Како се запознавате со женски/машки

Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Зарем можеш да најдеш некое поштено девојче на овој век?!....Како прво се изопачија немаат воопшто карактер, паѓаат на глупаци кои се помоќни итн. Сум сакал да се запознаам со доста девојчиња, онака колку да си остварам пријателство / контакт, но многу ја одбиле мојата шанса за запознавање. (Зборам за ова модерно запознавање на фејсбук)
 

Attachments

Член од
27 октомври 2009
Мислења
89
Поени од реакции
14
Не знам дали е само мој впечаток, ама во државава се повеќе и повеќе мажи се огорчени некако од жениве. Сите се курви, спонзоруши, лажги, ако немаш добра кола не те гледа, и слични муабети.
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Не знам дали е само мој впечаток, ама во државава се повеќе и повеќе мажи се огорчени некако од жениве. Сите се курви, спонзоруши, лажги, ако немаш добра кола не те гледа, и слични муабети.
Тоа е и реалниот муабет.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Не знам дали е само мој впечаток, ама во државава се повеќе и повеќе мажи се огорчени некако од жениве. Сите се курви, спонзоруши, лажги, ако немаш добра кола не те гледа, и слични муабети.
Не се сите, имаш андерграунд типки кои не се замараат кој што има и како е облечен, ама тие се 1на на 10.000, ако имаш среќа да најдеш некоја таква, гледај задржи ја, бидејќи друга шанса нема да најдеш.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Problemot e sto tipkata ima 2-3 iladi prijateli na fb i po 500 lajka na slika i se zamisluva princeza i kao videte me koja sum toa e denesnoto vreme.
 
Член од
9 јули 2016
Мислења
129
Поени од реакции
52
a kako denes devojka da zapoznae masko :) ??????
многу е тешко, претпоставувам дека ако сакаш така директно да му кажеш „ај да се запознаеме“, веднаш ќе бидеш дроља и покажана со прст. За жал и мажите и жените се дел од социјалниот конструкт во кој живеат.
Според македонскиот конструкт мажот е тој што треба да пријде на припадничка од женскиот пол. Во спротивно таа храбрата е автоматски нимфоманка! Но, и на мажите не им е лесно. Машките може да нејќат веднаш секс, ама бидејќи жената нејќе јасно да ја искаже својата потреба исто заради некаковси конструкт, мажите не знаат на што се и дали ќе биде нешто или не. А тоа за коли јасно. Тоа е дел од македонската мизерија. Сите бедотија се станати, така што финансиите играат примордијална улога.[DOUBLEPOST=1487099913][/DOUBLEPOST]
Како денес да запознаеш девојка?

Колку и да звучи глупо, мене оваа тема ми изгледа навистина проблематична. Проблемот лежи во тоа што сега веќе не сум средношколец ниту пак студент и сум 22 г.
Додека бевме по школо нормално беше многу лесно да запознаеш еден куп нови луге.
Кој начин најмногу ви одговара да ви пријде непознат додворувач- макар и да е само другарство?

Дали фејсбук навистина функционира за вас?
- Ок можеби функционира но толку ми е глупо да напишам на сликата "многу си убава, срце си", кога над мене има уште барем 20 такви напалени коментари - не ме одвојува од ништо.

-Пуштање во бар на непозната девојка скоро никогаш не функционирало - освен еднаш и девојката беше пијана ( но ништо сериозно)
.... Навистина имам проблем, кругот на пријатели (мислам вистински другари) ми е релативно мал и е мноту тешко да запознам нова личност. А еве веќе помина година дена без девојка т.е. без секс.

Верувајте ми многу ги има вакви како мене- само што многу немаат храброст да признат.
Мое мислење е дека ова е проблем и за девојките - како би изгледало ако некој навистина ти се допадне а ТОЈ никогаш нема да дојде до контакт со тебе :nesvest:
Хетеросите се стварно за жалење. Нема ли некој онлајн-чат за средби?[DOUBLEPOST=1487100090][/DOUBLEPOST]
Браво за коментарот! Инаку неможноста да најдам начин за да запознавам нови личности е мојот проблем. Во последно време сум целосно посветен на мојата работа а во слободно време само се дружам со старите пријатели.
p.s. Supernatural rocks посебно Dean ^^

Знаеш додека одев во школо се беше некако спонтано а сега види треба на тоа да размислам и да дојдам со решение - некако вештачко и глупо ми изгледаше ова но најверојатно само ова е решение- да одделам повеќе време на мене и да бидам поактивен - спортување можеби- контактирање со луѓе кои одамна се намам видено итн.. се надевам тоа пак ќе ме доведе до "спонтани" нови познанства.

Некој погоре спомна нешто како најдборо пали да зборуваш за колку заработуваш.
Еве јас навистина добро заработувам во споредба со останатите но никогаш не би го искористил тоа да придобијам некоја девојка- мислам да се фалам со мојата работа :S - би сакал да и се допаднам за тоа каков сум јас а не затоа што сум финансиски добро поткрепен. Ако им е затоа подобро ќе останам уште година дена без девојка одколку да гледа новчаник во мојата фаца.
Злато, за ебавање е лесно да најдеш, парата ќе ти помогне веднаш, но за врска, ќе почекаш. Иди во удружење некое, имаш ли хоби, можеби таму ќе најдеш некоја, и не се обесхрабрувај. Ако си добро момче, сигурно ќе најдеш фино момиче.[DOUBLEPOST=1487107315][/DOUBLEPOST]
Зарем можеш да најдеш некое поштено девојче на овој век?!....Како прво се изопачија немаат воопшто карактер, паѓаат на глупаци кои се помоќни итн. Сум сакал да се запознаам со доста девојчиња, онака колку да си остварам пријателство / контакт, но многу ја одбиле мојата шанса за запознавање. (Зборам за ова модерно запознавање на фејсбук)
Душко, се разбира дека паѓаат на помоќни, оти тоа е дел од еволуцијата! Жените бараат моќни мажи, оти тие инстиктивно се за нив такви што можат да им обезбедат средства за поколението. Е сега прашање е што е моќно. Ти си сигурно исто моќен, а вака гледам и разумен тип. Па не мислам дека ќе ти биде тешко да најдеш некоја, пробај со хоби, или со здружение некое. Ако одиш на пример на танц некаков, таму секојпат има некоја женска, или слично.
 
Последно уредено:
Член од
27 октомври 2009
Мислења
89
Поени од реакции
14
Не се сите, имаш андерграунд типки кои не се замараат кој што има и како е облечен, ама тие се 1на на 10.000, ако имаш среќа да најдеш некоја таква, гледај задржи ја, бидејќи друга шанса нема да најдеш.
Да, де, фала богу.
Ова е само некоја генерализација.

Женско сум, инаку :)[DOUBLEPOST=1487108035][/DOUBLEPOST]
Problemot e sto tipkata ima 2-3 iladi prijateli na fb i po 500 lajka na slika i se zamisluva princeza i kao videte me koja sum toa e denesnoto vreme.
Ами, не само девојки, туку и машки имаш исти такви по ФБ.[DOUBLEPOST=1487108086][/DOUBLEPOST]
Problemot e sto tipkata ima 2-3 iladi prijateli na fb i po 500 lajka na slika i se zamisluva princeza i kao videte me koja sum toa e denesnoto vreme.
Ами, не само девојки, туку и машки имаш исти такви по ФБ.
 
Последно уредено:
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
многу е тешко, претпоставувам дека ако сакаш така директно да му кажеш „ај да се запознаеме“, веднаш ќе бидеш дроља и покажана со прст. За жал и мажите и жените се дел од социјалниот конструкт во кој живеат.
Според македонскиот конструкт мажот е тој што треба да пријде на припадничка од женскиот пол. Во спротивно таа храбрата е автоматски нимфоманка! Но, и на мажите не им е лесно. Машките може да нејќат веднаш секс, ама бидејќи жената нејќе јасно да ја искаже својата потреба исто заради некаковси конструкт, мажите не знаат на што се и дали ќе биде нешто или не. А тоа за коли јасно. Тоа е дел од македонската мизерија. Сите бедотија се станати, така што финансиите играат примордијална улога.[DOUBLEPOST=1487099913][/DOUBLEPOST]
Хетеросите се стварно за жалење. Нема ли некој онлајн-чат за средби?[DOUBLEPOST=1487100090][/DOUBLEPOST]
Злато, за ебавање е лесно да најдеш, парата ќе ти помогне веднаш, но за врска, ќе почекаш. Иди во удружење некое, имаш ли хоби, можеби таму ќе најдеш некоја, и не се обесхрабрувај. Ако си добро момче, сигурно ќе најдеш фино момиче.[DOUBLEPOST=1487107315][/DOUBLEPOST]
Душко, се разбира дека паѓаат на помоќни, оти тоа е дел од еволуцијата! Жените бараат моќни мажи, оти тие инстиктивно се за нив такви што можат да им обезбедат средства за поколението. Е сега прашање е што е моќно. Ти си сигурно исто моќен, а вака гледам и разумен тип. Па не мислам дека ќе ти биде тешко да најдеш некоја, пробај со хоби, или со здружение некое. Ако одиш на пример на танц некаков, таму секојпат има некоја женска, или слично.
Да, тоа си во право, секако дека на такви забави секогаш има девојчиња, но многу е тешко додека ѝ се се пуштиш, сепак како што знаеме секакви табиети има денес, тоа ни е до негде проблемот на дел од нас машките. Некој па викаат ако не ја бараш, сама ќе си дојде демек времето ќе покажело, ма да не верувам во тие приказни многу.
Ама што е најжално никогаш сум немал женска а еве дваесет и една ја терам веќе у пм... ( На крај краева па Албанка некоја и крај на приказната - се шалам :D )
 

Mr.MisteryMan

Шарлатан по природа
Член од
4 март 2017
Мислења
90
Поени од реакции
45
Не знам дали е само мој впечаток, ама во државава се повеќе и повеќе мажи се огорчени некако од жениве. Сите се курви, спонзоруши, лажги, ако немаш добра кола не те гледа, и слични муабети.
Ако љубезно пуштиш муабет на женско - сакаш да ја легнеш; ако си љубезна со машко - ти си бараш машко внимание („ти игра опашката“). Тоа е тој психо - синдром.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Зарем можеш да најдеш некое поштено девојче на овој век?!....Како прво се изопачија немаат воопшто карактер, паѓаат на глупаци кои се помоќни итн. Сум сакал да се запознаам со доста девојчиња, онака колку да си остварам пријателство / контакт, но многу ја одбиле мојата шанса за запознавање. (Зборам за ова модерно запознавање на фејсбук)
Вака се тешите обично? тоа што те одбила значи дека не е поштена? :icon_lol::pos:

Џабе тресете зелени, далеку по лабави се девојките сега него порано, обратно е.
Problemot e sto tipkata ima 2-3 iladi prijateli na fb i po 500 lajka na slika i se zamisluva princeza i kao videte me koja sum toa e denesnoto vreme.
Невидени хипокрити сте, сега ти да имаш фб со 2000 пријателки, ќе искочиш со првата која ќе те покани, или ќе си бираш од сите нив која ти одговара најмногу?
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Епа вака се запознавам и со машко и со женско здраво ја се викам Мартина
 
Член од
23 април 2014
Мислења
99
Поени од реакции
178
"Запознавање" на фб е посерување на шансата да се запознаеш со некој, независно дали сакаш да правиш нешто со него. На фб секој може да глуми што сака. Целата работа е во живо како реагираш спрема некој. Ако во живо не осетиш нешто за некого, од гледање слики на фб џабе ти е. Фб/инста може да помогне само да прашаш некој дали би сакал да испие едно најобично кафе со тебе и некој минимален контакт, ништо повеќе. Ем можиш да си го изгубиш времето за џабе во друг случај, или кога ќе се видиш во живо двајцата да се прашате, втф шу курац е овој/оваа. Некаде прочитав, некој имал мал круг на другари и такви ствари па тоа бил проблем за запознавање на женски. Прво зависи колку години имаш, кое ниво на образование, итн. Формулата е следна: кругот на луѓе се шири едноставно, одиш на места каде што има луѓе. Запишуваш теретана, спорт, играорна, латино танц итн. Овие можат да се применат без разлика на образованието. Друго, во зависност што образование имаш или хоби, бараш некакви огранизации или групи кај што можиш да се зачлениш. Пример, запишуваш кур по некој јазик, црвен крст, одиш на настани поврзани со тоа што го работиш/знаеш. Пред се, основа е да поработиш на себе си, да бидиш чист и уреден, да заштедиш некој денар, да се облакаш ко шо треба, да почниш да се опушташ и да си внесиш самодоверба. Следна фаза, секоја нова личност што ќе ја запознаеш, пробуваш да се здружиш колку можиш повеќе, секако не нападно. После настанот што те довел до запознавање правиш покани за кафе, за секој што си го запознал. Од тука или имаш готова женска со која правиш излегување или познаник што може да те доведе до тоа. Излагаш со него диско, еднаш, два пати, со негово/твое друштво или заедно, и неговото друштво да има женски и гледаш секоја шанса што ќе ти се пружи да ја искористиш. На лето имаш патувања за млади, пакувај куферите и шибај. Тоа е во глобала. Се зависи каква личност сакаш да запознаеш и дали сакаш сериозно или опуштено.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Не знам дали е само мој впечаток, ама во државава се повеќе и повеќе мажи се огорчени некако од жениве. Сите се курви, спонзоруши, лажги, ако немаш добра кола не те гледа, и слични муабети.
Како прво треба да се направи разлика за што се бара партнер/ка ... за која цел/намена ... дали само за секс за една вечер, дали за друштво, комуникација, врска или пак за она третото односно за брак !
Е сега основниот проблем е тоа што навистина мал е изборот бидејќи реално сме многу мала држава со многу мала популација, друго е на пр. во држави кои имаат многу повеќе народ и каде што навистина постои многу поголем избор и на машки и на женски за било која од оние цели/намени кои ги имам набројано погоре (секс за една вечер, врска или брак).
Да не навлегувам уште подлабоко на темава односно во тоа дека на запад на пр. народот е расно мешан и може човек на пр. еве да речеме еден белец сака да си фати црнкиња или азијаткиња за секс/врска/брак, едноставно постои избор, нешто што овде кај нас го нема поради монолитноста на популацијата !
 
Член од
7 април 2018
Мислења
6
Поени од реакции
0
Луѓе ајде помош малку. Запознав девојка, ја поканив на кафе да одиме, ама ми рече дека дека нема да може да дојде пошто требала да оди на работа имала планирано нешто, ја прашав за телефонскиот број не ми го даде, ја и го дадов телефонскиот број на нејзе, ама сеуште ми го нема дадено нејзиниот број. Утре ќе се видам со нејзе и како да ја натерам да одиме на кафе и да ми го даде нејзиниот број?
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.729
Поени од реакции
9.766
Луѓе ајде помош малку. Запознав девојка, ја поканив на кафе да одиме, ама ми рече дека дека нема да може да дојде пошто требала да оди на работа имала планирано нешто, ја прашав за телефонскиот број не ми го даде, ја и го дадов телефонскиот број на нејзе, ама сеуште ми го нема дадено нејзиниот број. Утре ќе се видам со нејзе и како да ја натерам да одиме на кафе и да ми го даде нејзиниот број?
Црно комбе, пластична ќеса и селотејп трака и киднапирај ја. Друга опција ти е да киднапираш помал брат или сестра ако има па да ја уценуваш. Воопшто не звучиш као пореметена личност, сосема нормално е ова. Мора да дојди на кафе со тебе, сака нејќе нема избор.

Поочигледно од ова што таа го прави да покаже дека нема интерес од нејзина страна неможе да биде. Без сарказам, незнам дали се изразуваш погрешно, ама овој начин на размислување не е нормална работа. Creepy у пм.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom