Како се ослободувате од бесот?

Член од
13 јуни 2007
Мислења
206
Поени од реакции
15
Во теретана одам .. и теговите лом ги правам.. одам 4 пати неделно.. така да .. прилично смирен сум :wink:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
krsam sto ke mi doe pri raka, do sea imam iskrseno 6 stolici, 4 telefona, za cinii i casi da ne zboram, a i mavam koj mi se najde na pat abe neka e 12 dan ako me cepne koa sum nervozen moze da nastrada, a najcesto pustam do daska thrash metal.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
- Бркам сè од себе; за нивно добро.
- Многу шетам. Одењето ми ја растресува енергијата насекаде. По можност, излегувам и шетам со кучето надвор.
- Пуштам игрица и тапшам.
- Спијам.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..лошо ама траам..и во себе пукам( што мн поарно би било на кршим ..)..или пак цел ден сум љута и само нешто преречуам:toe:...немам некоја тактика
 
С

Сатори

Гостин
Слушам нешто од The Wreckers и плачам како луда.
И пуф, нема повеќе бес.
:pipi:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Ако ме фати беспрво ќе се испакам убаво сама, после ќе се опуштам со музика и на крај си наоѓам друштво и излегувам од дома
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Немам бес у мене.Ај ај,имам ама ептен малку. И у такви моменти пуштам прво
Muse - Hysteria па после Tiesto - Elements of life, искачам надвор палам цигара две и готоо.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Сите околу мене ги замислувам дека се дрва и цвекиња и ме тера да се смеам.А кога ни тоа не помага пуштам музика и играм...:pos2::pos2:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
пуштам музика, потоа се релаксирам, јеби го беснењето ке помине (=
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
--бесен, правам работи за кои после зажалувам!
--Нервозен, физички активности, трчање, фудбал, удирање по перници, билдинг......
--Нервозен и тажен, спијам!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
- plivam (vo leto) - toa najmnogu mi pomaga, zaminvam v ezezro dlaboko sama ko luda i plivam i placam
- legnuvam da spijam a pred toa ke se isplacam ubo
- setam niz plaza najcesto, sama (kaj so e mirno i nema lugje), vodata me smiruva definitivno najmnogu
 
N

NeMiRnA

Гостин
Сфатив дека не го празнам,туку го акумулирам,тоа е тажно:nesum:...ќе се деси нешто лошо еден ден на јавно место...мора да најдам нешто што успешно ќе го извади од мене...Ниту физичка активност не ми помогнала...
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.553
Поени од реакции
1.813
Сфатив дека не го празнам,туку го акумулирам,тоа е тажно:nesum:...ќе се деси нешто лошо еден ден на јавно место...мора да најдам нешто што успешно ќе го извади од мене...Ниту физичка активност не ми помогнала...
не го бери во себе, оти еден ден може да излезе и во форма на болест

физичка најчесто, а може и психичка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom