Како тагувате?

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Се затварам ко сеф.Оставам да пројде некое време и најчесто коа сите околу мене ке се нормализираат ја се шекнувам,али пак у себе.Еден близок чоек еднаш ме нарече контрол фрик,али јебига друже судија.тоа е.Лош нуспроизвот е тоа што у такви ситуации многу лесно и брзо се нервирам.
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
502
Поени од реакции
4
молчам,уста не отварам,се затворам во себе и размислувам како дошло до тоа и дали можам да сторам нешто да ја променам ситуацијата во која се наоѓам. Нормално,човек сум, знам и да заплачам
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Привремено изолиран од надворешниот свет (12 часа), низ етерот тече некоја балада, легнат на кревет, со мислите надвор од возможното.
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Balada na PC, pagam u depresija... I toa e. Trae nekoja minuta posle pomine...
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Кога сум во група поголема од двајца...и да сакам, и сите да плачат, јас не можам да плачам. Многумина имаат речено дека немам душа, дека мене не ме боли. А боли, срцево плаче...Затоа кога сум дома...најчесто со песна која соодвествува со ситуацијата, се случува да плачам. Во животов само мајка ми ме има видено како плачам, како помал. Пред други луѓе, солзите едноставно ги нема.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Да молчам ниту сакам, ниту можам. Не ми е срам да плачам, воопшто. Веќе втор ден како сите околу мене плачат. Не е исто, едноставно. И додека ме боли ќе кажувам јасно и гласно.

А човеков, нема никогаш да е свесен што направи. Колку што предизвика болка, толку и не` спои. Она што го доживувам во изминативе два дена е... Не знам, просто направи да заборавиме на се` што сме си згрешиле, и денес сите, без разлика на се` заедно тагуваме по него. Секогаш велеше не` сака... Штета што мораше да замине па да сфатиме дека на љубов не` учеше. Барем кај мене е така, што знам за други...
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Има тагувања и тагувања. Но ова што го чувствувам моментално е она вистинското. Цел ден сум скисната, плачам и не можам да се смирам. Преовладува едно грдо чувство во цела душа, не знам да се насмевам, не знам салам муабет да направам на никој, освен солзите кои ме подржуваат во се. На никој не му посакувам, да се чуствува тажно, или слично како мене, бидејки навистина ми е многу мнооогу тешко!
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Se pravam silna pred drugite a se krsam i placam koga sum sama!
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Ете баш како и ти. Се затварам во себе и само чувствувам како нешто ме гребе во грлото, цел ден солза не пуштив ама кога ја видов изведбата на „Зајди, зајди“ и веќе не можев да издржам.

Обично сум многу силна за вакви работи, пред останатите ја кријам тагата, а кога веќе не можам да издржам како сега, плачам тивко кога останувам сама, веднаш ги бришам солзите, како да се плашам да ги оставам да течат по образите, сакам да ги скријам трагите на тагата. Никогаш хистерично, секогаш осамено и тивко ја повлекувам тагата со себе.
se drzev u sebe dodeka ne go vidov vo bravo show koga mu aplaudirase na haris i koga ja ispea zajdi zajdi ...... saat vreme placev pod tus. edvaj so dijazepami se smiriv morav da lazam deka sampon mi vleze vo ocite
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Речиси никогаш не плачам на глас него онака во мене тивко и пуштам по некоја солза.Можам да не мислам на конкретната ситуација и да се воздржам ама кога ги гледав денес на ТВ неговите интервјуа,концерти и особено погребот почнаа да ми доаѓаат солзи сами од себе.
 

anathestar

...Зима*Снег...
Член од
25 јули 2007
Мислења
269
Поени од реакции
3
Тоше, Бог да те прости... Вечна ти слава...
Во однос на тагувањето... плачам! И воопшто не се срамам јавно да го направам тоа или не се воздржувам во искажувањето на чуствата! На школо сум плачела цел ден... плачам и тоа многу!
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
70
Поени од реакции
5
Zalosno e sto smrtta na golem covek ja iskoristija posrani piuni za sobiranje poeni
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
65
Tagata ja spodeluvam so site,samo solzite gi cuvam.Ne placam pred sekoj,samo pred odredeni licnosti!i placev i placam za Tose,nemozev da se vozdrzam...

Placam,slusam muzika i koga nema da mozam da izdrzam od taga neznam sto da pravam osven da legnami da spijam...ama se ispraznuvam najcesto i posle toa sum kako nova koga ke spodelam so drugarka nesto sto me maci toa mi e samo lekot....fala za moite najverni sestricki sto me trpat....
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
70
Поени од реакции
5
Tagata ja spodeluvam so site,samo solzite gi cuvam.Ne placam pred sekoj,samo pred odredeni licnosti!i placev i placam za Tose,nemozev da se vozdrzam...

Placam,slusam muzika i koga nema da mozam da izdrzam od taga neznam sto da pravam osven da legnami da spijam...ama se ispraznuvam najcesto i posle toa sum kako nova koga ke spodelam so drugarka nesto sto me maci toa mi e samo lekot....fala za moite najverni sestricki sto me trpat....
poleka.nemoj da places pred nikoj.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom