Како се ослободувате од бесот?

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Пуштам музика или легнувам да спијам нема друго решение
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Prvo pazam da ne se isturam na nekoj koj ne e nisto kriv. Inaku se zatvoram sama vo soba i pustam muzika ili izleguvam sama od doma i setam ako sakam da sum sama a ako mi e potreben prijatel odam kaj najdobrata drugarka.
 
Член од
29 јануари 2007
Мислења
217
Поени од реакции
1
zavisi... ako ne e mnogu seriozno, se opustam so dobar trash metal, ako e nesto poseriozno moze da izlezam na vozduh, najcesto sportot mi pomaga, a moze da mi pomine i ako ostanam podolg period vo krevet, a ako e mnogu loso... i bogovite begaat! :baeh:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
обично кога сум бесен, ќе прам некој акробации, стој на раце, свешта, итн, а понекогаш се случува да помавам на некоја перница. lol
 
F

filmadzijka

Гостин
Облекувам патики и шпартам по градот како луда. Додека да испари од мене бесот. Додека не ми падне на ум некој модус операнди. Избирам посмирени и попразни улици затоа што цело време дури одам го „вртам филмот” за да разберам што и зошто, and I don't need any distractions.
 

Pece_nt

Dezuren Samoubiec
Член од
1 февруари 2007
Мислења
198
Поени од реакции
3
za da se vratam vo normala mi trebaat samo 2 minuti ama vo tie dve minuti nikoj ne smee da mi kaze nisto a posle toa se e normalno
 

G e G o-junior

Killing Loneliness
Член од
30 јануари 2007
Мислења
305
Поени од реакции
4
Јас бесот го испуштам со мавање.. се што е пред мене мавам.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Земам една перница и ја тепам додека не стане тенка како плескавица..и после се обидувам да се смирам :)
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Zavisi sto ke me navede do toa da se cuvstvuvam taka, ako mozam da go spodelam so nekogo ke go spodelam so... , a ako ne e za spodeluvanje si imam edno mestence vo gradov kade sto koga ke otidam tamu zaboravam, se isklucuvam od se i totalno se opustam ke si posedam nekoe vreme za da se izduvam opustam i posle si razmisluvam sto ponataka, se razbira ako vredi da se razmisluva!.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
DuFFy напиша:
Кој бес ???? Шо е тоа бес ???
То бе злато...:)!Да беа сите ко тебе...
Јас можам мн лесно да се извадам од такт и да ми се спојат жичките,ама секогаш на време се испразнувам,обично ке му се изнавикам на тој што ме изнервирал и готово...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Зависи од ситуацијата, моментот и периодот, али најчесто плачам и тоа онака на глас силно.Тоа најчесто ми се случува, а инаку некогаш зимам и ја трескам перницата од ѕид или пак се дерам. А некогаш само сакам да се шетам сама, да размислувам,ама или да врне дожд или снег или да дува некој ветер,тогаш си ги разбиструвам мислите и бесот полека ми поминува.
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Абе бесот како го искажувам?
Дојди и изнервирај ме и почни одма да бегаш и гледај да не те стигнам!
(тешко тој што ќе ме изнервира- ако е таа е тогаш со иста мерка како што и таа ме налутила така и јас враќам)
 

Aylin Mujica

*Ţħë Şęxïĕşŧ Pėŗśõŋ Ąłįßę*
Член од
4 февруари 2007
Мислења
88
Поени од реакции
1
Koga sum nervozna...Auu ne daj Boze da si mi u blizina nekade! Celo Drustvo znae deka koa sum nervozna ne smee nikoj da mi prozbori oti ke ima golemi INCIDENTI!!! Mnogu retko se nerviram ama ko ke se iznerviram tesko mu na onoj koj me iznerviral!!I mi treba vreme dodeka da se smiram celosno!
p.s Poradi taa nervoza ednas padnav mnogu gadno od motorot. ME UDRI KOLA!!!:(
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
pa... pustam glaaasno muzika i vika peam igram skokam se potam se toa... potoa zimam pernica... vristam kako ludaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.... i ako i toa ne pomogne odnosno ako e neso golemo se isturam na osobata
kazuvam so mislam so ne ili na nekoj random so ke me nakurci i nakraj plaaaaaaaaaaaaaacam.. utre denta sum kako nova:)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom