Како се ослободувате од бесот?

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Бесни сте, гневни, наку*чени максимално ... сто правите за да се смирите и вратите во нормала?:raz: :wink:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Пуштам гласна музика и играм дур не испотам!
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
У како добро ќе се искарав со мама. Ем кажуе тачно шо не треба, па моеш да урлаш 100, ем не се љути за све шо ќе изурлаш. Пошо мама више греота за урлање, а и нешо зен одговара (склероза), по дома не ме пуштаат да урлам - тејк а пил. Море две.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Бројам до десет и после нема бес. Јас ти сум во принцип мирно чоече.
Евентуално најдувам нешто добро да грицнам (читај : најадам).
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Aceva напиша:
Десет шо? Прегризани вратој, извадени очи, скршени раце? Спукс, ти на други овие баш-сум-кул финти да ги продааш. Ја нејќам да ти се погодам у близина коа броиш до десет.:wink:
Де бе момиче, шо лошо си видела од мене ???

Изопште не сум тип шо физички се пресметува. Е сега, ако некој ми стапне на жуљ максимално, му ги кажувам точно оние работи шо нејќе да ги чуе, после само долевам масло на ватра и го оставам да кине гласни жици и ганглии. И пукам сеир максимално.

Работата е шо стварите шо највише ме пиздат не можам да ги сведам на еден чоек шо ќе го попиздам back, па затоа јас си се смирувам.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Цигари палам една по друга и не прекинувам додека не испушам барем пола кутија! Сабајлево ме снајде такво нешто, којзнае дали ќе ми стигне кутијава до крај на смена.
Кога сум бесна многу викам, ама среќа што сум сега на работа, па не можам да се опуштам до толку. Ама да е до мене оној кој ме разбеснал, мамата би му ја плакала вербално и што е најстрашно би зборувала цел ден.
И гестикулирам многу! Раце фрчат на сите страни.
 
H

HCL

Гостин
Кога збеснувам седнувам сам,никој да нема до мене,мирно земам и одпуштам длабоко воздух и го блокирам мозокот.После некое време се смирувам и тоа многу.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Урлам, се изнаебувам, кажувам шо не треба, па после бесот преминува у грижа на совест и морам да се извинам.. и па ја крив после и све е така циклично..
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Спортувам. Наоѓам начин да „истепам” некој, без да ми се налути.

Порано додека играв ракомет многу повеќе се празнев - секој ден. Сега, го акумулирам гневот преку целата недела и го истурам врз противниците и соиграчите во недела. После тоа нормално следува дружба, по некоја пијачка и бесот исчезнува...
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
Зимам една кутија цигари кило алкохол се затворам сам у просторија, седам така се опивам си легнувам заспивам и сабајле сум ко нов или пак некој психички го тормозам.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Anonymus1 напиша:
и сабајле сум ко нов или пак некој психички го тормозам.
А не си мамурен, поспан, не ти смрди здивот на алкохол и цигари и не се чувствуваш уште позаебано? :raz:
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
bev besen do pred 5 minuti bidejki administratorot kaj tatko mi na rabota mi gi blokiral site sajtovi sto mi se intereni vklucuvajki go i ovoj....go resiv problemot a sega ke odam da mu fromatiram edno 10-15 kompjuteri vo kabietot inf...pa utre od sabajle ke ima rabota da instalira windows
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Jadam pukanki, grizam nokti, pcujam majki i sajki i mozno ponekad (epten retko) i tepam poznati i nepoznati luge.
Nekoas pustam i glasna muzika, nekoas samo setam...

Se e zavisno od motivot za besneenje i amplitudata na besot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom