Како се запознавате со женски/машки

Член од
7 април 2018
Мислења
6
Поени од реакции
0
Значи ќе дојде на работа, муабет општо како си, како ти е ден. Ја прашав дали може да ја додам на фб,ја додадов ме прифати и пишав прв на фб, општо како си ми врати. И пишав после ако не се промени планот сепак одиме на кафе, и нишо не врати. Само кажа дека ќе се договориме за кафе. Е сега сака не сака мора да дојде. Важно и го дадов мојот број па ќе видиме шо ќе биде
 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Значи ќе дојде на работа, муабет општо како си, како ти е ден. Ја прашав дали може да ја додам на фб,ја додадов ме прифати и пишав прв на фб, општо како си ми врати. И пишав после ако не се промени планот сепак одиме на кафе, и нишо не врати. Само кажа дека ќе се договориме за кафе. Е сега сака не сака мора да дојде. Важно и го дадов мојот број па ќе видиме шо ќе биде
Сака - не сака, МОРА да дојде? :pos:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Значи ќе дојде на работа, муабет општо како си, како ти е ден. Ја прашав дали може да ја додам на фб,ја додадов ме прифати и пишав прв на фб, општо како си ми врати. И пишав после ако не се промени планот сепак одиме на кафе, и нишо не врати. Само кажа дека ќе се договориме за кафе. Е сега сака не сака мора да дојде. Важно и го дадов мојот број па ќе видиме шо ќе биде
Ништо нема да биде, не е заинтересирана. Остави ја нараат.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Од кај знаеш, дека не е заинтресирана?
Нема никаков фидбек од нејзина страна. Едноставно од култура ваљда досега ти нема кажано да не ја замараш. А може и ти кажала, али ти не си сфатил.
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
319
Ништо нема да биде, не е заинтересирана. Остави ја нараат.
Тоа е проблемот малку што не на сите ама 50%+ од женските им годи внимание и не сакаат да бидат искрени дека не се заинтересирани и влечат некого подолго време. Култура е само глупав изговор и незнам за сите ама голем дел од нас без разлика машко или женско може да соочиме со НЕ и да продолжиме со животот.

Вака само оставаат конфузни луѓе кои набиваат комплекси, генерализираат и се склони кон манипулација во идните врски после тоа.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Луѓе ајде помош малку. Запознав девојка, ја поканив на кафе да одиме, ама ми рече дека дека нема да може да дојде пошто требала да оди на работа имала планирано нешто, ја прашав за телефонскиот број не ми го даде, ја и го дадов телефонскиот број на нејзе, ама сеуште ми го нема дадено нејзиниот број. Утре ќе се видам со нејзе и како да ја натерам да одиме на кафе и да ми го даде нејзиниот број?
Ти ја удрила корпата тебе таа, ај на здравје и тоа е за луѓе !
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.333
Поени од реакции
3.266
Значи ќе дојде на работа, муабет општо како си, како ти е ден. Ја прашав дали може да ја додам на фб,ја додадов ме прифати и пишав прв на фб, општо како си ми врати. И пишав после ако не се промени планот сепак одиме на кафе, и нишо не врати. Само кажа дека ќе се договориме за кафе. Е сега сака не сака мора да дојде. Важно и го дадов мојот број па ќе видиме шо ќе биде
trebalo da razmenite instaram
fb = dosadni i glupi lugje
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Зависи некои совети за една група женски успеваат, за друга група не еве мое лично искуство женска после не знам колку време почна да ми пишува на фб и првиот пат викаш ајде онака ми пишува досадно и е, она утре дента пак па пак и после ме прашува кај излегувам за на крај да ме прашува дали сакаш да излеземе и излеговме да супер после толку време не сме се виделе не знам што ова она пробувам да отворам теми муабет да ни биде интересно, кога она приметувам цело време гледа јас нешто да отворам некој муабет а и имаше моменти кога дури не ме слушаше што зборувам и како што претпоставив и пред да излегувам викам на ова ороспија и е досадно дома сигурно раскинал со дечко и или се скарал со пријателки па нема со кого да излегува, знаев дека никогаш не и бев нејзин тип па и она мене сосема други сфаќања за животот сме имале од стално ама викам што знам можеби е смената и искрено едвај чекав да заврши дејтот да речеме дека беше дејт и да си бегам се чуствував како идиот цело време, но не треба машко да се чуствува лошо под такви околности зошто за некои женски било што и да правиш едноставно не си атрактивен и интересн (не сите имаат исти вкус) не дека тебе не те бива со женски, а има случаи кога одиш онака не правиш ништо за да импресионираш женска и не одиш на таа карта дека ке ја фатам и излегува на крај ја фаќаш, се зависи за какви карактери станува збор не можеш на иста стратегија со сите женски да играш.
 
Последно уредено:
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
денешно време сите го усовршуваат онлајн начинот.
у живо збор не знаат да кажат
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
preferiram u zivo.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
После не знам колку време во живо запознав нова девојка, и се укочив, не знаев што да правам.
Нешто како мемево.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom