Како се прави машко дете:)

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Баш ми е мило што се јавија примери дека некој од советиве што ги споменав испробано се делотворни :smir:, нека ти е живо и здраво синчето буба:)
Заборавив да споменам и дека после свршување пожелно е жената 20 мин. да лежи на кревет зошто нагло ако стане ќе истече спермата и нема да се фати убаво ќе изумрат овие поосетливите Y-машки сперматозоиди и бидејќи нема да преживеат додека да испливаат до внатрешноста, ов а го дополнувам сега



Фала,до скоро и кај тебе:smir:
Значи мажи што сакаат син да не се тушираат со жешка вода,да не носат тесна долна облека и да пијат кафе,да почекаат минимум 7дена после месечниот циклус на жената и ете ти синче:vozbud:
Па да буба од прилика тоа е на скратено :smir: ама и треба да апстинираат тие 7 дена хехе тоа е најважно, не е тешко тој што сака и ќе си направи:helou:
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Зашто го чивав ова :(

Нее ее интересно бе људи да се знае што е пред да се роди и не би сакал да ми кажат што ќе биде ... :)
 
Д

Демијан

Гостин
Имам слушнато дека и во стоечка поза или 71 поза,дека така излегувало машко дете.:toe:
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
шо приметив сеа у 5 сабајле, морав да споделам, со склоп на темава:

што пее Владо Јаневски во песната Евергрин:

Низ смеа рече: што и да е само да е СИН!
и нека расте јас и ти ќе сме си евергрин
љубов без почеток и крај
ко златен круг
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Каква тортура за едно машко :) и ако не се фати идниот месец истата процедура и така се дур се фати и на крај излегува женско :)

Глупости во боја.
 
F

FilipMacedon

Гостин
Искусните во оваа работа ми кажуваат кога ке сакаш да излезе машко,излегува женско,кога ке сакаш женско излегува машко:toe:.Кога да видиш работи па што излезе и не е толку битно :)
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
Tocno NATASHA Gluposti vo boja ,,, i vie drugite veruvate vo toa??
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Какво ке даде Бог такво..!
 
Член од
1 март 2008
Мислења
503
Поени од реакции
18
Ке се испотите малку повеќе.
 
Член од
29 април 2009
Мислења
44
Поени од реакции
0
Еј Философка да ти кажам и тебе а и на овие што не ти веруват дека си во право.Имено пред неколку години си купив од аптека едно микроскопче(меј би бејби)за определување на плодните денови со помош на плунката и во упатството прочитав дека машко се прави на денот на овулацијата,а женско ден- два по или пред овулацијата.Не стигнав да ја испробам методата зошто веќе си имам дечиња и ме интересираат не плодните денови,ама ова онака чисто информативно ако сака некој да проба.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Добро, вие со цел памет верувате на ова?
 
Член од
29 април 2009
Мислења
44
Поени од реакции
0
Не велам дека сум апсолутно убедена ама може да има вистина и во ова
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Што се не шета по светов значи... ако ден пред или потоа значел нешто некои што постојано се "рендаат" ќе имаа наизменично машко/женски деца а не само машки или само женски.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Добро, вие со цел памет верувате на ова?
Јас верувам, .... у четврток на полна месечина.... да, така беше, горе десно

морав малку :pos2::pos2:, не можам повеќе да издржам озбилен од вакви теми
:)
 
Член од
28 април 2009
Мислења
91
Поени од реакции
3
...moreee, mashko si e mashko...ne e losho da se znae kako se prai:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom