Како се запознавате со женски/машки

SpaceMan

Dead Like Me
Член од
8 декември 2005
Мислења
102
Поени од реакции
1
у право си.Нема шо да се изгуби.Нит ме знаенит ме познава:)
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Ја исто сум многу срамежливо дете.Увек чекам женското прво , а за тоа да се деси и женските треба да имаат муда(а немаат мадиња)
Е сеа,веч коа ќе се ослободам малце станува лакше и почнувам да зборам ко навиен...такоџер морам да кажам дека највише мувам у зима т.е. највише пички у живот сум фатил на ски-лифтовите у Маврово.Хаха

П.С. Само да не се урочам оваа година ќе идам за Маврово на 8ми:))
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
Najbolje e :

so kao zbunet vcudoneviden glas:

Izvini, se znaeme nie od nekade ?

Ona , normalno zashemetena zbuneta dodeka sfati ...

Ne ne jas tebe te znam od nekade... da ne beshe ti u Spanija minatotot leto ?

Ne a ?

Na safari da ne sme se sretnale ?

ne...

Kaj gigo na pivo pred kooperacija ? Ako se nasmee na ova ili slicno idesh dalje ako ne se nasmee ne vredi ni da se ide dalje , elegantno se povlekuvash bezbolno bez i da znae deka si i se pustal.


Ili vtor priod:

Izgledash mnogu ubavo , poubavo od minatiot pat....

Na sto normalno sleduva
- koj minat pat ....???

na sto se prodolzuva ...so klasika...
da ne beshe ti u Spanija minatoto leto ?

Ne a ?

Na safari da ne sme se sretnale ?

ne...

Kaj gigo na pivo pred kooperacija ? Ako se nasmee na ova ili slicno idesh dalje ako ne se nasmee ne vredi ni da se ide dalje , elegantno se povlekuvash bezbolno bez i da znae deka si i se pustal.


Ili varijanta 3...

Morav da ti kazam kolku ubava nasmevka imash...

Ona u prasalnici so fala na usnite

Na sto demonstrativno i stavash prst na usnite , se vrtish i napustash zona za zapoznavanje.
( nikako ne smeesh da ja poglednesh cela vecer ...ako saka sama ke se fati na jadicata i ke prebrodi strav i sama ke dojde )

---------------------------------the end------------------------
 
С

Сатори

Гостин
Ако ми пријде некој, ок.Здраво , здраво, ако иде арно, ако не никому ништо.Ама обично не сум мн. отворена, зависи од ситуација.
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
186
Поени од реакции
1
Priogam ama poretko .Poveke sakam da mi prijdat.Ako sakam nekoj da mi prijde mu se nasmevnuvam slatko.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
искрено не се замарам ако сака да се запознае некоја со мене нека повели и така сум дружељубив тип
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
najcesto so nekoj tipac se zapoznavam na avtobuska zs kisnam po avtobusi muabeti navaka nataka ili pak se upoznavam u net caffe zs i tamu kisnam i neso ke dofrlam vaka onaka ili nekogas se desava te. ednas se desi da se zapoznaam u kapela na grobista nekoja si baba mi pocinala i neli kao u kapela znaes da se izduvaat so placenje i go gleam tipacov tamu stoi onaka u kostumce ali dobar bese i neso kao so pogled mu praam aj u WC i ovoj mrtov laden ne reagira, oki si vikam ke pomisli kuznae so vtora sanas pokazuvam kao imas cigara i ovoj da neso kao dojdi zemi i doagam ja taka "nazalena u pocit na pocinatata" i mu vikam aj nadvor i ovoj ko kutre po mene i neso muabet kao da se zapoznaeme vikam od kaj ja znaes baba MILKA -pocinatata i toa bese pocetno i poslem bidna so bidna idevme 3 meseci
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Kje se sopnam od nego, kje go izbutam, ispogazam, abe partal kje go napraam(ova naj4esto po koncerti ili u guzva), posle ide malce derenje:
- Pazi kaj ides skotu eden!, i na kraj "izvini so te zgaziv i so ti se razdrav, neso ne mi e denov, stvarno izvini", i sl. i posle, "a ti od kaj si?" , "aren li si? :pos:" i taka natamu...
 
Член од
3 јуни 2006
Мислења
26
Поени од реакции
0
Slobodno povelete

abe kako na naj ednostaven naci a plus toa ne sum toj tolku so ode da se zapoznava ako saka da se zapoznae so mene neka poveli a nemam nekakva namera da ja molam da se zapoznaa so mene hehehe inace koja saka neka poveli
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Незнам како се запознавам све ми иде спонтано сепак ќе почнам со име,па нешто мило ми е и после оди све спонтано
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Шо си праите тука....А од кај сте ....па погледи одстрана и така некако ке тргне :3:
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
:D:D:D:D i priagam i odma ja nosam nekade kaj sto nema nikoj :D:D:D
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Obicno cekam da dojde toj. Ama vo slucaj ako mu e sram ili slicno da prijde< Moram nesto sama da smislam kako ama nikogas ne idam samo onaka Zdravoo......P.S Nekogas po greska moze i da udram nekoj ako mi e u plan pa da recam izvini...pa za ponataka..............se idelo do sea kako so treba
 
Член од
30 јуни 2006
Мислења
22
Поени од реакции
3
Mene najubavo zapoznavanje mi e na domashni zhurki.Imash alkohol,dobra muzika,i dobro raspolozhenie,i neizbezhno e zapoznavanje.A od tuka pa nadalje i buduce,sledi narodnata "ne jebe lep,nego uporan".Ako si komunikativen tip nemash gajle ako ne,shisheto ne bega nikad,tvoe si e.

Uh,od pred deset dena sum sloboden strelec,pa sega treba da se vratam vo forma,4.5 godini ne e shala,tuka rgjata si go napravila svoeto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom