Како се ослободувате од бесот?

Член од
6 февруари 2007
Мислења
19
Поени од реакции
0
Ah subo bi bilo da imam edna vreka za boks i da mavam po nea...ama nemam.I pretezno ko ke se iznerviram mi idi da mavam po nesto ama obicno namerno mavam vo dzid ili nesto drugo tvrdo za da me zdoboli i da prekinam....taka da samo 1nas ili 2 pati ke mana i ke se smiram oti ke me zdoboli. :D Mene mi odgovara taktikata pa mozi da probate nekogas namesto da mavate po pernici ili da se karate so domasnite ;)
ps: samo imajte isaf malce kolku mavate oti mozi MNOGU da boli....
haha
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Тешко се вадам од такт,али доколку се случи тоа...пуштам гласна музика,рипам и пеам(се дерам)колку снагата ме држи,после тие 3-4 мин. сум НОВ.поздрав.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Samo ednas sum se nanerviral a toa bese koga go izgubiv mobilniot... Pocnav da gi krsim site cd-nja sto gi imav doma i cela soba mi bese plastika... majka mi i tatko mi sakaa na nekoj doktor da me nosat... ama ete sea smiren sum
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Па као наводно да не се дерам на луѓе што не заслужиле се изолирам...тоа ми е најбитно...а нешто посебно не праам...ќутам и само си поминува...ќе ми се сврти паметот,ќе си пуштам некоја песна што ме расположува или ќе си легнам и проаѓа
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Најдобро е да сум сама. Тогаш одам пешачам, трчам, вежбам, мора да се најде начин да го извадам тоа. А после не ни размислувам, туку чекам сам да ми дојде некаков заклучок
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Паааа незнам можда со мајка ми ќе се спукам или ќе си седам и ќе ќутам дур не преспијам зашо само тогаш ми поминува...
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Зависи од можности и околина а иначе највише би ме смирило да се дерам и да кршам све што ке ме изнервира.И да удирам секој кој не ми е симпатичен.Е тогаш од кога ке го направам тоа колку и да бидам нервозен после све ке биде супер и ке можам комотно да си легнам и да се изнаспијам и после да станам како нов.Ај поздрав и без нервози:vozbud:
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
za izbegnuvanje na besot na site bi im go preporacal
slednovo:
dodeka se besni ako sakaat da im pomine besot neka
ne mislat na pricinata od koja se besni.
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
понекогаш ми иде да испокршам се околу мене,а немам сила да го направам истото,ми иде да му кажам се што ми тежи и мислам на оној што е најчесто виновен,или со кој сум се скарала,а пак немам зборови,ми иде да трчам,да викам,да најдам начин да ја извадам таа нервоза од мене,ама пак неможам,не би ме разбрале тие околу мене,тие дома... така да најчесто пуштам нешто поагресивно,и тогаш знаат дека сум нервозна,и ме гњават уште повеќе...што уште повеќе ме нервира...ми нема спас,дефинитивно, значи го собирам,и собирам,и собирам,додека не пукнам и не ја напрам ептен голема....ич не ми чини работава
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
38
Поени од реакции
0
he interesna tema obicno koga sum besna i gnevna za nesto se smiruvam samo ako skrsam nesto taka da cesto se slucuva da izleta nekoja casa od mojot prozorec haha...
 

Trancer4e

Extreme Trance Addict
Член од
25 јануари 2006
Мислења
427
Поени од реакции
1
пуштам некој тежок транс до даске или слушам или па чекам некој од комшиите да дојде да се пожали па да му се истурам нему ...лоол
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.846
Meditiram, a ako toa ne uspee, go sobiram besot od cela nedela i vo petok se nacukuvam i go osloboduvam besot na nacin na koj nema da povredam nikogo. Najcesto toa e krsenje flasi.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Со дерење,вриштење,викање,тепање невини предмети(перници,мечиња бла,бла...:pos:).Никако не го чувам бесот во себе.Обично со вакво „издувување“ на вентилот,бесот ми поминува најмногу за половина час.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom