Како се ослободувате од бесот?

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
одам некаде да прошетам на воздух или седам сам во тишина некогаш и музика слушам
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Ја малтретирам вреќата за боксирање ама онака, додека не се запотам ко коњ шо трчал три дена без престан :) и се бањам на крај...После сум као new!:pipi:
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
13
Ке удрам по првото нешто кое ке го видам така нешто кое не го ценам многу :vozbud:
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Od besot?
Na nevoobicaeno smiren i nezdrav nacin!
Dolga prosetka, i-pod na mene i mnogu kafe i nikotin vo mene! Toa e edna varijanta a drugata e so prigusen plac vo krevet!
Razgovor ne ide vo predvid se dodeka ne se pocuvstvuvam spremna i dovolno smirena! Posle prvata faza dobredojden e sekako vo sprotivno ke stradaat nevini!:smir:
 

kusi

glory for man utd
Член од
12 мај 2008
Мислења
295
Поени од реакции
3
викам се дерам по сите по дома дибри 10-15 минути
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
еее најчесто брат ми си знае.. а коа не е он дома тогаш ѕидот од мојата лева страна настрадува... фор блод анд онор :)
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Прво глеам некако да му го одвлечам вниманието на бесот, и коа ке видам не глеа у мене, земам ги ослободувам прво рацете,а тој гледа низ прозор.
Додека гледа јас веќе сум ги ослободил рацете а он не знае, и го викам, дека многу многу ми се стегнати рацете и ако можи малце да ги олабави да го ебам.и он ќе дое и ја у тој момент му мавам еден нокаут у фаца и паѓа на земја,и за тоа време му го зеам пиштолот и нишанам у него и викам- Горе рацете доле гаќите и он така праи и му пукам у мадињата и веќе е хермафродит и нема маде да дојди да се тепа со мене.Си ги зеам клучовите излагам низ врата а пиштолот го фрлам у најблискиот контењер и така си фаќам првото такси и идам дома.

 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
vikam i se deram i ke go frlam prvoto nesto sto ke mi se najde pred mene si zboram si se nerviram i tolku-nema bes!:nesvest:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Соочувајќи се со емоциите кои ги предизвикува кај мене бесот, па донесувајќи заклучок кој најчесто е оптимистички и продуктивен. Потоа најчесто учам или јадам:nesum:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Па не се ослободувам ама го ублажувам малку со тоа што ке се затворам во соба и не комуницирам со никого, а ако нешто случајно некој сака да искомуницира со мене тешко него ке си го извлече подебелиот крај, ке му се изнавикам ни крив ни должен, па после ке ми биде криво ....ама ми поминува.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ако сум сама плачам. И слушам музика и се нервирам. Ако сум во друштво, зборам, мелам, 20000000 зборови во минута кажувам. И затоа друштвото мое е најсреќно кога не сум бесна или лута.:icon_lol:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.979
Поени од реакции
12.531
дома на сите им се дерам,нервозна сум....
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
обично се ослободував во тепање на врати штекови прозорци ама сега забрането ми е па ги стегам забите и мобилниот во раката и да видам шо попрво ке се скрши...полесно беше со мавањето ама забрана си е забрана:vozbud:
 
С

Сатори

Гостин
Слушам нешто од The Wreckers и плачам како луда.
И пуф, нема повеќе бес.
:pipi:
Колку само бесот си останува после одреденото трошење солзи.Сега сум сведок на тоа како сум се лажела себеси.
Сериозно, пишувам, сеуште удирам по цврсти предмети за да ме боли физички па да заборавам на внатрешната болка и крајно, практичната работа во последно време, си удирам психички шамар и си викам, ајде биди кучкетина и наредниот пат кога ќе те заебат!
Почна да делува. :toe:
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
Пред некој ден , ми паднаа сите теории во вода кога после неколку години од случката нешто ме подсети на неа и од мене изби таков невиден бес ,кој се манифестираше на страшен начин ,скршив еден сад ,истрчав од дома и фала богу црквата св.петка ми е блиску беше многу доцна но отидов и малку се смирив .Се помолив на бога да ми помогне вистински да опростам зошто само тоа е правиот излез од се . До утрото се смирив ,но веќе не знам што да кажам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom