Како се запознаа моите родители...

Член од
23 август 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
Па... моите родители се голема разлика 10 години и мајка ми кога требало да оди на факултет(18 год) татко ми бил веќе 28. Се запознале една вечер на излегување мама со другарките, а тато фраерот со многу другари. Една од другарките на мајка ми ја запознала со татко ми, но таа на почетокот не сакала ни да го погледне, секогаш бегала на еден начин од него кога ќе го видела на центарот. Но, после некое време 2-3 месеци се фатиле, оделе 5 години се додека мама не заврши факултет и се жениле. И така после јас сум се родила...
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
ги запознале жената на брат му од татко ми ...значи сега јатрва на мама...работале заедно мама и таа и оваа и рекла на мама...маж ми има брат многу е убав вака ко за тебе ај ќе ве запознаам...заебанција и ето на крај си се зелеее:vozbud:
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Моите не ми кажуваат каде се запознале.Тие викаат на автобуска:pos2: .Ама јас не им верувам
 

ReNaTa

-SHY- girl
Член од
1 декември 2007
Мислења
240
Поени од реакции
6
vrska neam a sto znam ne me ni interesira.. a da ja viknam majka mi da si napise tuka ...
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
119
Поени од реакции
6
Za zal jas ja imam slusnato taa prikazna 1000 pati. Tatko mi otisol na roditelska kaj svoj prv bra4ed. Toj prv braced na tato u4el so mama. I se videle tamu, se smeknale i posle mu dosaduvale na toj bracedot na tato i dvajcata pa toj nemajki drug izbor,gi zapoznal i taka prodolzile da se druzat:pos2:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Бркот ја карил мајка ми на Коледе.
Во викендица на оган, колбаси, пиво, вино, пак колбаси, оган, љубов, вино, љубов и тоа.
Романтичари, што да им правам.
Него, сега брзо бев во викендицата таму... флешови ми се враќаат брате, флешови. :)
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
vrska neam a sto znam ne me ni interesira.. a da ja viknam majka mi da si napise tuka ...
А да ја прашаше ти мајка ти па да ни напишеше?м?
Ако немаш врска тогаш не ни пишувај.
И така.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
39
Поени од реакции
1
Мојте цел живот се заедно...Биле комшии цеееел живот!И мајка ми си се пресели од еден во друг двор....Јако а?:pos2:
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Na korzo se fatile, tatko mi imal togas 6 zenski, ali videl nesto "posebno" vo mama. Pa odele odele 5 godini, i na krajot: op sestra mi.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Се запознале на работа, муабетче едно кафе и биднала врска од врската нивна сум биднал јас..... ехх времиња бе, со кафе ја ќарил :vozbud::vozbud::vozbud:
edit: (незнам како испуштив) инаку дејството на целата оваа драма со пресврт ЈАС се случува во просториите на фабриката каде што моите работеле .... а богами работеле :pos2:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Се запознале на работа, муабетче едно кафе и биднала врска од врската нивна сум биднал јас..... ехх времиња бе, со кафе ја ќарил :vozbud::vozbud::vozbud:
edit: (незнам како испуштив) инаку дејството на целата оваа драма со пресврт ЈАС се случува во просториите на фабриката каде што моите работеле .... а богами работеле :pos2:
Интересен заплет и расплет, нешто како во Ромео и Јулија! Инаку друго време било тоа, повеќе пари се имало:pos2::pos2::pos2:.
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
Majka mi ucela u isto skolo so brat mu na tatko mi, a se zapoznale na korzo kako i vprocem site ostanati parovi od dalecnata 60 i nekoja...i posle sedum godini vrska se resile na brakec a posle uste dve na mene hah
srcki :pipi:
 

Anuskan

~Keep Smiling~
Член од
13 јануари 2008
Мислења
191
Поени од реакции
10
Татко ми учел пилотска академија во Мостар, мајка ми педагошка во Мостар, и си се сретнале, си почнале врска и то. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom