Калиопи на Евровизија 2012

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
И шо коа ќе излезе студио верзија? Демек боље ќе биде песната? Не сакам да дискутирам за мојот потпис т.е. музичарка, тоа е моја професија и така сум се потпишала.
Епа те молам објасни ни од каде заклучокот дека нема повеќе глас? :)

оффтоп.
Еве од Шведска најверојатно која ќе оди и ја мислат за фаворит.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Епа те молам објасни ни од каде заклучокот дека нема повеќе глас? :)

оффтоп.
Еве од Шведска најверојатно која ќе оди и ја мислат за фаворит.
или оваа
E со вакви песни би се направило тоа “шоу“ што го зборувам неколку страни нанзад...И Швеѓаниве се во наше 1/2 финале, така да конкуренцијата е стварно добра...
 
S

stefi

Гостин
Епа те молам објасни ни од каде заклучокот дека нема повеќе глас? :)

оффтоп.
Еве од Шведска најверојатно која ќе оди и ја мислат за фаворит.
ДАЛИ ИМАШ СЛУХ??? Не, озбилно... спореди со старите песни, мислам немора да споредуваш и вака се слуша
 
L

Lu

Гостин
Еве ја Француската песна.


А доколку Шведска ја испрати Лорен со песната Еуфорија, сигурна сум дека ќе се пласира помеѓу првите 5, бидејќи важи за еден од најголемите фаворити.

 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.654
Поени од реакции
3.564
ДАЛИ ИМАШ СЛУХ??? Не, озбилно... спореди со старите песни, мислам немора да споредуваш и вака се слуша
Сакаш да кажеш дека ова од Шведска е лошо!?:facepalm:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Не знам колку Лорен би успеала да победи, ама дефинитивно заслужува. На Евровизија палат лесни песни, кои со едно слушање влегуваат во уво, па после оди извади ги од таму.
Лорен има супер глас, со сите тие движења на сцена не губи ни најмалку на глас, башка и порелаксирачка електронска песна одамана немам слушнато. Мај намбер уан, сега за сега.
Калиопи слабо некако, може таа и помоќна песна, да грми цела сала, а вака некако празно ми е. Како и да е, и посакувам среќа.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
хахаха :ROFLMAO:
напокон да ги задоволат гејците:pos:
по кејф им е и Калиопи и песната
очекувајте од јужниот 8-10 поени при гласањето:P

http://www.arpaktiko.org/με-αυτο-το-τραγουδι-θα-παει-η-fyrom-στη-eurovision-και-χτυπαει-πρωτια.html
Они немаат леб да јадат па ќе фрлаат пари за смс пораки :D
 
R

Rigel Kent

Гостин
Po Toshe , Elena Gheorghe , Kaliopi e tret vlaski pretstavnik na EUROVISION :P
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Milićević je najavio da će raditi spotove za Minu Kostić, Kaju, Lepu Đorđević, a ovih dana ide u Makedoniju kako bi uradio evrovizijski spot za Kaliopi.
поглупи од неговите спотови нема ,чист турбофолк ,не можела да најде подобар од овој???
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Вака позитивни реакции за македонска песна на Евровизија немало уште од 2007 година кога одеше Каролина со „Мојот свет“. Песната доби и од нашава земја голема поддршка, иако има и такви кои што дават негативни коментари, сепак воглавно се позитивни мислењат. Значи ѝ фали само мало доработување, и сѐ ќе биде супер. Битно е дека имаме одлична песна, и може да здивниме оваа година, доколку повторно не влезиме во финале, навистина не треба да се обвинува тимот на Калиопи, бидејќи годинава имаме нешто што навистина заслужува да се најде и во Саботната Евровизиска вечер. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom