Како се запознавате со женски/машки

Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Не и одговарај жити бога..намештаљка е ова, одма ќе пише у темата @Фала богу што сум женско дека сите сме попалени мајмуни и дека клецаме шо ќе ни падне!:salut:
 
Член од
6 март 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Не и одговарај жити бога..намештаљка е ова, одма ќе пише у темата @Фала богу што сум женско дека сите сме попалени мајмуни и дека клецаме шо ќе ни падне!:salut:
а може и стварно неможе да си најде машко ... еве јас се јавувам :D
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ацид ве предупреди или разговарајте или одморете ја темава.
Чет на пп или профил.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
И ТОА КАКО ИСКРЕНО!! молам некој од модераторите да ја избрише првата слика :)
Епа ете тоа ми беше и поентата што сам си ја докажа сега, од "бирача нема јебача" :wink:, муабетот ми беше дека премногу бираш, најди си некоја налик тебе, и не се прави царот, ме потсеќаш на еден колега стално се пушта на 3 класи повисоко така да се изразам женски од него, аут оф хис лиг, не биди ко него! приземји се и почни да си бараш нешто налик себеси! толку од мене ајт отидов да се пијанчам :)

--- надополнето ---

Ацид ве предупреди или разговарајте или одморете ја темава.
Чет на пп или профил.
А што правиме сега извини,. зашто мора и ти да не опоменуваш ко мали деца да сме, ете збориме на темата аман веќе напорна си со тие опомени дај олабави малце
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А што правиме сега извини,. зашто мора и ти да не опоменуваш ко мали деца да сме, ете збориме на темата аман веќе напорна си со тие опомени дај олабави малце
Никогаш не е лошо два пати да се повтори.
Ако сум ти напорна иди во ве це излесни се,на крај ждригни еднаш и ќе ти помине.
 
А

Антоние

Гостин
Проблемов го имав јас пред 4 5 години.
Проблемот не е да научиш некоја пик ап фраза или да научиш како да влезеш во определена ситуација по дефалт туку проблемот е психички.
Многу личности се развиени под различни околности некои повеќе опуштени и ова им изгледа многу лесно и чудно. Но за други приоѓањето на непознати е прав кошмар и страшна работа.
Ценам кога човек барам совет, помош, во најмала рака мислење.
А јас имам големо задоволство да споделам искуство. Имам прочитано 39 милиони книги знам многу работи но најглавната работа е да превземеш акција, дејство да го примениш во практика. Кај што доаѓа и "најтешкиот" дел. Кој како го сфаќа потребно е да развиете психа и тоа да го сфатите како предизвик, забава, авантура, нова можност и искуство за учење.
Не постои пораз, пад.. тоа е само во вашата глава. се е искуство и од тоа се учи. Кај определени луѓе постои СТРАВ од приоѓање на непознати во овој случај на некоја типка. Било каква фраза да научиш неприродниот став и напнатост што го прави стравот се мириса на километар. Затоа поголеми се шансите за неуспех приоѓањето.
Единствено нешто што може да го превземете е да се олабавите да го оставите егото на страна, и почнете да се соочување со стравот, односно приоѓајте на секоја втора типка. Само така може да се стекне искуство, да научите од секое приоѓање и само ќе ви дојде како рутина, секојдневие .. ќе бидете природно опуштени, тремата, здткувањето ќе го снема, блокирањето на мозокот итн.. И веруввајте многумина типки ќе го почувствуваат тоа вашата смиреност, контрола, самодоверба и тоа создава атракција привлечност.
Самодоверба што значи тоа? Многупати луѓето знаат што треба да направат и го одложуваат тоа за "подобри времиња" зошто ? зошто се плашат од непознатото тоа е нешто ново за нив, а секој се чувствува убаво во "зоната на конфортот" а тоа е штеттно никогаш не превземаш акција.
Го знам ова многу добро и научив да уживам во предизвиците сега нема ситуација каде што ќе видам прилика и ќе ја пропуштам, да, имам трема, ама научив да уживам во тоа чувство. Секогаш настапувам најприродно.. у стилот здраво , досадно ми е малце па решив да ви се приклучам, ама незнам како .. и прашај ги за совет како би било на пример најдобро да пријдеш на типки.. тие со задоволство ќе ти дадат совет.. а тебе уствари тоа ти беше приоѓањето. Можеш да им спомнеш и дека имаш трема и дека не си го правел ова па вежбаш.. сите ценат искреност плус што си пришол ќе видат дека имаш гз и имаш карактер. Пробувајте ... секоја можна прилика пробај да ја искористиш, немаш што да изгубиш ако си решил да го станеш поуспешен на тој терен дај се од себе. Првите обиди може да бидат неуспешни тоа е искуство сите додека да научат да свират на гитара отсвируваат неколку погрешни ноти..

ако некој е заинтересиран повеќе сака да работи на тој случај можам да му дадам некои книги на англиски пдф верзија има многу добри работи.
Што е ова бе човек?

Си напишал ѕидови со текст, си философирал, си анализирал за тоа ....... како да се пуштиш на женска???

Па и згора на тоа има и книги што ја опфаќаат таа тематика?!?! ... (ајдеееееее...)

Dude, it's simple. Just be cool.

Сега не ме сфаќај погрешно, го ценам секој кој што ствара напор да научи било што, али не верувам дека тоа можеш да го научиш од книги, ниту пак дека некој може да го објасни како што треба. Тоа е нешто природно. Тоа е чувство, филинг. Тоа е вајб (vibe). И многу е тешко да се објасни логички, и аналитички (затоа ќе пробам да насликам слика :wink:)

Кога праиш муабет со женска, се ствара еден вајб помеѓу вас кој можеш да осетиш дека си го достигнал затоа што е ... електричен. Не знам како на друг начин да го кажам ова. Едино гледај муабетот што го правите да биде креативен и фанки. Кога мислиш на ова, мисли на џез. Џез во слободна форма, авангарден џез. Тоа треба така да оди, како џез,флоу итн. Треба да си имаш свој swag. Зборувај за било што. Не е ни битно толку за што зборуваш. И потоа филингот почнува сам да те води. По некое време се фаќаш себеси како и ја галиш косата а не ни приметуваш. На нејзе тоа не и пречи, само се смешка :) Така иде тоа, природно.

Заклучок:

Just be cool


That's it, тоа ти е цела философија.
 
B

BooBojan

Гостин
Пред некое време.Ми се случи најинтересното запознавање девојка.
Одам у кафич,со другар.Он оди на маса,а јас одам од шанк да земам пиење.Вотка за него и сокче за мене.
Убаво девојче стои сама на шанк.Јас одам до шанк и еден позади мене ме подбутна ненамерно во гужвата и јас излегов од контрола и го бутнав пијалокот од шанк.Целиот таков наивен и се извинувам.Она ми вика ништо ништо.
И велам почекај ме малку.
Земам водката носам на другата маса кај другарми.Се вракам на шанк кај девојката.Порачувам две пијачки и си застанувам до неа.Почнавме муабет се запознавме.Цела вечер се дружевме.После дружбата :back: :back: :back:
Испадна од многу лоша вечер во супер вечер.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Druze aj zensko nakako da razberis nemala imano sex do 22 i nemala decko znam i takvi, ama za masko mene mi e nesvatlivo
Wow кој фраер си ти. Ебеш, секоја чест. А што не знаеш да пишуваш нема веза нели? Несфатливо, а не несватливо. Ццц ах брее кои приоритети ги има денешнава младина.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Што е ова бе човек?

Си напишал ѕидови со текст, си философирал, си анализирал за тоа ....... како да се пуштиш на женска???

Па и згора на тоа има и книги што ја опфаќаат таа тематика?!?! ... (ајдеееееее...)

Dude, it's simple. Just be cool.

Сега не ме сфаќај погрешно, го ценам секој кој што ствара напор да научи било што, али не верувам дека тоа можеш да го научиш од книги, ниту пак дека некој може да го објасни како што треба. Тоа е нешто природно. Тоа е чувство, филинг. Тоа е вајб (vibe). И многу е тешко да се објасни логички, и аналитички (затоа ќе пробам да насликам слика :wink:)

Кога праиш муабет со женска, се ствара еден вајб помеѓу вас кој можеш да осетиш дека си го достигнал затоа што е ... електричен. Не знам како на друг начин да го кажам ова. Едино гледај муабетот што го правите да биде креативен и фанки. Кога мислиш на ова, мисли на џез. Џез во слободна форма, авангарден џез. Тоа треба така да оди, како џез,флоу итн. Треба да си имаш свој swag. Зборувај за било што. Не е ни битно толку за што зборуваш. И потоа филингот почнува сам да те води. По некое време се фаќаш себеси како и ја галиш косата а не ни приметуваш. На нејзе тоа не и пречи, само се смешка :) Така иде тоа, природно.

Заклучок:

Just be cool


That's it, тоа ти е цела философија.
-.- еј .. фала што ни кажа. Кога сакаш јас и ти за женски ;) :pishtoldz

Кога помагаш на некој лесно е да кажеш .. тоа е вајбб тоа е природно незнам што.. ТИ не си бил на нивно место незнаеш како им било за разлика од мене. Тоа значи имам повеќе искуство и можам поубаво да им објаснам.. Тоа ти што го викаш.. секој втор може да го каже.
И јас не ВЕРУВАМ дека тоа може да се научи од книги ТУКУ ЗНАМ ДЕКА може затоа ШТО СУМ ГО НАУЧИЛ но се разбира треба и пракса, акција како што напоменав во претходниот пост.

Ако ти си опуштен не значи дека сите се.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
How do you ask a girl out?

Bitch, leave. You're bothering me.

Teмава има некаква горчливо-смешна иронија. На интернет, на форум се прашува како да запознаеш женска.
Инаку, стројници стриктно. Ионака модата врти у круг.
 

Suvopi4est

The One & Only
Член од
4 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
18
-.- еј .. фала што ни кажа. Кога сакаш јас и ти за женски ;) :pishtoldz

Кога помагаш на некој лесно е да кажеш .. тоа е вајбб тоа е природно незнам што.. ТИ не си бил на нивно место незнаеш како им било за разлика од мене. Тоа значи имам повеќе искуство и можам поубаво да им објаснам.. Тоа ти што го викаш.. секој втор може да го каже.
И јас не ВЕРУВАМ дека тоа може да се научи од книги ТУКУ ЗНАМ ДЕКА може затоа ШТО СУМ ГО НАУЧИЛ но се разбира треба и пракса, акција како што напоменав во претходниот пост.

Ако ти си опуштен не значи дека сите се.
Nikce брат смирено само !
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Им викам здраво ај да се запознаеме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom