Како се прави машко дете:)

Член од
24 јули 2008
Мислења
75
Поени од реакции
3
Мислам дека неможе да се влијае на тоа да се направи машко или женско дете, сум читала и дека има посебни пози во сексот за да направиш машко дете:pos2:Тоа се глупости, а и дете си е дете, важно е да биде здраво.:helou:
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
Ако очајно посакувате машко дете, а не ви иде ... дојдете кај мене, ќе ве однесам кај мојот комшија .. он има 4 машки деца ..
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Во мојава фамилија што ќе беше, само женски деца сме од првите брачеди, едвај 3-ца машки брачеди имам. Ама тогаш немало интернет родителите да се едуцираат и да научат техники како машко а како женско дете да направат.:hump:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Од медицински аспект:

-Темпирање на времето на сексуален акт,имајте полов однос на денот на овулација.
Темпирањето на времето на сексуален акт е најважниот фактор.

-Научете да забележувате кога е времето на вашата овулација(исфрлање на јајце клетка, вообичаено е 15 дена рачунајќи од првиот ден на менструалниот циклус), и вежбајте се додека не станете сигурни дека ги разбирате сигналите кои вашето тело ги испраќа дека времето за овулација се приближува.
Идеално време е 12 часа пред овулација

Имајте сексусален однос само еднаш на денот на овулацијата.

Жената сама си чувствува кога овулира, кај некои жени понекогаш се јавува болка во пределот на јајниците а вообичаено во тој период е да има излачување на погуста жолтеникаво бела погуста течност од вагината:smir:.


СО СРЕЌА:helou:
Уф што сум правел, чак 2 пати :wink:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Треба при сексањето мажот да носи војнички шлем на глата и чизми на нозете и цело време да ја држи отворена устата (да не му се прегризело курето на бебето) А помага и пред тоа да се испие полкило лоза.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Бабини деветини ајмо пијте лоза за машки деца. Свашта.
Овие па инстражувања колку ми се одбивни.
И што ако сите правиме машки деца? Све педерана.

Темпирај го, пиј ова, пиј она, нема секс сега него после, ај сеа оваа поза за машко, не таа него оваа, ај сеа треба да спиеш, ај сеа ова... И маки и маки за на крај женско дете да испадне :pipi:

Што е битно какво е детенцето, да е живо, здраво и убаво и паметно на мама и тато :):):)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Бабини деветини ајмо пијте лоза за машки деца. Свашта.
Овие па инстражувања колку ми се одбивни.
И што ако сите правиме машки деца? Све педерана.

Темпирај го, пиј ова, пиј она, нема секс сега него после, ај сеа оваа поза за машко, не таа него оваа, ај сеа треба да спиеш, ај сеа ова... И маки и маки за на крај женско дете да испадне :pipi:

Што е битно какво е детенцето, да е живо, здраво и убаво и паметно на мама и тато :):):)

И што ако правиме машки деца све педерана:pos2::pos2::pos2::pos:

се слагам со тебе :pos2:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Сум читала порано за ова,и има нешто вистина...би можело да успее кај тие што сакаат синче.
Јас знам народски а и повеке жени се кажувале дека машко дете се прави 2недели после а женско 2недели пред менстуација.
И моето е машко...според оваа формула:pos2:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Овие па инстражувања колку ми се одбивни.
И што ако сите правиме машки деца? Све педерана.
Aрно велиш. Ќе ти се роди син, ќе се пропедерчи и сида ќе ти дојси дома. Цел град со прст ќе покажва на тебе.
Вака ќерка, ќе си се прокурва, ќе му напраиш клупа во дворо да не оди по паркови.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Сум читала порано за ова,и има нешто вистина...би можело да успее кај тие што сакаат синче.
Јас знам народски а и повеке жени се кажувале дека машко дете се прави 2недели после а женско 2недели пред менстуација.
И моето е машко...според оваа формула:pos2:
Баш ми е мило што се јавија примери дека некој од советиве што ги споменав испробано се делотворни :smir:, нека ти е живо и здраво синчето буба:)
Заборавив да споменам и дека после свршување пожелно е жената 20 мин. да лежи на кревет зошто нагло ако стане ќе истече спермата и нема да се фати убаво ќе изумрат овие поосетливите Y-машки сперматозоиди и бидејќи нема да преживеат додека да испливаат до внатрешноста, ов а го дополнувам сега

Aрно велиш. Ќе ти се роди син, ќе се пропедерчи и сида ќе ти дојси дома. Цел град со прст ќе покажва на тебе.
Вака ќерка, ќе си се прокурва, ќе му напраиш клупа во дворо да не оди по паркови.
:pos2:Ме изнасмеа Лет 3
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Eh steta so go pred 20 godini recepotot ne bil otkrien, tatko mi da go procita, cel zivot zali covekot sto nema sin.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Eh steta so go pred 20 godini recepotot ne bil otkrien, tatko mi da go procita, cel zivot zali covekot sto nema sin.
Еми никогаш не е касно де:wink:, ете сега кога знаеме можеш да му пренесеш па може ќе частиш за некое братче у иднина :pos2::pos2::wink:ќе викаш на мекици
 
Член од
30 март 2009
Мислења
15
Поени од реакции
0
...aj da kazeme tuka javno...nek e zivo i zdravo pa sho saka neka e:helou:

ali, koa ke pomislam dvaputi, imajki gi vo obzir dvata fakta deka u MK, ima mnogu poveke zenski od mashki-megu hristijanskoto naselenie de...i vtoriot fakt deka ako se ima samo zenski ke zagine imeto a bogami i prezimeto na familijata:pos2:...sepak ne bi sakal da si gi vikam kerkite moi-SINEEEEEE MOEEEE...:pos2:...samo radi toa sho neam sin...daklem...

ja sum za kurle:smir:

PS.kazvajte trikoi...kako da ispadne mazjak:pos2:...ALLEEEZ:oeoeoe:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Баш ми е мило што се јавија примери дека некој од советиве што ги споменав испробано се делотворни :smir:, нека ти е живо и здраво синчето буба:)
Заборавив да споменам и дека после свршување пожелно е жената 20 мин. да лежи на кревет зошто нагло ако стане ќе истече спермата и нема да се фати убаво ќе изумрат овие поосетливите Y-машки сперматозоиди и бидејќи нема да преживеат додека да испливаат до внатрешноста, ов а го дополнувам сега



Фала,до скоро и кај тебе:smir:
Значи мажи што сакаат син да не се тушираат со жешка вода,да не носат тесна долна облека и да пијат кафе,да почекаат минимум 7дена после месечниот циклус на жената и ете ти синче:vozbud:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Мажи ако го прават ова, а немаат машки деца, тогаш нека сменат температурата на водата за некој степен.
Ако пак ова не го прават, а имаат машки деца, тогаш најверојатно комшијата прави вакви ритуали :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom