • Turkey
  • Ukraine
Od ovie boldiranite treba da ocekuvame bodovi vo polufinale i konecno posle nekolku godini da vlezeme vo finale.

Ja zaboravi Bugarija, redovno dobivame dobri bodovi od niv... Pozzz
Ocekuvam dobar plasman od Kaliopi
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Колку е клише песнава мислам дека ни самиот Желко не е свесен. И многу е досадна, стварно, не се чукам во гради, ама многу се нервирам дека кај нас го форсираат по радио станици.
Кај нас и најголемо гомно да дојде од Србија е ѕвезда тука.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Стопати подобро да не претставува Калиопи, отколку некои си дечки од типот на Некст Тајм или па како оној Влатко Илиевски(со песната Русинка) ............ лично ми се гади уште кога ќе ги погледнам Некст Тајм, како и Влатко И. а камо ли па да им ги слушам песните !
Невозможно е да се споредат пејачи и пејачки со повеќегодишно искуство и реноме како Владо Јаневски, Гиш(за малку не отиде, а требаше), Каролина Гочева, Тоше Проески, Калиопи и сл. со некои си тазе ’’пејачи’’ од типот на Влатко Илиевски или пак оние Некст Тајм .......... :icon_lol:
Дури и XXL, како и Мартин Вучиќ беа далеку подобри(според мене) од кловнот Влатко И. или пак оние дупкине Некст Тајм ! :cautious:
 
Член од
3 март 2010
Мислења
646
Поени од реакции
408
се што пуштат е катастрофа, не знам и оти толкаво значење му придават на евровозија кога му странство никој не ја гледа и не му обрнуваат некое значење а кај нас 6 месеци мачат и на крајот ке се испосерат
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Мислам WTF се дешава со мене? Сум ја сонил Калиопи како освоила 5-то место на евровизијава. Дали некое лошо пиво вчера се погоди?
 
M

Moon Child

Гостин
Кај нас и најголемо гомно да дојде од Србија е ѕвезда тука.
Знам, и криво ми е. Стварно ми е криво што се потценуваат нашите пејачи, особено некои квалитетни како Калиопи. Настрана сето тоа што е лигла и плачка, јас гарантирам дека никој таму од претставниците на малото прсте неможе да и се фати.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Знам, и криво ми е. Стварно ми е криво што се потценуваат нашите пејачи, особено некои квалитетни како Калиопи. Настрана сето тоа што е лигла и плачка, јас гарантирам дека никој таму од претставниците на малото прсте неможе да и се фати.

Леле со вакви патетики ко Калиопа да го пишуваше ова,гледам она таму растура просто луѓе кога ќе ја видат паѓаат у несвест,за нејзина жалост таму е никој и ништо,само као добар voice и ништо повеќе,заборавате дека таму се бира песна,а не глас.Ако е толку голем уметник ќе напишала некое ремек дело,а не со туѓа песна(повторно се крие позади друг) да оди таму.Толку некој ниско да падне како неа е страшно,сфати дека нема песна поточно дека никој не ја приметува,па почна да прави скандали и да тресе секакви глупости за да привлече внимание,ко да е магарето на Рамбо.Сега следново што следува,па се тоа политика и бла бла.Одамна прочитана книга.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855

Одличен одговор зошто оригиналната верзија е за никаде... Само требаше малку да се среди и ќе имаше повеќе шанси. Слушнете го само ремиксов!
Ау, вистина одличен ремикс. Како ваква има можности за каде каде подобар сценски настап. Е сега баш ми е криво што нема да ја пее оваа верзија.:confused:
Иначе, и друго нешто убаво најдов... се надевам не се повторувам, дека не прочитав се` што имате пишано и поставено...
Ајде да се надеваме на подобар пласман од минатите години, кога веќе и една Панамка ја засакала песнава до степен да ја препее. Ова во секој случај е многу добро изненадување и ми дава повеќе надеж дека конечно ќе се забележи наша песна!:love:
--- надополнето: 21 мај 2012 во 18:39 ---
Мислам WTF се дешава со мене? Сум ја сонил Калиопи како освоила 5-то место на евровизијава. Дали некое лошо пиво вчера се погоди?
Тоа значи дека ја сакаш Калиопи повеќе од што си свесен и дека нема да освои директен влез за финалето наредна година. Или па ќе победи.:confused: Не знам точно 5-ката како број како би се протолкувала, кога се во прашање определен број кандидати. Хммм:pos:
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Тоа значи дека ја сакаш Калиопи повеќе од што си свесен и дека нема да освои директен влез за финалето наредна година. Или па ќе победи.:confused: Не знам точно 5-ката како број како би се протолкувала, кога се во прашање определен број кандидати. Хммм:pos:
Абе ми улета на сред ваквото со Пенелоп Круз. :pos:Шо се тиче ( секогаш сум сакал да ја убацам фразава у некој муабет) до Калиопи, ебате инсунацијата шо и се прави. Мене Калиопи ми е била секад онака, гласот, Бато, Месечина и тоа. Али денеска приметив дека ако го впишеш нејзиното име кај анкл Гугл (Калиопи е...), првите резултати шо ќе излезат, ха...? Не тоа нема да биде дива, ниту гласот со цветен дезен. Првите неколку резултати шо ќе испаднат се:

Калиопи е геј!

Жалосно... Ја убивме у поим. Цела нејзина отменост, одмерена гламурозност, благородни манири, грациозност, децентност, кариера (колку 30 години отприлика) све си иба мајката. Значи ја етикетиравме како сакаме и можеме ( јас не се изоставувам), и од една дама во музиката , макар тој статус и сама да си го наметна ( али факинг проклето и стои) ја претворивме во најобична фарса. Мош да лицемерно од моја страна, али најгласно и најжустро прашувам:

Каков е тој народ без дива во музиката?

Калиопи ми се чини беше последната од таа врста. И онака беа загрозен вид, али сега ми се чини дека после медиумскиот масакар шо и го направивме, дека ќе ги снема начисто.

Ја сум човек кој не го разбира натпреварувачкиот момент кај фестивалите, на евровизија па ич, па нека звучи и како клише. Никогаш не сум сум се деклариал како нејзин фан, али еве се надевам дека мојот сон ќе биде вистина, пошо без Калиопи онаква како шо е, македонската музика ќе загуби многу.

П.с Издепримиран со од она нејзино убацување кај мене у сон: 5-та сум, 5-та...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Колку и да сме згрешиле и да не кошта многу тоа, самата си е крива. Барем за мене една дива не треба да е дудук со јазиците. Ако ништо повеќе барем Англискиот бе да го знае. Сепак заминала да не претставува надвор од Македонија. Како може тоа без јазик? Само со срце? Да бе...
Јас кажав... глупава испадна ептен, но тоа не ми го уништува фактот дека има најубав глас и дека изгледа прекрасно и дека ќе ја освои публиката, без оглед на исходот.:pipi:
А за тоа шо ти улетала... е зошто правиш појќе да ја мрзам? На сила ме тераш? Себична една... она со Пенелоп, пф!:pos:
 
M

Moon Child

Гостин
Леле со вакви патетики ко Калиопа да го пишуваше ова,гледам она таму растура просто луѓе кога ќе ја видат паѓаат у несвест,за нејзина жалост таму е никој и ништо,само као добар voice и ништо повеќе,заборавате дека таму се бира песна,а не глас.Ако е толку голем уметник ќе напишала некое ремек дело,а не со туѓа песна(повторно се крие позади друг) да оди таму.Толку некој ниско да падне како неа е страшно,сфати дека нема песна поточно дека никој не ја приметува,па почна да прави скандали и да тресе секакви глупости за да привлече внимание,ко да е магарето на Рамбо.Сега следново што следува,па се тоа политика и бла бла.Одамна прочитана книга.
Ќе негираш дека има прекрасен глас?
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Ќе негираш дека има прекрасен глас?
А ова е избор за песна,не е избор за најдобар глас,а и доколку сакаше да покаже глас можеше да испее песна со која ќе покажеше што може и како може,овде многу многу нема што да понуди со песнава,памтам мнгу подобри изданија,а и како не смеј се на друг оти ќе ти се навее еден ден и на тебе,па така и нејзе ја снајде истово,да просто никој не зборува ни коментира нејзината песна,туку мора да прави будала од себе за да привлече внимание,замислете кое ниво за некој кој себе сака да се нарече дама,а во себе нема ни Д од дама.
 
M

Moon Child

Гостин
А ова е избор за песна,не е избор за најдобар глас,а и доколку сакаше да покаже глас можеше да испее песна со која ќе покажеше што може и како може,овде многу многу нема што да понуди со песнава,памтам мнгу подобри изданија,а и како не смеј се на друг оти ќе ти се навее еден ден и на тебе,па така и нејзе ја снајде истово,да просто никој не зборува ни коментира нејзината песна,туку мора да прави будала од себе за да привлече внимание,замислете кое ниво за некој кој себе сака да се нарече дама,а во себе нема ни Д од дама.
Ако е избор на песна да ја пратиме Емотивно Луда ако не? Секако, не е избор на глас, избор на песна е. Лупаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom