Како се ослободувате од бесот?

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Порано - со агресија,а сега со душевна смиреност.
 
С

Сатори

Гостин
Од скоро време почнав да бројам до десет и да се смирувам.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
retko se nerviram .. i se custvuva besen ali koga ke dojdam vo takvi situacii se smeam :) ne znam zasto sve mi e smesno
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Па зависи...сега во последно време се затворам во соба едно саат два,пуштам некоја музика за релаксација или во најкритични ситуации на бес-заспивам:)После како нова сум:)Едно време се истурав на првиот што ќе ми прелета пред очи:)ама сега не го практикувам тоа,вака е подобро,оти кога сум бесна опасна сум по околина и нечии живци...а може и да си добијат свежи јајца по глава:pos2:
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Сам си иде бесот некако ќе напнам усе неколку луѓе околу мене и ќе ми помине
 
Член од
7 март 2005
Мислења
131
Поени од реакции
2
Retko se nerviram, a i koga sum nervozen brzo mi pominuva. Samo ne znam sto se desava vo posledno vreme mnogu cesto se slucuva toa. A vo momentot koga se nerviram si ja trpam nervozata vo mene ne sakam i drugite okolu da ja pocuvstvuvaat.
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Xex eve sega si najdov dobar nacin na vadenje bes, nesto sto odamna go posakuvam. Se znae koj trpi kotek i ne se buni-bokserska vreka :)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Па гледам тоа да не се примети од околината пошто никој не ми е крив што сум ја нервозна, а како се ослободувам од бесот паа обично ќе напишам нешто, некој текст и се смирувам, или пак ќе заплачам но тоа е краткотрајно и порано многу ми се случуваше сега веќе не пошто се ми е под контрола и не дозволувам нешто да ме изнервира:helou:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Xex eve sega si najdov dobar nacin na vadenje bes, nesto sto odamna go posakuvam. Se znae koj trpi kotek i ne se buni-bokserska vreka :)
Некад може да ми помогне поксерската вреќа ама почесто се сведува по улиците доа да се деси,и така е многу боље:) Само со “галење“ можам да се ослободам од бесот:)
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Не правам ништо. Знам дека во тие моменти на нервоза ќе направам само некоја глупост без да размислам и после ќе се каам за тоа или пак ќе навредам или повредам некоја особа која нема никаква врска со причината за мојата нервоза, освен тоа што се нашла на погрешно место во погрешно време (таму каде што сум јас кога сум нервозна).:nerv:
Се трудам во тие моменти да не контактирам со никој, се затварам во соба и само чекам да помине време
 

Kajgana Shop

На врв Bottom