Како тагувате?

Член од
25 јули 2007
Мислења
100
Поени од реакции
1
тага ах тага
оваа година е навистина тажна за мене
откако ги изгубив правата братучетка18 и мојот нај добар другар 24
тоше беше капакот
и плачев за сите
тоше .......зашто си замина
секогаш во моите мисли
почивај во мир
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
125
Поени од реакции
0
Најдобро може да се излеснам преку солзи. Полесно ми е одкога ке се исплачам.
 
V

Viktoranius

Гостин
Не можам да ги сопрам солзите..тоа е посилно од мене...
За Тоше плачев цели 2 дена и уште плачам..едноставно се уште не ми се верува дека е мртов..а го гледам на Тв како е разигран и распеан..
Еве сега и кога го пишувам ова плачам.............
 
С

Сатори

Гостин
...

Смртта на Тоше, Бог да го прости, ме натера да размислам, како тагувам.
Ја гледам мајка ми цел ден плаче сирота, сите околу мене плачат а јас солза не пуштив. Премногу ми е жал, и тагувам. Али тагувам во себе, се повлекувам и не ја споделувам тагата со никој. Сама размислувам зашто морало да се случи тоа..
Значи, солзите ви се филтер за тага, осамувањето, хистеричното смеење, паѓање во "несвест"...:smir:
Нешто многу слично како тебе.
Само што јас имам особина тоа што не ми се допаѓа да го игнорирам и негирам се додека само по себе не замине.
Едноставно многу ми е полесно да тагувам само со сама себе и во себе.

Потребата за плачење ја имам да, но само кога сум сосема сама, далеку од светот.
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
тагувам затворен во себе, не разговарам со никој и не сакам никој да разговара со мене. не ми е гајле за ништо што се случува околу мене, ама не можам да плачам, не знам зошто. еднаш, одамна плачев последен пат за љубов, и си ветив дека веќе такво нешто нема шанса да се случи и изгледа заковано ми е тоа во потсвеста и не сум плачел од тогаш, иако понекогаш од тага солзите ми идат на очи, но не течат.
а исто така многу често тагата лесно преминува во нервоза...
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
тагувам со многу солзи...се ми се собра оваа година..таман прекинав да плачам откако умре вујко ми се случи ова со Тоше..беше капак на се!..имам изливи на емоции,солзите сами течат..доволно е да чујам само еден стих од некоја негова песна и не можам да се воздржам..преку солзите ја искажувам мојата неизмерна тага..а на солзите мои им нема крај..:cry::cry:
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Како тагувам?
Првичната реакција ми е молк.Ништо не зборам.Ќутам и се повлекувам во некој агол и размислувам.Не ставам цел ден речиси ништо во уста.Подоцна сакала-нејќела,без разлика кај се наоѓам,солзи ми потекуваат.Плачам.Секогаш ми е полесно.
Денеска се изнемоштив од плачење.Особено кога бев дома,плачев на цел глас,дури ми се слоши и раце почнаа да ми се тресат.Во јавност бев поприбрана иако на моменти не можев да ги задржам солзите кои сами паѓаа(т).
Исто како мене.Ќутам и не зборам ништо.Кога ќутам и седам сама ми е многу полесно.После ќе се исплачам и толку.
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
129
Поени од реакции
1
мене тагата ме стигнува подоцна!вчера кога дознав не ми се веруваше.не ми беше ништо.сите плачат,а јас ко сеуште да не бев свесен што се случува.и кога се вратив од факс и го вклучив телевизорот ме стигна тагата.цел ден не можев да се смирам.плачам како скот.дома,самиот,не пред други.
Исто и јас, на работа дознав сабајлето, бев во шок но не покажував некои емоции. Дојдов дома, уклучив телевизорот и плачев како мало дете. Кога го видов на Пинк како ја пее зајди,зајди и тогаш заплакав. Кој ќе ги пее сега овие стари македонски песни на светот да ги знае и почитува?
 
M

**MEMORY**

Гостин
Ако е нешто појако од мене, не ни се трудам да го задржам во мене. Уште толку се измачувам така..... Не дека ако вриштам на цел глас, ќе ми олесни ама сепак се празнам.
Тоше, тебе нема никогаш да те исплакам до крај, споменот за тебе нема крај, ќе живееш додека живеам јас.....ќе живееш во мене
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
тагувам...некогаш во тишина...ама тоа ми се случува многу ретко..најчесто во солзи кои течат без престан..затворена во соба..седната во еден ќош..со главата на коленици..пуштени некои спори песни и тоа е..
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
abe navistina e zalno ama ima ipolosi raboti vo zivotot od kolk uda go zalam Tose!Gi zalam site 26-godisni ko izaginale a se nemale fateno za racka od kola!!!sfakas?Razmisli i pisi.
P.S.Poveke mi e zal za negovite roditeli otkolku za nego
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
79
Поени од реакции
5
Кога чувствувам болка најпрво се затворам во себе,сакам да бидам сама,изолирана од светот,да плачам до бескрај, а притоа никој да не ги види моите солзи.Но некогаш едноставно нив не можам да ги скријам,болката ме загушува и морам да ја споделам со некој близок.
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Во првите моменти сум ладна и не покажувам дека ми е тешко,но сепак тие што ми се блиски во моите очи забележуваат дека нешто не е во ред и тогаш јас си признавам,си кажувам и ми олеснува малку.Ама многу ретко плачам кога тагувам,се во мене си собирам,што да правам така сум си:uvo:,а знам дека понекогаш треба човек да си се изнаплаче за да му олесни бар малце:toe:
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
Kako i sekoj covek taguvam. Se zatvaram vo sebesi i sobiram sobiram se dodeka ne izleze se od mene ko vulkan. E togas nekjes da si mi u blizina..:nesum:
 
Член од
21 октомври 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
Со солзи. Смртта на Тоше сите не потреси многу и на солзите му немаше крај!
Почивај во човеку со огромно срце. Ти беше најдобар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom