Како се ослободувате од бесот?

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
igram igri na miniclip.com
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Во последно време, омилена техника за ослободување од бесот ми е да останам рамнодушен, да не ме збеснат оние кои се ослободуваат од бесот со тоа што сакаат да ги направат и другите бесни.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
pred izvesno vreme igrav edna igra na PC ama ne mozev da pominam edna staza pa taka 1000 pati probav ama nisto i na krajot komotno go izvadov DVD-to od DVD-player-ot i go skrziv ama bez vikanje tuku taka ......
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073


Или го користам ова или го барам на брат ми да го гњавам или пак пуштам ептем гласна музика или пак се дерам како некоја будала зависи до колку ми е пукнат филмот
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ako me iznervirala nekoja igra na kompjuter ili Internetot nema konekcija mavam po masata,pustam muzika glasno i se deram,a ako me iznerviral nekoj nekogas kutam i se vozdrzuvam a nekogas pcujam i vikam i poluduvam.
 
Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
Krsham prazni CDea. Si kupuvam po 50 naednash ( za eftini pari) i posle ko ce se iznerviram samo gi mavam v zid
 
Член од
13 јануари 2006
Мислења
49
Поени од реакции
9
hehe mi na mene neli kazah da slusam glasna muzika ama isto taka veke ke pocnam koo sum iznervirana da jadam blago vikat oti i tava smiruva
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.748
Поени од реакции
4.989
So meditiranje :)
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
228
Поени од реакции
0
slusam muzika epten glasno.ako sum doma uklucuvam sistem ako sum nadvor si go stavam iPodot na usi.

a i urlam ponekad
zavisi koj me iznerviral
 

VIRTUAL

knowledge is power
Член од
4 мај 2006
Мислења
327
Поени од реакции
2
морам да излезам од затворе простор и да сум некаде подалеку од каде што настанал немирот, кадешто ќе ми го одземе нешто сосем друго вниманиетоо
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
186
Поени од реакции
1
VikAM PO CEL DEN NA TOJ SO ME IZNERVIRAL I GLAVATA POCNUVA DA ME BOLI I SI LEGNUVAM..
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Или седам СКРОЗ сама в соба, или ја викам другарка ми да зборам со неа, така најлесно ќе се изнадерам на неа, ќе ми кажува таа некои смешни глупости и одма ќе ми помине.

А ако она не е тука, МОРАМ да бидам сама, зашо кој и да ми се доближи ќе го спопукам, и ни крив ни должен тој ќе си го јаде:)

За да се смирам побрзо си пуштам некоја побавна музика за опуштање и набрзо таа нервоза се претвора во депресија, и после се јадам жива:icon_lol:
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
најчесто со бес се здобивам на кантер, а во такви случаи ја матретирам масата или бирото со стегната тупаница (никако маус или тастатура ).

а онака во друштво, шутим .. (без малтретирање)
 
N

n/a

Гостин
Idam na vezbanje...ili tepam...
ili idam na karting...
me smiruva i koga gotvam...i slusam dobra muzika...
Ili zatvaram roletni,isklucuvam zvonce,telefoni...
dva dena Pink Floyd,Nina Simone i Enigma...
pomaga i da otidam na planina i da frlam malku kamcinja u nekoja rekicka..


Toa besot e zaebana kategorija...Zavisi kolku sum besen i dali toj covek mi gresel prethodno...
Ali koga ke isklucam....strasno!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom