Како се прави машко дете:)

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Еј Философка да ти кажам и тебе а и на овие што не ти веруват дека си во право.Имено пред неколку години си купив од аптека едно микроскопче(меј би бејби)за определување на плодните денови со помош на плунката и во упатството прочитав дека машко се прави на денот на овулацијата,а женско ден- два по или пред овулацијата.Не стигнав да ја испробам методата зошто веќе си имам дечиња и ме интересираат не плодните денови,ама ова онака чисто информативно ако сака некој да проба.
Фала на поддршката сите ме напаѓаат, ама менталитет македонски шо да праиш :helou:јас оваа тема не ја ставив за дискусија чисто информативно за кој сака машко дете да знае како се добива од медицински аспект а не од бабини деветини.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
255
Поени од реакции
23
kako se pravi? hmmm.................
ke stavis beli carsafi na krevetot, ke ja izbanjas zenati i ke vikas!!!!
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
a mori neli koj ima dete e glup i on i zena mu taka ispaga po tvoja logika?
Молим?!?:nenene:
Кој си ти нихилисто па мене да ме нарекуваш мори!
Ако немаш шо да коментираш на темава ај бркај работа, оди лечи фрустрации на некоја друга тема а не на мојата:pos2:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.732
Машко дете се праи со спуштени ролетни.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Молим?!?:nenene:
Кој си ти нихилисто па мене да ме нарекуваш мори!
Ако немаш шо да коментираш на темава ај бркај работа, оди лежи фрустрации на некоја друга тема а не на мојата:pos2:
ti rece deka glupava zena plus glupav maz e ednakvo na dete
znaci tvoite se glupi
ete ti logika.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Нихилисто ти мора да си немал секс подолго време:vozbud::pos2::pos2::pos2:
сериозно дај пишувај нешто поврзано со темата, зошто продолжуваш да се итакнуваш во негативна смисла, среди се малце:smir:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Нихилисто ти мора да си немал секс подолго време:vozbud::pos2::pos2::pos2:
сериозно дај пишувај нешто поврзано со темата, зошто продолжуваш да се итакнуваш во негативна смисла, среди се малце:smir:
odma za sex se faka, ehe kaj i ide umot, ako sakas trojka so zena mi no problem.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
91
Поени од реакции
3
Нихилисто ти мора да си немал секс подолго време:vozbud::pos2::pos2::pos2:
сериозно дај пишувај нешто поврзано со темата, зошто продолжуваш да се итакнуваш во негативна смисла, среди се малце:smir:
etiketiranje i idenje po clenoi na formum se tolkue kao znak na opsesija ili zaljubenost...

izvini vaka, ama mu idesh bukvalno na nihi na sekoj post ...morav da primetam...

PS.ushte ne si mu kazala deka go sakash, mu kazuesh na coekot sho da prai i kao da se sredi...mene negoite stavoi mi se iskreni i tochni, by the way...kao i na mnogu drugi tuka...:helou:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.685
Поени од реакции
12.078
Машко дете се праи со спуштени ролетни.
Да ми простиш на безобразлукот, ама и со спуштени пантолони, имам 2 машки, знам дека е така. Ај да го најдам писулето од тоа кога сум ги правел (одамна беше), па ќе го постирам :) знам нешто беше со жабји батаци...
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
etiketiranje i idenje po clenoi na formum se tolkue kao znak na opsesija ili zaljubenost...

izvini vaka, ama mu idesh bukvalno na nihi na sekoj post ...morav da primetam...

PS.ushte ne si mu kazala deka go sakash, mu kazuesh na coekot sho da prai i kao da se sredi...mene negoite stavoi mi se iskreni i tochni, by the way...kao i na mnogu drugi tuka...:helou:
Лелел да еј:nesvest:
како ме позна па јас сум лудо заљубена во нихи веќе и детектив најдов да го следи:baeh::pos2::pos2::pos2::pipi: ќе биде само моооој, извини ако ти расипав планови:pos2::tapp:
 
Член од
28 април 2009
Мислења
91
Поени од реакции
3
Лелел да еј:nesvest:
како ме позна па јас сум лудо заљубена во нихи веќе и детектив најдов да го следи:baeh::pos2::pos2::pos2::pipi: ќе биде само моооој, извини ако ти расипав планови:pos2::tapp:
nema gajle, brkaj si rabota...samo moj sovet ti e da mu kazesh otvoreno i direktno na momakot, i da ne se praspravash so nego posho on je bajagi intelegenten, i veruem deka saka intelegentni zeni...a intelegentna zena ne se rasprava, znae kao treba...salut,,,:tv:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
nema gajle, brkaj si rabota...samo moj sovet ti e da mu kazesh otvoreno i direktno na momakot, i da ne se praspravash so nego posho on je bajagi intelegenten, i veruem deka saka intelegentni zeni...a intelegentna zena ne se rasprava, znae kao treba...salut,,,:tv:
Etolie сериозност малце:smir:, не познавам никој од форум, не знам од каде доби впечаток дека јас го прогонувам нихилиста, само му реплицирав на навредата, не е важно сега, а и доста беа муабети офф топик, темата е сосема друга:helou:
 

Sofist?

Ула
Член од
11 јануари 2010
Мислења
160
Поени од реакции
12
хаххахаха ми текнува на тоа порано како се зафркаваа моите како се прави машко и женско дете... за машко требало да си ги стискал цврсто забите додека си имал односи а за женско да си ја отварал устата хахаххахахахах абе смешки... инаку памтам во средно професорката по гинекологија кога учевне за оплодување на јаце клетката ни напомена дека најлесно е да се направи МАШКО затоа што сперматозоидите во поголем број во себе ја носат у нишката а помалку х и затоа е '' уметност'' да се направи ЖЕНСКО.... мое мислење е дека што и да е важно да е здраво и живо посекако и тоа и тоа ќе ми ги кини живците цел живот :) :smir:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Потребен прибор за правење машко дете:
1. Машки полов орган такозван пенис, кур, Стојко, Ѓоле, Тасе...
2. Женски полов орган такозвана вагина, пичка, минџа, смоква...
3. Ерекција или кај народот попознато како дигнат кур...
4. Еден пар дигнати нозе а не отворена уста :)
5. Чекаш 9 месеци за да го видиш твојот производ :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom