Како се ослободувате од бесот?

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Со пикадо.
Си замислувам мета и гаѓам со тоа стрелките. Ако ме начекате да го утнам пикадото, значи сум смирена. Ако репетитивно гаѓам у центар, некој ептен ме накурчил.


Реално, цигара, две три, пет-шест, се добро привремено решение. На долги стази- пикадо, самострел, шат-ган, штодае, нешто ќе се најде при рака.
 

nelo

Смрта е сигурна, животот не е!
Член од
29 мај 2008
Мислења
109
Поени од реакции
0
Бројам до 10 ама некогаш заборавам :)
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Седам дома и слушам музика..и не зборам со никого.
Така ми поминува најбрзоо
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Со музика,за се ми се наоѓа,и за депресија и за нервоза и за издувување,и затоа си има посебно значење за мене.
Се дешава некогаш и преку цртање,обично тогаш си цртам најпрецизни цртежи,ама ретко тоа,ептен ако не сум во допир со музиката.
Најретко се ослободувам со издеравање,кршење/тепање,плачење и слично,тоа ептен ако сум у ПМС.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
пуштам музика шо ми носи прекрасни спомени и не мислам на тоа... баш како сеа...
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
Седам во соба пуштам тивка музика во тој момент најпријатно ми е кога сум сам или зјапам во некоја точка како забеган или чачкам по компјутерот и воала бесот за некое време го нема...
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Слушам музика и си плачам, па заспивам и после сум као нова :pipi:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Пеам на глас, играм на добра песна..готвам..
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Се карам со првата жртва која ќе ми се најде на патот и зборам се што ќе ми падне на уста (не на памет зашто не ни стигнува до памет) а ништо од тоа што го кажувам не го мислам нити пак посакувам...едноставно морам да викам и за десет минути сум ко нова...

Ако сум ептен во криза а немам жртва тогаш седнувам, пуштам музика и почнувам да пишувам... и пишувам,пишувам,пишувам и на крај ќе се заморам и ќе се смирам :)))
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Nekogas se karam...glasno.:)
Nekogas pustam Metallica do daska...
Sega pred malku ova...
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Зависи на кого(што) како ќе налетам. Некогаш на некој без везе се истурам, некогаш пуштам тв и гледам филм и заборавам на случката што ме разбеснила. Некогаш пуштам музика и се заборавам во песните. Некогаш може и перницата да го јаде :)
Како што реков зависи кој ќе ми се најде на патот. А најчесто вратите страдаат :)
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
35
Поени од реакции
0
Одам на тренинг..И сета нервоза ми испаѓа..Стварно..Подобар лек од ова нема..
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
Си пуштам Стронгхолд згазам два тројца и си терам работа цел ден ...xexexe
 

Kajgana Shop

На врв Bottom